З такою пропозицією область звернулася до Прем’єр-міністра, Міністерства охорони здоров’я та Міністерства аграрної політики та продовольства України. Цю ідею підкріпили рішенням сесії обласної ради.
Річ у тім, що за останніми дослідженнями науковців частота вроджених вад невральної трубки (ВНТ) на рівненському Поліссі становить 21-25 випадків на 10 тисяч новонароджених дітей, а в неполіській частині області - 14-18. Ці дані свідчать про епідемію ВНТ в Україні. Нагадаємо, вади невральної трубки виникають на ранніх етапах внутрішньоутробного розвитку дитини через нестачу фолієвої кислоти, а їх проявами є аномалії головного та спинного мозку, черепа і хребта.
Думку, що з цією проблемою варто боротися на державному рівні, підтверджує почесний професор медичної генетики із США Володимир Вертелецький. З науковцем зустрілася заступник голови ОДА Світлана Богатирчук-Кривко.
Професор є директором міжнародного благодійного фонду «ОМНІ – мережа для дітей» та займається програмами розвитку дітей і запобігання вродженим вадам.
«Наша організація і я особисто зосередили свої зусилля запобіганню вродженим мультиформаціям, серед яких спинномозкова кила і подібні до неї аномалії. Наша команда привернула увагу українського і міжнародного суспільства, що частоти ВНТ в Україні є найвищими в Європі», - зазначив Володимир Вертелецький.
Зниження вад невральної трубки можна досягти запровадженням програми фортифікації борошна фолієвою кислотою. Світовий досвід таких програм доводить, що фолієва кислота зможе запобігти 75% вад невральної трубки.
«Ми сподіваємося, що нашу пропозицію підтримають, адже про здоров’я дітей потрібно дбати в першу чергу – це майбутнє нашої держави. І ми маємо можливість вплинути на те, яким воно буде, ми повинні думати наперед», - відзначила Світлана Богатирчук-Кривко.
Окрім цього, впевнена заступниця голови ОДА, це питання варто озвучити на Раді Європи, аби отримати партнерську підтримку у впровадженні програми.
Довідково. Фолієва кислота - це вітамін групи В. Її рекомедовано приймати жінкам до і під час вагітності з метою профілактики ВВР у дітей. Але дані досліджень свідчать, що таких рекомендацій Міністерства охорони здоров’я України дотримуються менше 10% жінок. Жінки починають приймати фолієву кислоту переважно, коли стають на облік в жіночій консультації у зв’язку з вагітністю. А це надто пізно, бо ВНТ формуються до 27-28 дня вагітності, коли жінка ще не знає, що вагітна.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |