Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №882 від 12.10.2018p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Три бар’єри на шляху застуди

Три бар’єри на шляху застуди

Перепади температури, особливо різкі, загрожують застудними захворюваннями. Незалежно від того, спричинені вони циклонами, антициклонами чи звичайним протягом. Безліч прикладів, коли загартовані люди, які не звикли кланятися пронизливій хуртовині або проливному дощу, починали чхати й кашляти внаслідок погано прикритої кватирки.

То що ж, виходить, від застуди не можна вберегтися? Смію стверджувати, що не тільки можна, а й треба! Слід суворо дотримуватися трьох профілактичних правил, вони ж — бар’єри на шляху застуди.

Перший бар’єр — не забувайте кутати шию

Класик мариністики В. В. Конецький дещо скептично писав про європейських лоцманів, які навіть у прохолодну погоду піднімалися на борт судна в легкому плащі, але обов’язково кутали шию вовняним шарфом домашньої в’язки. Однак провідники суден по акваторіях портів чинили дуже навіть правильно. Шию в негоду треба берегти передусім.

Наша діафрагма — основний м’яз, який забезпечує нормальну роботу легенів і деяких інших внутрішніх органів, безпосередньо пов’язана з шийними сегментами. Тому, кутаючи шию, захищаючи її від переохолодження, ми захищаємо від неприємностей один із основних двигунів нашого організму.

Але теплого шарфа недостатньо людям із проблемами в м’язовій системі, в тому числі генетичної природи (міопатія та ін.). Або в разі шийного остеохондрозу. Чи просто за малорухливого способу життя й малої гнучкості шийного відділу хребта. У таких випадках треба періодично активно проводити самомасаж шийного відділу. І стежити, щоб шия не була вологою від поту. Міняти сорочку, протирати шкіру насухо.

Бар’єр другий — укривайтеся великою ковдрою

Охолодження уві сні — найнебезпечніше, бо неконтрольоване.

Колись хтось затвердив стандартні розміри ковдр. Можливо, ковдри, що не перевищують двох метрів завдовжки і метра завширшки, заощадили свого часу багато коштів під час закупівлі постільних речей для потреб армії. Однак наполеглива схильність до вкорочених розмірів під час виготовлення ковдр для масового споживача, на мій погляд, є однією з причин поширення застудних захворювань.

Давно немає перешкод для подорожей за кордон. Багато наших громадян встигли з подивом відзначити, що навіть у такій південній країні, як Італія, в готелі ковдрою можна не тільки накритися з головою, а й двічі огорнутися нею. За таких розмірів треба добре постаратися, щоб уві сні звільнитися від ковдри та застудитися.

Бар’єр третій — тримайте ноги в теплі

У цій народній мудрості цілком наукове підґрунтя: що вужчі судини на ногах і стопах, то ширші судини носової порожнини. І навпаки.

Закон без винятків. Метамерна будова тіла людини допомагає усвідомити, що до чого. Не випадково на початкових етапах розвитку ембріона голова і нижні кінцівки розташовані майже поряд. Розширення судин у носовій порожнині неминуче призводить до набряку слизової оболонки, вона стає ніби дірявою для вірусів. Щоб цього не сталося, ноги потрібно тримати в теплі, розширюючи тим самим їх судини і звужуючи судини носової порожнини.

Стан взуття — одна з найважливіших вимог профілактики респіраторних захворювань. На щастя, про діряве, латане-перелатане взуття кілька поколінь наших людей забули. Але у гумового взуття, у взуття з синтетичних матеріалів є інші, не менш неприємні, недоліки. Вони, на відміну від взуття, виготовленого із натуральної шкіри, не пропускають повітря, не дають можливості ногам дихати і затримують піт. Тому бажано надягати вовняні шкарпетки і якомога частіше їх міняти. Шкарпетки з натуральних тканин (а ще краще — не одна, а дві пари) слугуватимуть, як памперси — вберуть зайву вологу.

Добре б періодично прогрівати ступні хоча б за допомогою фена. Щоб тим самим звузити судини носової порожнини, зменшити набряк слизової оболонки і ніби струсонути нашу природну противірусну лінію захисту.

Витирати або просушувати ділянки тіла, вкриті потом, слід негайно. Волога під час випаровування охолоджує місця, які залишає. Цією властивістю рідини люди користувалися здавна, у спекотних країнах воду для пиття зберігають у глиняних посудинах із «ніздрюватою» поверхнею. У таких глечиках вона завжди прохолодніша, бо волога проникає крізь пори в обпаленій глині ??на поверхню, випаровується та охолоджує посудину.

Ну а людям, яким докучає слабкий кровообіг у ногах, у кого кінцівки постійно мерзнуть, можна порадити в холодну пору року одягати за першої можливості валянки. Перевірене століттями взуття. І тепло зберігає, і вологу вбирає, і саме ж звільняється від неї, поки господар відпочиває.

Дбати про тепло ніг — один із принципів більшості народних порад від застуди.

Як відомо, стопа людини протягом дня виділяє від 3 до 15 мл вологи, через що вологість у просторі, замкнутому взуттям, досягає 70—80 відсотків. Коли цей показник наближається до 90 відсотків чи перевищує — вологість переходить у вогкість із усіма неприємностями у вигляді переохолодження і застуди.

Стимуляція кровообігу в цьому разі стане в пригоді двічі. Дуже доречним буде точковий масаж магістральних нервових стовбурів і гладкої мускулатури. Не виявиться зайвим також вплив на біологічно активні точки ніг лікарськими засобами — реп’яховою олію, перцевим пластиром. У тому числі й мідними пластинками. Зрозуміло, попередньо слід обов’язково порадитися з лікарем.

Мідь має знеболювальну та протизапальну дію, вона підсилює захисні сили організму, під час зіткнення зі шкірою — знезаражує її. Пластинки, зафіксовані пластиром, накладають на термін від 6 годин до 3—5 діб. Після лікувального сеансу — день перерви. Курс : 3—20 днів. Ефект від лікування тим вищий, чим виразніший слід, позеленіння, залишить на шкірі мідна пластинка.

12.10.2018


Переглядів: 1766

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 24.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22513)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18450)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15482)
• Допомога під час карантину [967] (15456)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15196)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15064)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15001)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14948)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14925)
• Живи до ста! [965] (14866)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14827)
• Бюджет і ми… [965] (14803)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14679)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14652)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14528)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14469)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14123)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14088)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (635)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (82)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (79)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (74)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (73)
• Проблеми з пам’яттю: (70)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (70)
• Чи можна нагрівати мед? (69)
• Рецепт домашніх патчів (67)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (67)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (66)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (66)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (66)
• Фундучна картопля (65)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (63)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"