Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №839 від 07.12.2017p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Лютий 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Головна причина гіпертонії – защемлені судини шиї

Головна причина гіпертонії – защемлені судини шиї

Лікар-реабілітолог Олександр Шишонін розробив метод «шийно-церебральної» терапії, який допоміг позбутися гіпертонії, навіть важкої форми, а заодно остеохондрозу та інших неприємностей (ризику інфаркту, інсульту тощо) багатьом людям.

Зміщені хребці – голодний мозок

Унаслідок остеохондрозу шийні хребці зміщуються й перетискають судини, що живлять головний мозок, -.розповідає Олександр Шишонін. - Отож мозок отримує мало кисню й дає команду серцю: збільшити силу та частоту серцевих скорочень. Тиск підвищується, й приплив крові до мозку збільшується. Якщо серце слабке, не хоче посилено працювати, мозок віддає наказ судинам-капілярам: стискати! Тому в гіпертоніків нерідко холодні ноги.

Якщо й капіляри не слухаються, мозок атакує нирки: забороняє відводити воду, щоб підтримувати тиск у системі. По мірі того як кисневе голодування мозку наростає, змінюється біохімічний склад крові, зростає кількість глюкози – треба ж мозку звідкись брати живлення! Коли всі резерви вичерпано, настає інсульт.

Однак, якщо вчасно зняти здавлення артерій і вен шиї, тиск прийде в норму самостійно й без препаратів!

Як виникає остеохондроз

Остеохондроз пов’язаний із накопиченням стресових і травматичних чинників у шиї. Будь-яке нервове потрясіння супроводжується напруженням м’язів шиї: нам хочеться втиснути голову в плечі, щоб захиститися. Реакція сформувалася еволюційно, адже хижак хапає жертву зазвичай за шию. Виникає спазм м’язів шийного та грудного відділів. Порушуються мікроциркуляція крові та живлення прилеглих тканин, міжхребцеві диски та зв’язки послаблюються, хребці стають нестабільними та стискають судини. Постійно накопичуються й мікротравми.

Ми розробили високоточну методику УЗД, що дає можливість бачити, наскільки та де затиснуті артерії.

Особлива увага - атланту

Найчастіше винуватець усіх бід – перший шийний хребець - атлант. На нього зазвичай випадає максимальне навантаження, адже саме він у зв’язці з черепом обертає голову й із віком розхитується. 70% гіпертоніків приходять із типовими скаргами: прокидаючись, відчувають себе жахливо, о п’ятій ранку вже тиск, а встануть, походять, і стає легше.

А річ у тім, що, коли людина спить, особливо на високій подушці, атлант зміщується й затискає судини. Коли ж людина починає ходити, ситуація трохи виправляється. Буває, що підвивих атланта з прийняттям вертикального положення не зникає й тоді настає гіпертонічний криз або інсульт.

Олександру Шишоніну вдалося розробити м’яку методику, яка дає змогу потроху проникати в місце затиснення м’язів, знімати блокування між хребцями й усувати больовий синдром. Долучивши ще заняття на реабілітаційних приладах, пацієнти з шийним остеохондрозом почали одужувати. Серед них було багато людей похилого віку. У якийсь момент вони стали помічати, що в них знизилися показники тиску.

І тут лікаря «осяяло»: адже в шиї проходять судини. Отже, звільняють не тільки перетиснуті хребцями нерви, а й судини. Кровотік поліпшується, й мозок перестає змушувати серце посилено помпувати кров. У багатьох пацієнтів лікаря Шишоніна артеріальний тиск повернувся до норми: 120/80 мм рт. ст.

На основі свого практичного досвіду лікар переконався: найчастіше гіпертонія - це наслідок шийного остеохондрозу (тільки 5% випадків гіпертонії зумовлено пухлинами надниркових, щитоподібної залоз, патологіями нирок). Люди роками сидять на таблетках, але отримують лише симптоматичне полегшення. Кардинально ж ситуація не поліпшується. Величезна кількість людей гине від інсультів та інфарктів, причиною яких стає гіпертонічна хвороба. А потрібно всього лише усунути блокування атланта, рідше – іншого шийного хребця.

Вправи й харчування – «ліки» від гіпертонії

Олександр Шишонін розробив спеціальний комплекс вправ для шиї, який можна виконувати самостійно. Але якщо через місяць занять не стане значно легше, варто звернутися по професійну допомогу. Можливо, хребець розташований нетипово. Тоді універсальний варіант не підходить. Важливо, щоб допомогу надавав професійний спеціаліст, який працює дуже м’якими щадними методами, адже хребці шиї вкрай тендітні, й надзвичайно важливо нічого не порушити, не нашкодити.

У лікуванні гіпертонії важливою є й дієта. Адже кровоплин може бути ускладненим і атеросклеротичними бляшками. Режим харчування краще підбирати на основі біохімічного аналізу крові за допомогою фахівця.

Хто цього потребує

Звернути увагу на цей комплекс вправ варто в разі наявності таких проблем як: недостатність кровопостачання головного мозку; біль і порушення рухливості шиї; підвищений внутрішньочерепний тиск; хронічні мігрені; вегетосудинна дистонія; гіпертонія; вертебробазилярна недостатність; раптові запаморочення; погіршення пам’яті; сонливість чи безсоння; стан після травматологічних операцій.

Цей комплекс також корисний тим, хто проводить малорухливий спосіб життя; працює за комп’ютером; схильний до регулярних розумових та психоемоційних перевантажень; харчується нераціонально й незбалансовано (нераціональне харчування провокує відкладення солей).

Підготовка до вправ

Розроблену методику застосовують, якщо фізичний стан, оцінений лікарем, дозволяє зайнятися вправами. Неприпустимий гострий біль. Потрібно з’ясувати причину, потім привчати організм до додаткових фізичних навантажень.

Займатися рекомендується через 1-1,5 години після їди, щоб процес перетравлення їжі не заважав вправам. Пиття допускається.

Заглиблюватися в систему гімнастики за методом доктора Шишоніна слід поступово. Навантаження через повторення вправ слід збільшувати в міру звикання, оцінки самопочуття.

Гімнастика доктора Шишоніна

Базовий комплекс становлять дев’ять вправ для м’язів шийного відділу. Потрібне щоденне виконання кожного руху від 3 до 10 разів. Як профілактику - навантаження можна зменшити до 2-3 разів на тиждень.

1. Вправа «Метроном». Спрямована на розпрацювання поверхні шиї. Початкове положення — стоячи на рівному місці або сидячи з рівною спиною. Повільно нахиляти голову по черзі до правого, потім — лівого плеча, фіксуючи нахил на кілька секунд (10-15 сек) і повертатися в початкове положення. Темп не збільшувати й стежити за поставою. Повторити в кожний бік не менш як 5-10 разів.

2. Вправа «Гусак». Спрямована на розтягування шийних м’язів навскіс, допомагає роботі глибоких м’язів, де часто утворюється застій. Голову треба потягнути вперед, не змінюючи положення плечей. Потім підборіддям описати дугу, немовби завести голову «під крило», до пахвової западини праворуч. Затримати положення на кілька секунд. Повернутися до початку тим самим шляхом. Повторити вправу з поворотом голови в інший бік. Виконати 5-10 разів.

3. Вправа «Пружина». Мета — розпрацювання еластичності задньої поверхні шиї верхнього грудного відділу хребта. Нахилити голову, спрямувати підборіддя до грудей. Затримати положення, потім повільно витягнути шию, піднявши підборіддя вгору. Повторити не менш як 5 разів.

4. Вправа «Погляд у небо». Мета — в розпрацюванні потиличних шийних м’язів. Тренування корисне для зору. Поглянути вперед, потім повернути голову праворуч до максимуму, трохи підняти, затримати погляд угору на 15 сек. Повернутися в початкове положення, повторити з поворотом голови ліворуч. Виконати не менш як 5 разів.

5. Вправа «Рама». Мета — розтягування трапецієподібних м’язів шиї. Праву руку покласти на ліве плече й повернути голову праворуч. Лікоть утримувати паралельно підлозі. Зафіксувати положення на 15 сек. Потім повторити в інший бік (ліву руку покласти на праве плече й повернути голову ліворуч, зафіксувати на 15 сек). Повторити 10 разів.

6. Вправа «Факір». Спрямована на опрацювання м’язів грудного відсіку й спини. Підняти руки й з’єднати долоні. Повернути голову по черзі праворуч, прямо, потім ліворуч із фіксацією в кожному положенні на 15 сек.

7. Вправа «Чапля». Створюється додаткове напруження спинних та шийних м’язів. Руки відвести врізнобіч і створити напруження в ділянці лопаток. Підняти підборіддя, зафіксувати положення на 15 сек. Повернутися в початкову позу. Повторити 5 разів.

8. Вправа «Літак». Тренується м’язова зона грудного відділу та шиї. Підняти руки до горизонтального положення, відвести назад, з’єднавши лопатки. Наступний рух — як попередній, але руки слід тримати по скошеній лінії. Змінювати нахил по черзі в різні боки. Не забувати фіксувати кожне положення на 15 сек.

9. Вправа «Дерево». Спрямована на створення напруження м’язів хребтового стовпа. Підняти руки й повернути долоні паралельно стелі. Голову висунути трохи вперед. Повторити 3 рази.

Завершіть розтягненням і масажем

На завершення потягніть м’язи. Для цього нахиліть голову до правого плеча й покладіть долоню правої руки на лівий бік голови (пальці лежать на вусі). Через 30 сек зніміть руку й повільно підведіть голову. Повторіть розтяжку в інший бік. Потім покладіть руки на потилицю і нахиліть голову вперед, розслабтесь на 30 сек.

Комплекс можна завершити легким масажем шиї: погладжування, розтирання, постукування кінчиками пальців.

Перед застовуванням обов’язково порадьтеся з лікарем.

07.12.2017


Переглядів: 1559

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1162 від 28.03.2024p.
¤ 
Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

під час незаконного промислу викрили старателів

Факти видобутку «сонячного» каміння задокументували співробітники поліції на Рокитнівщині та Дубровиччині: тривають досудові розслідування за ч.1 ст. 240-1 КК України....

¤ 
13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

Завершила навчання перша група учасниць проєкту «Empowering women in the Rivne region», у результаті чого 13 жінок отримають фінансування у розмірі до 1500 доларів на реалізацію своєї бізнес-ідеї....

¤ 
Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Два нові шкільні автобуси передали для Здовбицької та Соснівської громад. Транспорт придбаний за кошти чеського уряду. 152 тисячі євро виділили із Програми допомоги України. Ще 280 тисяч грн зібрали громади....

¤ 
Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

На Рівненщині продовжують відшкодувати відсотки за кредитами, залученими на енергозберігаючі заходи в житловому секторі. Це передбачено Комплексною програмою енергоефективності Рівненської області на 2018-2025 роки....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21067)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17208)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14465)
• Допомога під час карантину [967] (14379)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14223)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14032)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13907)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13877)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13859)
• Живи до ста! [965] (13849)
• Бюджет і ми… [965] (13784)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13776)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13656)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13566)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13564)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13503)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13115)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13097)

ТОП-15 свіжого номера:

• Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення (771)
• Всюдихід, мотопомпи та бурштин: (85)
• Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини (78)
• 13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес (77)
• Найкращий спосіб пророщування насіння томатів, щоб отримати багатий врожай (77)
• Скільки яблук на день принесуть користь здоров’ю? (75)
• Посадка петунії на розсаду: коли та як правильно сіяти? (75)
• Рівненська ОДА ініціює створення обласної інфекційної лікарні (74)
• Ванільна панакота з вишневим конфі (74)
• Як не розпестити дитину: прості поради психолога для батьків (73)
• Симптомом яких захворювань може бути набряк щиколоток? (72)
• Незвичайні способи використання звичайних речей (72)
• Як вивести плями з меблів домашніми засобами? (72)
• Незвичайні застосування дитячої присипки в б’юті-рутині (68)
• Як можна використовувати сіль у побуті? (66)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"