Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №894 від 03.01.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс незвичайного

Школи, в яких

Школи, в яких

навчання поєднується з красою

Це не просто будівлі, в яких вчаться і навчають, це неймовірні взірці архітектурного генія.

На початку листопада в Лондоні американка Ненсі Етвелл, переможниця Міжнародної премії вчителів, у своїй урочистій промові зробила резонансну заяву. «Сучасна школа дедалі більше тестує дітей, ніж вчить», – сказала вчителька, яку обрали з-поміж більш ніж 5 тисяч номінантів з 127 країн світу.

Класна кімната, зазначила пані Етвелл, має бути місцем «мудрості і щастя», а не стресу і страху відмови.

З цими словами погодились би багато педагогів-просвітників всіх часів, а особливо ті, хто до формули «місце мудрості і щастя» додав ще й естетичну красу.

Сад пізнання

Школа Стове в Бакінгемширі, без сумніву, є однією з найкрасивіших у світі.

Її відкрили у 1923 році серед райських ландшафтів однієї з найромантичніших англійських садиб, яка за тих часів знаходилась під загрозою знесення.

Після того як архітектор Клаф Вільям-Елліс палко відстояв збереження будівлі, її перетворили на школу. Засновник школи і її перший директор Джон Фергюссон Роксбург, сказав, що кожен учень цієї школи «на все життя навчиться бачити красу».

Його учні були щодня оточені красою – від ландшафтного парку з чудернацькими павільйонами, створеного англійським архітектором Ланселотом Брауном («вмілим Брауном») до класичних будівель, спроектованих пантеоном великих англійських зодчих XVIII століття, зокрема, Джоном Ванбрафом, Вільямом Кентом, Робертом Адамом і Джоном Соуном.

Школа в лагуні

Звичайно, не кожна школа може бути такою, як приватний англійський пансіон для дітей аристократів, але красивим може бути і менш привілейований навчальний заклад. Чи існує в світі більш незвичайна школа, ніж плавуча школа в Макоко, розташована в селищі на воді біля узбережжя Лагоса.

Голландська дизайнерська фірма NLE на чолі з архітектором нігерійського походження Кунле Адеємі спроектували просту, але чарівну дерев’яну будівлю серед старих хатинок лагуни.

Макоко – бідне місце, і як і Стове, 90 років тому чиновники планували знести незаконне поселення.

Зараз мешканці Макоко пишаються своїм селищем і школою, яка викликає захоплення всього світу. Працюючи в тісному співробітництві з місцевими жителями, компанія NLE не лише дала дітям Макоко можливість вчитися, але й почуття власної гідності і нову красу в їхньому містечку.

Середньовічна краса

Оксфорд і Кембридж стали зразком дизайну для багатьох університетів світу

В давнину естетика була важливим і невід’ємним чинником для засновників шкіл, особливо тих, де академічне навчання поєднувалось з духовним. Краса і практичність середньовічних коледжів Оксфорда і Кембриджа не лише зберегли свою актуальність і є предметом захоплення й сьогодні, але й стали зразком дизайну для багатьох університетів світу.

Багато студентів обирають Магдален-коледж в Оксфорді далеко не лише через його академічні досягнення, але й красу. Середньовічний монастир з вежею, побудований Вільямом Орчардом, до якого пізніше додали кілька будівель у Вікторіанському стилі, на березі річки Айсіс межують з оленячим заказником.

І це, можливо, зовсім не випадковість, що бібліотека Магдален-коледжу містить неймовірну колекцію книг з архітектури, серед яких і її перший екземпляр – голландське видання 1649 року трактату Вітрувія «Десять книг про архітектуру» (De Architectura) I століття до нашої ери. Вітрувій нагадує архітекторам, що будівлі, які вони споруджують, мають бути надійними, зручними та викликати захоплення.

В оточенні друзів

Найкращі місця навчання завжди оточені книгами. Прогулянка Довгої залою Старої бібліотеки Трініті Коледжу в Дубліні сповнює літературним і архітектурним екстазом.

Залу завдовжки 65 метрів, з усіх боків обшиту деревом, вінчає велике циліндричне склепіння, споруджене у 1860 році. Книжкові полиці, розташовані на двох ярусах зали, містять безліч томів у шкіряних палітурках, поміж яких встановлені бюсти видатних філософів і літературних геніїв.

Після завершення будівництва в 1732 році за ескізами полковника Томаса Бурга, військового інженера, архітектора і члена британського парламенту, бібліотека стала головним культурним центром у місті, сповненому бурхливого літературного, архітектурного та академічного життя.

Галереї та внутрішні дворики

Де би не знаходились коледжі і у якому стилі вони не були би побудовані – готичному, класичному, марокканському або азійському – більшість запозичує архітектурні риси західноєвропейського монастиря з критими арковими галереями та внутрішніми двориками. Здається, такий дизайн будівлі найкращим чином відповідає атмосфері спокою і тиші, необхідній для роздумів, дослідження та читання.

Один з найбільш вишуканих кампусів у США має Скріппс Коледж – ліберальний жіночий університет, який заснувала 89-річна Еллен Браунінг Скріппс у 1926 році в Клермонті – крихітному містечку «дерев і докторів наук» в 56 км на схід від Лос-Анджелеса.

Безтурботний іспанський колоніальний стиль будівлі (який також називають «місіонерський» стиль) бездоганно пасує до каліфорнійського клімату і краєвиду гір Сан-Габріель, біля яких розташований коледж. Евкаліптовий дворик Балч Холу, розроблений архітекторами з Лос-Анджелеса Самнером Гантом та Сіласом Р. Бернсом, породжує те саме почуття «мудрості і щастя», про яке говорила Ненсі Етваелл. І він також надзвичайно красивий.

Коледжі Магдален, Трініті та Скріппс отримують щедре фінансування та були засновані завдяки значним коштам. Серед більш сучасних навчальних закладів, які можуть позмагатися з ними розмахом та архітектурною вишуканістю, – будівля Московського державного університету, спроектована Львом Руднєвим у 1953 році, або легкий, невагомий Rolex Learning Centre у швейцарському місті Лозанна, споруджений 2010 року японською архітектурною фірмою Sanaa.

Утім, краса необов’язково має бути дорогою, її можна створити в будь-яких умовах – міських або сільських.

Нове покоління

Одразу після Другої світової війни Рада англійського графства Гартфордшир розпочала програму швидкої будівлі шкіл.

Будівлі з легких сталевих конструкцій, спроектовані місцевими архітекторами – зокрема, Стірратом Джонсоном-Маршаллом та Давідом і Марією Медд – запропонували яскраві та просторі класні кімнати та інші приміщення, в яких учні і викладачі почувались би чудово. В деяких школах встановили новаторські скульптури відомого британського скульптора і художника Генрі Мура.

Аскетичний і водночас просвітницький дизайн цих шкіл народився за скрутних економічних часів у Великій Британії.

Сьогодні деякі архітектори, створюючи нове покоління британських міських шкіл, намагаються відтворити цей аскетичний стиль. Наприклад, нова бюджетна школа Hackney New School у Східному Лондоні, побудована компанією Henley Halebrown Rorrison, яка примостилася поміж колишніх промислових будівель.

Вона не може похизуватися просторістю післявоєнних шкіл у Гартфордширі або класичною красою Стове, але в ній максимально використовується внутрішній простір, що дозволяє уникнути безкінечних коридорів. Вона також вдало створює атмосферу затишку та комфорту, якої бракує багатьом школам та академіям останніх десятиліть.

Побудована в такому ж модерновому стилі, хоча і не схожа на неї зовні, – вишукана школа Druk White Lotus School (Драконова школа білого лотоса) в індійському місті Ше в гірських районах Ладакху.

Спроектована інженерною корпорацією Arup Associates і компанією Ove Arup & Partners, будівництво школи, яке триває останні 15 років, поки що не завершене через жорсткі погодні умови та фінансування. Школа пропонує освіту дітям з гірських гімалайських сіл. Вона виховує учнів в традиціях тибетського буддизму і пропонує атмосферу мудрості, щастя і краси.

Очевидно, що для створення справжньої школи головне не кошти, важлива – уява дизайнерів, а також розуміння того, що школа – це насамперед місце для навчання і духовного розвитку.

03.01.2019


Переглядів: 2101

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 18.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22487)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18437)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15469)
• Допомога під час карантину [967] (15441)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15183)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15050)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14987)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14937)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14910)
• Живи до ста! [965] (14852)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14811)
• Бюджет і ми… [965] (14789)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14665)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14635)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14516)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14456)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14107)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14074)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (376)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (64)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (64)
• Проблеми з пам’яттю: (60)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (60)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (58)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (58)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (57)
• Чи можна нагрівати мед? (57)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (57)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (56)
• Фундучна картопля (56)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (56)
• Рецепт домашніх патчів (55)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (54)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"