Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №933 від 03.10.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Січень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс економiки

Зради і перемоги нових законів про бізнес

Зради і перемоги нових законів про бізнес

Верховна Рада 9-го скликання ухвалює закони у шаленому темпі. Серед законопроєктів, які були проголосовані у вересні, чимало стосувалось роботи бізнесу. Так, депутати зобов’язали малий бізнес використовувати касові апарати та скасували статтю Кримінального Кодексу про фіктивне підприємництво. Наші експерти проаналізували, які закони мають полегшити життя українським підприємцям, а які – навпаки.

Без покарання за фіктивний бізнес

18 вересня Верховна Рада підтримала в другому читанні закон щодо зменшення тиску на бізнес. Відповідно до нього, з Кримінального кодексу виключили статтю 205, яка передбачала кримінальне покарання за фіктивне підприємництво.

Тим самим законом депутати підвищили суми ухилення від сплати податків, за несплату яких можна притягнути до відповідальності. Якщо раніше для реєстрації кримінального провадження податкова повинна була недорахуватись 960 500 грн надходжень, то тепер ця сума має бути мінімум 2 881 500 гривень.

За словами голови комітету з фінансів і податків Данила Гетманцева, декриміналізація фіктивного підприємства та підвищення нижньої планки притягнення до відповідальності дозволить прибрати зловживання з боку податківців, які «кошмарять бізнес» під виглядом розслідування.

«Цей законопроєкт полегшить життя бізнесу, оскільки неможливо криміналізувати статті, які передбачають покарання за помилку. Помилитися під час заповнення документів може будь-яка людина – літня жінка чи навіть досвідчений бухгалтер. Особливо якщо в документах присутні великі цифри. Тому впроваджувати кримінальну відповідальність за такі огріхи некоректно. Після набуття чинності цього законопроєкту, такі ризики для ФОПів будуть повністю усунуті», – наголошує економічний експерт Владислав Старинець.

Експерти погоджуються, що закон справді може спростити життя малому та середньому бізнесу, але він може нівелюватися на тлі інших запланованих нововведень, як наприклад, обов’язкові касові апарати.

Касові апарати для всіх

Уже за рік у кожному кіоску чи маленькій кав’ярні має з’явитись касовий апарат. 20 вересня український парламент остаточно підтримав закони №1053-1 та №1073 про використання реєстраторів розрахункових операцій (РРО) для приватних підприємців. Згідно з ним, касові апарати стануть обов’язковими для ФОПів 2-4 групи, що платять єдиний податок і мають понад 1 млн грн доходу на рік. Тобто новації стосуватимуться як тих, хто займається сільськогосподарською продукцією, так і тих, хто продає товари онлайн.

Для підприємців, які займаються торгівлею побутовими товарами, лікарськими засобами та ювелірними виробами, норми почнуть діяти 1 жовтня 2020 року. Для всіх інших, хто працює як ФОП, закон набере чинності з початку 2021 року. Без РРО зможуть працювати лише підприємці першої групи – з річним оборотом до 300 тисяч гривень та без найманих працівників.

Голова Всеукраїнського об’єднання малого та середнього бізнесу «Фортеця» Оксана Продан попереджає про ризики ухваленого закону. На її переконання, запровадження касових апаратів – в інтересах великого бізнесу, а не малого. Така вимога закону знищить дрібних підприємців.

«Для чого ці зміни ініціює великий бізнес? Вони не хочуть конкуренції. Через встановлення касових апаратів вони змушують маленьких підприємців підіймати ціни, а за це все сплачуватимуть покупці», – критикує закон екс-депутатка.

Натомість автори закону кажуть, що головна мета – вивести з тіні розрахунки за товари та послуги. За словами Гетманцева, зміни стосуватимуться переважно «великого бізнесу, який видає себе за малий». Проте як це перевірятимуть на практиці, урядовці не уточнюють.

Розрахунки у смартфоні

Новий закон передбачає, що ФОПи зможуть зекономити на придбанні касового апарату і встановити спеціальне програмне забезпечення, зокрема, у вигляді додатка у смартфоні.

Як пояснюють у Міністерстві фінансів, зареєструвати програмний РРО можна буде через електронний кабінет у режимі онлайн без подання будь-яких реєстраційних документів. Законом передбачена також можливість створення розрахункового документу в електронній формі вигляді QR-коду для зчитування, який можна отримати електронною поштою.

«Відтепер чек у телефоні стане нормою. Це захистить нас з вами як споживачів і полегшить життя підприємцям. Звичайно, ми не забули й про державу, бо це детінізація процесів», – прокоментував закон прем’єр-міністр Олексій Гончарук.

Щоб придбати і встановити РРО, підприємці матимуть трохи більше року – до 1 жовтня 2020-го. У перехідний період (до січня 2021 року) за торгівлю без касового апарату передбачені штрафи – 10% від вартості товару при першому порушенні та 50% вдруге. Після 1 січня 2021 року штрафи складатимуть 100% та 150% відповідно. Також новий закон передбачає запровадження так званого «кешбеку», який дає можливість покупцям поскаржитися до контрольних органів щодо невидачі чеку й отримати компенсацію.

«Легко говорити, що касовий апарат може замінити будь-який ґаджет. Але при цьому забувають вказати, що для нормальної робити такого РРО потрібен безперебійний доступ до інтернету. Ви знаєте, який інтернет у селах? Як власник сільського магазину може забезпечити достатню швидкість мобільного інтернету? Суть спрощеної системи не в тому, щоб платити менше податків, а в тому, що вона має бути настільки простою, аби будь-яка людина могла в ній розібратись і забезпечити себе роботою. А разом з РРО з’являється додаткова звітність. Для адміністрування цього РРО треба або наймати бухгалтера, або самому присвячувати цьому кілька годин на день. І будь-яка помилка коштуватиме дорого», – нарікає голова Асоціації малого та середнього бізнесу Руслан Соболь.

Експерти погоджуються, що ініціативи вивести розрахунки з тіні дуже конструктивні, але насторожує відсутність діалогу влади із малим бізнесом. Чи встигнуть усі встановити касові апарати і чи не стануть високі штрафи новим методом тиску на бізнес, покаже час.

03.10.2019Сторінка підготовлена за сприяння Центру громадського моніторингу та контролю


Переглядів: 1928

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1200 від 09.01.2025p.
¤ 
Навіщо нам спати?

Навіщо нам спати?

У нашому суспільстві існує міф, що багато сплять ліниві люди. Але насправді сон – це не про лінь, а про здоров’я. Спроби «виграти» час за рахунок скорочення сну зазвичай призводять до зворотного ефекту: ми починаємо витрачати більше часу на виправлення помилок і боротьбу з наслідками недосипання....

¤ 
Кава допомагає від головного болю?

Кава допомагає від головного болю?

Кава містить кофеїн – природний стимулятор, який впливає на кровоносні судини та мозок. Ось як це працює....

¤ 
Міжнародна взаємодія: Рівненщина розбудовує партнерство зі Швецією

Міжнародна взаємодія: Рівненщина розбудовує партнерство зі Швецією

Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Павленко та радниця голови Ольга Яцук провели продуктивну зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Швеції Мартіном Обергом....

¤ 
На Рівненщині працюють понад тисячу надавачів психосоціальних послуг

На Рівненщині працюють понад тисячу надавачів психосоціальних послуг

У Рівненській ОДА відбулося засідання робочої групи з питань підтримки ментального здоров’я при Координаційному центрі підтримки цивільного населення. Під час зустрічі підсумували 2024 рік. Обговорили досягнення, виклики та визначили пріоритетні напрями на майбутнє. Особливу увагу було приділено заходам підтримки психологічного благополуччя населення, зокрема ветеранів, дітей, ВПО та інших вразливих категорій громадян....

¤ 
Рівне виділяє на питання, пов’язані з обороною, 25 % бюджету 2025 року, за виключенням обов’язкових та цільових видатків

Рівне виділяє на питання, пов’язані з обороною, 25 % бюджету 2025 року, за виключенням обов’язкових та цільових видатків

Члени Рівненського міськвиконкому погодили проєкт бюджету громади на 2025 рік....

¤ 
Віталій Кличко передав прикордонникам допомогу від громади Києва – квадрокоптери DJI Mavic

Віталій Кличко передав прикордонникам допомогу від громади Києва – квадрокоптери DJI Mavic

Мер Києва Віталій Кличко передав бійцям Державної прикордонної служби партію допомоги від київської громади та розповів, як столиця допомагала прикордонникам з початку повномасштабної війни....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22580)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18489)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15513)
• Допомога під час карантину [967] (15487)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15234)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15104)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15034)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14983)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14961)
• Живи до ста! [965] (14901)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14856)
• Бюджет і ми… [965] (14835)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14716)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14687)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14558)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14499)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14156)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14117)

ТОП-15 свіжого номера:

• Віталій Кличко передав прикордонникам допомогу від громади Києва – квадрокоптери DJI Mavic (649)
• Госпіталь та лікарня Рівненщини – серед пріоритетних інвестиційних проєктів МОЗу на 2025 рік (118)
• На Рівненщині працюють понад тисячу надавачів психосоціальних послуг (78)
• Кава допомагає від головного болю? (77)
• Махрові рушники будуть м’які, завдяки цьому дешевому аптечному засобу (77)
• Рівне виділяє на питання, пов’язані з обороною, 25 % бюджету 2025 року, за виключенням обов’язкових та цільових видатків (76)
• Як потрібно зберігати спеції? (73)
• Застосовуємо відходи з користю (73)
• Лимонний тірамісу (71)
• Навіщо нам спати? (70)
• Міжнародна взаємодія: Рівненщина розбудовує партнерство зі Швецією (69)
• А якщо не пара? (68)
• Забудьте про замочування в молоці: рекомендований замінник для готування печінки (67)
• Засіб для чищення зі шкірки лимона (65)
• Які домашні квіти корисно поливати розчином лимонної кислоти? (61)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"