Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №913 від 16.05.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Листя лопуха: лікування

Листя лопуха: лікування

Лопух справжній - рослина, відома кожному українцеві з дитинства. Адже він скрізь росте на всій території нашої країни: на пустирях, городах, дачних ділянках і навіть сміттєзвалищах. І ніби проситься до людини. Але більшість людей до нього ставиться просто як до бур’яну. Далеко не всі цінують лопух як дуже корисний оздоровчий засіб для всього організму, що допомагає уникнути чи позбутися багатьох недуг.

До речі, в деяких країнах (у Японії, Бельгії, Франції, Китаї, США) лопух відносять до овочевих культур: його черешки, листя й коріння вживають у їжу, тому навіть культивують на присадибних ділянках.

Сьогодні поговорімо про лікувальні властивості листя лопуха в боротьбі з різноманітними недугами. Адже скоро, в травні-червні, - саме час для використання та заготівлі цінної сировини, тому що ця чудова рослина дуже корисна.

Чим корисний лопух

Молоде листя лопухів містить у 6 разів більше вітаміну С, ніж лимон, а також є джерелом ефірної олії, дубильних речовин, яблучної, лимонної, кавової кислоти.

Препарати, виготовлені з листя лопуха, мають антисептичні, потогінні та сечогінні властивості, прискорюють загоєння ран, поліпшують обмін речовин, склад крові, справляють протиракову дію, виводять з організму шлаки.

Користь лопуха неоціненна під час лікування жовчно- та сечокам’яної хвороби, порушень роботи підшлункової залози, печінки й новоутворень. Як препарат місцевої дії настої та відвари лопуха застосовують у разі запалень слизової оболонки рота й мигдаликів.

Заготівля листя

Листя лопуха заготовляють у червні-липні в період цвітіння: їх зрізують і кладуть сушитися в темному приміщенні з хорошою вентиляцією. Аби прискорити сушіння, можна скористатися духовкою, температура має бути не більш як 45?С. Термін зберігання висушеної сировини становить 2-3 роки.

Застосування свіжого та сушеного листя

Для лікування екземи, бородавок, фурункулів, нейродерміту, ревматизму використовують відвар лопуха, його готують кількома способами й приймають усередину та застосовують зовнішньо.

1. Ложку подрібнених висушених листочків лопуха покласти в термос і залити окропом. Через дві години відвар готовий - пити потрібно по 1/3 склянки двічі на день, одночасно прикладаючи примочки на хворе місце.

2. Дві ложки листя залити 250 мл води й варити на слабкому вогні 15 хв. Через дві години відвар процідити, готовий засіб слід випити за добу, приймаючи невеликими ковтками.

Лікування свіжим листям лопуха

Для лікування деяких хвороб листя лопухів використовують свіжим. Наприклад, у медицині лопух зарекомендував себе як універсальний місцевий засіб для зняття болю та загоєння ран. Свіже листя як компрес можна використовувати по-різному.

1. Свіжозрізане листя кладуть повстистим (білястим) боком у таз і ллють зверху окріп, поки не з’являться темні плями. Після цього листя швидко виймають, струшуючи залишки води, прикладають до хворого місця (повстистим боком до шкіри). Зверху накладають утеплювач (вовняну хустку, шарф чи шкарпетку) і тримають компрес не менше двох годин. Таке лікування ефективне за екземи, абсцесу, різного роду висипань.

2. Кілька листків лопуха помити холодною водою, дати їм обсохнути, а тоді розім’яти пальцями. Має вийти безформна зелена маса, яку прикладають до хворого місця. Компрес тримають під утеплювачем усю ніч. Цей рецепт ефективний для лікування суглобів.

3. Гладкий (зелений) бік свіжого листя змастити сметаною (бажано домашньою) й прикласти до хворого місця, найефективніше таке лікування за бешихового запалення, мастопатії.

Лікування соком лопуха

Сік, добутий зі свіжого листя, надає протипухлинну дію й перешкоджає відкладенню солей, допомагає в боротьбі з різними хворобами.

Помите й трохи обсушене листя мелють на млинку для м’яса. Масу відтискують через марлю. Отриманий сік можна пити в чистому вигляді - це зручно влітку. На зиму сік «консервують», заготовлюючи так званий настій лопуха. Для цього змішують: медичний спирт - 100 мл, липовий мед - 500 мл, свіжовичавлений сік - 500 мл. Настоянку можна зберігати в холодильнику не більш як два роки.

Сік лопуха допомагає в разі кісти яєчника й нирки, засіб п’ють до їди протягом місяця за такою схемою:

• перші два дні - двічі по 1 ч. л.;

• третього та четвертого дня - тричі по 1 ч. л.;

• у наступні дні - тричі по 1 ст. л.

Потім слід зробити УЗД і за потреби повторити курс.

Застосовують сік лопуха і в разі захворювань печінки. Пити сік потрібно до їди всього по 1 ст. л. Курс лікування становить близько 1 л соку на сезон із перервами на тиждень між прийомами. Крім того, рекомендується пити цей сік і за сечокам’яної хвороби — по 0,5 ч. л. тричі на день. Курс лікування - 30 днів.

Заслуговує на увагу й застосування цього соку в разі захворювань травного тракту, таких як гастрит, панкреатит, виразка дванадцятипалої кишки. Захищаючи слизову оболонку від подразнення, сік лопуха сприяє нормалізації функції шлунка, загоєнню виразок. Під час курсу лікування впродовж півтора місяця звичайний рекомендований прийом становить 0,5 ст. л. тричі на день.

Лікувальний ефект соку лопуха використовують у гінекології за міоми матки, кіст яєчників і молочної залози.

Однак найдивовижнішою властивістю соку листя й кореня лопуха є його вплив на організм у разі онкології. Як показали останні дослідження, він володіє помітним цитостатичним ефектом, завдяки якому здатний затримувати розвиток злоякісних утворень в організмі. У складі концентрованого соку виявлено кристалічну речовину, яка не тільки перешкоджає розвитку нових онкоутворень, а й навіть запрограмовує їх на загибель.

Сік лопуха активно застосовують для лікування зовнішніх шкірних уражень - гнійних ран, опіків, кропив’янки, екзем чи укусів комах. Ватний тампон просочують соком і прикладають до ураженої ділянки. Використовують і для того, щоб вивести бородавку. Народна медицина рекомендує застосовувати сік лопуха навіть у разі укусів змій. Просто розжуйте листя лопуха та прикладіть отриману кашку до місця укусу.

Зменшити випадання волосся й запобігти ранній сивині допоможе втирання соку лопуха в шкіру голови. Виконуючи таку процедуру регулярно, можна також позбутися лупи.

Дуже корисно пити сік лопуха навесні, в травні. Приготувати його можна самостійно, для чого слід змолоти на млинку для м’яса листя, вичавивши потім сік. Пити слід до їди, достатньо 1 ст. л. Приймати можна тиждень, тоді - тижнева перерва й знову тижневий курс. Тим, хто не страждає від якихось патологій, буде вельми розумно попити сік лопуха з профілактичною метою.

16.05.2019


Переглядів: 2751

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 24.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22509)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18449)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15480)
• Допомога під час карантину [967] (15453)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15193)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15062)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14998)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14946)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14921)
• Живи до ста! [965] (14864)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14826)
• Бюджет і ми… [965] (14802)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14676)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14646)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14527)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14466)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14119)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14085)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (577)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (78)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (72)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (70)
• Проблеми з пам’яттю: (68)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (68)
• Чи можна нагрівати мед? (67)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (65)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (65)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (65)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (64)
• Рецепт домашніх патчів (64)
• Фундучна картопля (63)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (63)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (62)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"