Учасники підсумували здобутки децентралізації за 3 роки, а також спланували подальші кроки реформи.
Захід відбувся за підтримки Уряду України та за участі Президента Петра Порошенка і Голови Верховної Ради Андрія Парубія. Серед присутніх – не тільки представники різних гілок влади та депутати, а й керівники ОТГ.
Як повідомив заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко зі столиці, форумчани переконалися, що децентралізація - безпрецедентна за усі роки незалежності України реформа. Адже вперше в історії центральна влада зі своєї ініціативи наважилась скоротити власні повноваження, ресурси та віддати їх на місця.
«У результаті відкрились можливості для перетворення місцевих керівників зі «слухняних прохачів допомоги з державного бюджету» на вмотивованих, самостійних і успішних управлінців», - прокоментував Ігор Тимошенко.
Тож не дивно, що курс на децентралізацію буде продовжуватися і далі. Наступний етап - зміцнення ресурсної бази, укрупнення та забезпечення самодостатності громад.
Цього можна досягти завдяки удосконаленню законодавчо-нормативної бази щодо адміністративно-територіального устрою та усунення дублювання функцій на рівні ОТГ і районів.
«Нам треба ухвалити закон про адміністративно-територіальний устрій. Потрібно ліквідувати дублювання функцій районних рад та адміністрацій, - сказав Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман. - Там, де в межах одного району створені одна-дві-три і більше об’єднаних громад, там має бути повсюдне, повноцінне самоврядування на базі ОТГ. Наша кінцева модель - повсюдне місцеве самоврядування з самодостатніми і сильними громадами».
В свою чергу Президент України анонсував низку законодавчих ініціатив про передачу повноважень щодо управління землями державної власності до ОТГ, забезпечення сплати ПДФО від оренди земельних майнових паїв виключно за місцем знаходження землі.
Щодо покращення можливостей розвитку малого та середнього бізнесу в громадах, то Президент України повідомив, що запропонував замість податку на прибуток підприємств запровадити податок на виведений капітал.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |