Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №921 від 12.07.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Лютий 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс культури і освіти

Знання без кордонів: в яких країнах українці можуть безкоштовно навчатися

Знання без кордонів: в яких країнах українці можуть безкоштовно навчатися

Багато хто вважає, що навчання в закордонному вузі - щось нереальне, і доступна тільки багатим українцям. Насправді це не так.

Електронна реєстрація для вступників до вузів: чого слід уникати Електронна реєстрація для вступників до вузів: чого слід уникати У багатьох університетах вихідці з України можуть вчитися безкоштовно, а є і такі, в яких якщо і потрібно платити, то не більше, ніж за навчання по контрактом в нашій країні.

Ключ - у мові

В іноземних вузах навчається 70 тис. Українців. Найбільше наших студентів там, де знання можна отримати безкоштовно - в Польщі, Чехії, Словаччини. Норвегії, Австрії. Є наші співвітчизники і в вузах Німеччини, Великобританії, США і навіть - в Японії. Ми ж зупинимося лише на безкоштовних варіантах, і коротко розповімо, що треба зробити для того, щоб без грошей отримати освіту в одному з найкращих університетів Європи і навіть світу, розташованих в Чехії, Словаччині, Польщі, Норвегії, Австрії та навіть - в Японії детальніше тут.

«Є країни, які всіляко заохочують вивчення і поширення своєї мови, - каже експерт однієї з освітньої компанії Христина Липецька. - Серед них Чехія, Словаччина і Норвегія. Варто лише вивчити їхню мову, і вам нескладно буде вступити в їх вуз. І це при тому, що якщо людина захоче в цьому ж вузі вчитися англійською мовою, то доведеться платити приблизно 1-2 тис. Дол. За рік. І багато хлопців по 2-3 роки вивчають мову тієї країни, в яку мріяли б вчитися, а потім легко вступають до ВНЗ ».

Такий шлях пройшов українець, тепер уже чеський студент, Богдан Фастовець.

«Минулої весни я вступив до університету в чеському місті Пльзень, - розповідає він. - Готувався заздалегідь, два роки вивчав мову при посольстві Чеської Республіки в Україні. Навчання було платне, але, як мені здалося, там дуже грунтовно вчать, цікаво, вся невелика група залучалася до обговорення теми. Мені подобалися ці, я б навіть сказав, посиденьки, але головне, що вони дали мені «ключик» до безкоштовної освіти - я вивчив чеську мову на дуже гідному рівні ».

Щоб вступити до вузу, в Чехії необхідно пройти процес нострифікації (перевірки на справжність) свого шкільного сертифіката. Для цього потрібно здати іспити з двох шкільних дисциплін - того, хто має намір навчатися безкоштовно, іспити потрібно здавати на чеському, іншим - на англійській або навіть на українському (в цьому випадку потрібно заздалегідь в тому ВНЗ, де буде проходити іспит, домовитися про присутність перекладача ).

Дуже схожа ситуація і під час вступу українців до вузів Словаччини та Норвегії. Тільки в Норвегії тим, хто готовий вчитися державною мовою, все одно доведеться розщедритися, заплативши одноразовий внесок у розмірі 30 євро в фонд університету, а потім ще щороку платити щорічний адміністративний збір у розмірі 80 євро.

Чим ти краще?

 У Бельгії восьмирічний хлопчик вступить до університету В Польських вузах теж безкоштовно навчається багато українців, але лише за наявності у них карти поляка. Інакше вартість навчання складе не менше 800 євро / рік, в залежності від обраного вузу і спеціальності. Однак і тут є винятки. Наприклад, вінничанка Анна Шаповалюк навіть не маючи карти поляка, змогла вчинити на безкоштовне навчання в Кельценскій університет. А все тому, що Вінниця та Кельце - міста-побратими, тому в рамках цієї дружби викладачі з Кельце навіть приїжджають до Вінниці приймати іспити у тих, хто вступає до вузу в їхньому місті. В Кельце навчання платне, але студентам з Вінниці тамтешній муніципалітет виплачує стипендію приблизно рівну 3,5 тис. Грн, яка і покриває всі витрати. А ті вінничани, які добре вчаться, отримують від мерії Кельце по 6 тис. Грн в місяць.

Практично безкоштовно можна отримувати знання і в найстаріших і найпрестижніших у Європі та світі Віденському університеті. Туди охоче беруть за спеціальними квотами іноземних студентів, для яких обов'язковий адмінсбор становить 17 євро за семестр. Фішка навчання в цьому університеті в тому, що кожен студент самостійно розподіляє свій навчальний час.

До речі, навчання в закордонних вузах докорінно відрізняється від навчання у нас тим, що там не вчать зайвих предметів, і увагу приділяють тільки тим, які необхідні для освоєння спеціальності. Тому у наших студентів за кордоном дуже багато вільного часу, який вони використовують на навчання, на подорожі по країні, на відвідування музеїв і на роботу. Як правило, вже з другого семестру студенти-українці за кордоном починають працювати, що дає можливість забезпечити безбідне життя.

У Міносвіти розповіли про особливості вступної кампанії-2018 Міносвіти розповіли про особливості вступної кампанії-2018 «Працюю пакувальником посилок на складі одного з інтернет-магазинів, - каже Богдан Фастовець. - Робота нескладна, прийнятна за умовами, тільки треба бути акуратним, а в нічну зміну - перебороти сон. Тим однокурсникам, які фасують м'ясо в супермаркеті, гірше, адже вони змушені робіт ать в дуже холодних приміщеннях, практично в холодильниках. Я ж за зміну отримую трохи більше 1 тис. Крон, а всього на харчування, оплату проживання в кампусі (де, до речі, є відмінний бонус - безкоштовний спортзал), на проїзд, похід в перукарню і розваги потрібно близько 12 тис. Крон на місяць . Я іноді навіть трохи більше заробляю, так що сам себе забезпечую. При чому, працевлаштування в Чехії - легальне, оформляються всі необхідні документи. Мало того, офіційно там оформляють на роботу навіть тих, хто приходить за все на кілька змін. Якщо чесно, то мені якось аж завидно стало, коли дізнався всю цю кухню і порівняв з тим, що відбувається у нас, в Україні ».

Напевно, ще складніше порівняти з нашою дійсністю життя в Японії - саме там, в Токійському університеті, отримує знання Ольга Даншіна.

«Є кілька програм, що дозволяють іноземним студентам без знання японської мови безкоштовно навчатися в японському ВНЗ, - розповідає дівчина. - Щороку на Україну виділяється по ним лише одне місце, і зрозуміло, що відбір там досить жорсткий. І проводить його посольство Японії в Україні ».

Взагалі ж Ольга Даншіна радить тим, хто мріє вчитися за кордоном, не сидіти склавши руки, а самим шукати інформацію - про країну, про вузі, про майбутню спеціальність. Адже інакше удача може обійти вас стороною.

Алла Рибалко

12.07.2019


Переглядів: 1727

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1162 від 28.03.2024p.
¤ 
Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

під час незаконного промислу викрили старателів

Факти видобутку «сонячного» каміння задокументували співробітники поліції на Рокитнівщині та Дубровиччині: тривають досудові розслідування за ч.1 ст. 240-1 КК України....

¤ 
13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

Завершила навчання перша група учасниць проєкту «Empowering women in the Rivne region», у результаті чого 13 жінок отримають фінансування у розмірі до 1500 доларів на реалізацію своєї бізнес-ідеї....

¤ 
Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Два нові шкільні автобуси передали для Здовбицької та Соснівської громад. Транспорт придбаний за кошти чеського уряду. 152 тисячі євро виділили із Програми допомоги України. Ще 280 тисяч грн зібрали громади....

¤ 
Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

На Рівненщині продовжують відшкодувати відсотки за кредитами, залученими на енергозберігаючі заходи в житловому секторі. Це передбачено Комплексною програмою енергоефективності Рівненської області на 2018-2025 роки....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21072)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17214)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14468)
• Допомога під час карантину [967] (14386)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14228)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14036)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13910)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13884)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13863)
• Живи до ста! [965] (13856)
• Бюджет і ми… [965] (13790)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13783)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13659)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13570)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13567)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13511)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13119)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13104)

ТОП-15 свіжого номера:

• Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення (939)
• Всюдихід, мотопомпи та бурштин: (91)
• Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини (83)
• 13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес (83)
• Найкращий спосіб пророщування насіння томатів, щоб отримати багатий врожай (82)
• Скільки яблук на день принесуть користь здоров’ю? (81)
• Симптомом яких захворювань може бути набряк щиколоток? (80)
• Посадка петунії на розсаду: коли та як правильно сіяти? (80)
• Ванільна панакота з вишневим конфі (80)
• Рівненська ОДА ініціює створення обласної інфекційної лікарні (79)
• Як вивести плями з меблів домашніми засобами? (79)
• Як не розпестити дитину: прості поради психолога для батьків (78)
• Незвичайні способи використання звичайних речей (78)
• Незвичайні застосування дитячої присипки в б’юті-рутині (74)
• Як можна використовувати сіль у побуті? (73)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"