Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №902 від 28.02.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Здоров’я з кислинкою

Здоров’я з кислинкою

Щавель починає пробиватися на присадибних ділянках і городах  ще на початку весни. І це дуже добре, адже величезний запас корисних речовин, вітамінів, особливо - аскорбінової кислоти, що міститься в соку цієї рослини, допомагає швидко ліквідувати проблему весняного авітамінозу. Але корисні властивості щавлю проявляються повною мірою лише в разі живого та свіжого його використання. На жаль, в улюблених усіма супах, пирогах і компотах рослина втрачає частину своїх лікувальних властивостей.

Традиційно щавель як ліки від цинги використовували ще наші пращури. Зокрема, для того щоб зняти запальний процес чи поповнити організм вітамінами, вони пили щавлевий настій протягом тижня. Крім того, введення цієї рослини у свіжому вигляді до раціону може стати хорошою профілактикою за  гіпертонії, діабету й хвороб серця.

Дуже гарні результати дає оздоровлення соком щавлю, який багатий на вітаміни та мікроелементи. Зокрема, він містить вітаміни: С, Е, А, РР, К, групи В, та мікроелементи: оксалат калію, а також магнію, фосфору, кремнію, заліза, сірки. Саме поєднання таких речовин забезпечує лікувальні властивості цього соку, але лише в тому разі, якщо пити його в сирому вигляді.

Значне полегшення сік щавлю приносить у разі менопаузи. Він має здатність припиняти маткові кровотечі не гірше, ніж аптечні кровоспинні засоби. У сечостатевій сфері сік щавлю застосовують для знеболювання менструацій та терапії циститу.

Крім того, цілющі компоненти соку здатні швидко полегшувати головний біль, знижувати явища гіпергідрозу (надмірного потовиділення) й артеріальний тиск. Вітаміни групи  В у складі соку налагоджують діяльність нервової системи й оновлюють клітини всіх тканин організму.

Щавлевий сік сприяє виведенню шлаків, токсинів, продуктів гнильного бродіння, м’яко очищає кишечник, поліпшує апетит, служить жовчогінним засобом. Також цей сік відомий як природний засіб від паразитів, хвороб печінки, гнійних виразок тощо.

Народні знахарі радять лікувати ним хворе горло, фурункульоз, пародонтоз, кровоточивість ясен і коросту. Щавлевий сік можна застосовувати як внутрішньо, так і зовнішньо.

Для приготування соку потрібне свіже листя й стебла щавлю, які миють та ошпарюють окропом, а опісля відтискають сік стандартним способом. Зберігають засіб у холодильнику не більше 12 годин.

Протипоказання

Варто пам’ятати, що щавель у великій кількості не приносить користі, радше навпаки, тому ним не варто дуже захоплюватися, особливо людям похилого віку. Не можна пити сік  щавлю вагітним, матерям-годувальницям, за наявності виразкової хвороби шлунка. Щавлева кислота має здатність до утворення солей калію, які, на жаль, не розчиняються й загрожують утворенням каменів у нирках, провокують запальні процеси в суглобах у разі подагри, ревматизму й артриту. Протипоказаний сік і за остеопорозу (через порушення засвоєння кальцію). Надмірне вживання щавлю може негативно вплинути й на шлунок.

Щоб рослина не стало причиною загострення якогось захворювання, рекомендується дотримуватися певної норми, зокрема, вживати у їжу щавель усього двічі на тиждень. У разі передозування соком може спостерігатися діарея, нудота, неприємності з сечовипусканням та інші ознаки отруєння.

До того ж  під час приготування страв із цієї рослини не можна використовувати чавунний та алюмінієвий посуд, оскільки щавлева кислота вступає з металом у реакцію, внаслідок чого вивільняються токсичні речовини, що завдають організмові шкоди. Загалом вважається, що термічно оброблений щавель не дає жодної користі для організму.

Щавлетерапія за різних захворювань

У разі жовчнокам’яної хвороби та холециститу протягом місяця рекомендується приймати по 1 ст. л. соку тричі на добу до їди. Якщо шлунок погано переносить таке лікування, можна розводити зазначену дозу соку в склянці ледь підсолодженої води.

За грибка стопи уражені місця вранці та ввечері корисно змащувати соком щавлю, опісля слід надягти чисті шкарпетки. Курс лікування - до одужання.

У разі гнійних ран та виразок проблемні місця на шкірі двічі на добу рекомендується змащувати соком щавлю чи прикладати бинт, змочений щавлевим соком, розведеним водою (1:1). на 15 хв, За такого лікування гній швидко зникає, а рана затягується. Таким же способом добре лікувати пролежні та опіки.

За пародонтозу, випадання зубів, кровотечі з ясен, неприємного запаху з рота може допомогти такий рецепт: розвести щавлевий сік водою (1:1) й полоскати ротову порожнину протягом 1 хв. Таку процедуру слід проводити тричі на добу. Курс - 14 днів.

Полоскання горла таким засобом дуже корисні й у разі ангіни: гнійні процеси швидко припиняються.

У разі набряків, зумовлених серцевою недостатністю, рекомендується пити щавлевий сік по 1 ст. л. чотири рази на день під час їди. Ефект видно вже через кілька днів: набряки зменшуються.

Цей самий засіб добре застосовувати для нормалізації стану жінки в разі клімаксу та для лікування статевих дисфункцій у чоловіків.

28.02.2019


Переглядів: 1924

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 24.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22510)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18449)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15481)
• Допомога під час карантину [967] (15454)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15193)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15063)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15000)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14946)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14923)
• Живи до ста! [965] (14865)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14826)
• Бюджет і ми… [965] (14802)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14678)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14648)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14527)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14466)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14121)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14085)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (608)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (80)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (73)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (72)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (69)
• Проблеми з пам’яттю: (69)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (69)
• Чи можна нагрівати мед? (68)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (66)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (66)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (66)
• Рецепт домашніх патчів (65)
• Фундучна картопля (64)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (64)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (63)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"