Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №938 від 07.11.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Квітень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Травень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс культури і освіти

Україна гуманна

Україна гуманна

Навіщо відмовлятись від використання тварин в цирках?

Міністерство культури припиняє купівлю нових тварин для державних цирків, а до 2021 року планує повністю заборонити експлуатацію диких тварин на арені. Урядове рішення стало кроком назустріч зооактивістам і несподіванкою для працівників цирків. Яка доля чекає на звірів після заборони і чи може бути успішною циркова вистава без тварин?

Невеселе циркове життя

Сьогодні в Україні працює сім державних цирків, які фінансуються з держбюджету: у Києві, Львові, Харкові, Кривому Розі, Дніпрі, Запоріжжі та Одесі. Ще п’ять залишилися на окупованих територіях. Поряд із державними цирками діє розгалужена мережа приватних шапіто, які гастролюють країною. Офіційного реєстру тварин, яких використовують в цирках, немає, адже більшість звірів є приватною власністю дресирувальників.

Зоозахисники наполягають, що жоден український цирк не може забезпечити тваринам-артистам гідні умови утримання. Особливо критичною є ситуація в приватних шапіто, які тримають тварин у жахливих умовах.

«Є цілий ряд причин, чому люди виступають за цирки без тварин. Перша – абсолютно неприродним є те, що ведмідь їздить на велосипеді, а тигр стрибає через вогняне кільце. Це насмішка над природнім задумом. Другий момент – це умови утримання. Як би українським циркам не хотілось показати ідеальну картинку, ситуація виглядає по-іншому. В нас є відео, яке ми таємно зняли в Національному цирку. На ньому видно, в яких умовах утримуються тварини. Це такі переїзні клітки, де сидить по кілька тварин. Дуже складно дивитись на умови, в яких вони живуть», – пояснює засновник зоозахисної ініціативи UAnimals Олександр Тодорчук.

Проте умови утримання не єдина причина боротьби за цирк без тварин. Активісти зафіксували чимало випадків жорстоких методів дресирування і знущання. Наприклад, левам видаляють кігті, циркових голубів спеціально глушать, аби навчити робити трюки, а дельфіни сліпнуть через хлоровану воду. Через жорстоке поводження та умови життя у тварин починаються психічні розлади, і вони можуть нападати на дресирувальників та публіку. Так, у травні 2017-го в Білій Церкві бурий ведмідь кинувся на глядачів, а у березні цього року в Прилуках з мандрівного цирку втекла левиця. Тож активісти наголошують, що тварини на манежі – це негуманно і небезпечно.

Позиції сторін

Український уряд підтримує зоозахисників і наразі працює над планом відмови від тварин у цирках. Проте це завдання не є простим через позицію представників цирків. За словами заступниці міністра культури Ірини Подоляк, урядовці вже зустрічалися з керівниками державних цирків, щоб обговорити план переходу на цирк без тварин, але ті не пропонують конкретних кроків.

«Більшість розповідала про історію цирку і малюнки на античних фресках і вазах, любов і піклування про тварин в українських цирках, висловлювали турботу про дресирувальників, їхні родини та їхніх тварин, а також, що без тварин цирк збанкрутіє, бо «люди приходять на тварин», – нарікає вона.

Директор Запорізького державного цирку Тамара Зубко підтверджує: циркова спільнота категорично проти заборони звірів. Вона запевняє, що в державних установах є змога контролювати належні умови проживання і дресирування тварин, а проблемними є тільки приватні установи. Крім цього, в Національному цирку стверджують, що без тварин цей цирк перестане існувати.

«Якщо в цирку не буде тварин, він «згорнеться» за півроку. На рівні держави треба створювати якусь комісію, яка навела б лад у приватних цирках», – наполягає керівник прес-служби Національного цирку України Олександр Калюжний.

Зооактивісти кажуть, що аргументи про збитковість цирку без тварин є маніпулятивними. Адже досвід інших країн свідчить, що цирк може бути цілком успішним і без тварин. Часткова або повна заборона на використання диких тварин у цирку працює вже в 27 європейських країнах. У світі є цирки, які гастролюють і збирають аншлаги без номерів зі звірами, наприклад популярний Cirque du Soleil. Ще далі пішов німецький цирк Roncalli, який замінив живих тварин на голограми і далі збирає повні зали.

Чи є життя після цирку?

Експерти кажуть, що спротив директорів цирків не є найбільшою складністю. Головне питання: що робити з тваринами після завершення їхньої циркової кар’єри? Для менших шукатимуть місця в зоопарках та притулках, а от з великими тваринами виникає проблема. За кордоном диких тварин відправляють у спеціальні реабілітаційні центри. В Україні також є схожі установи, як наприклад, ведмежий притулок «Домажир», де рятують ведмедів із притравлювальних станцій, пересувних зоопарків і цирків. Але, звичайно, таких притулків замало.

«Якщо говорити про екзотів: великих котячих, рептилій, приматів, то знайти їм місця складно. Але є зустрічне питання: куди їх дівали до цього часу? Тваринами розпоряджалися як завгодно: їх вбивали, продавали в приватні зооколекції, ресторани, створювали демонстраційні звіринці, передавали у притулки. Ніхто в один момент їх не викине на вулицю. На них намагатимуться заробити до останнього: когось далі експлуатуватимуть чи вивезуть в країни, де немає заборони, наприклад в Росію чи Білорусь», – зауважує координаторка ведмежого притулку «Біла скеля» Марина Шквиря.

Активісти і чиновники погоджуються, що вирішити долю циркових тварин без будівництва нового сучасного притулку буде складно, а для цього потрібна допомога держави.

«Зоопарки усіх таких тварин не візьмуть, у природі вони не виживуть, тому потрібно виділяти фінансування, окрему територію, де за ними доглядатимуть», – наголошує гендиректор Державної циркової компанії Сергій Кабаков.

Втім, шукати домівку для тварин можна в реабілітаційних центрах за кордоном. За словами активістів, з цим радо допоможуть міжнародні організації.

Зоозахисники кажуть, що боротьба за цирк без тварин тільки-но розпочалась і попереду багато роботи, зокрема, у напрямку створення належних умов для звірів. Але тішить, що Україна нарешті стала на шлях гуманності.

07.11.2019Центр громадського моніторингу та контролю


Переглядів: 2054

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1216 від 07.05.2025p.
¤ 
Кличко обговорив з представниками дипмісій 38 держав подальшу допомогу Україні та реалізацію міжнародних проєктів

Кличко обговорив з представниками дипмісій 38 держав подальшу допомогу Україні та реалізацію міжнародних проєктів

Мер Києва Віталій Кличко провів зустріч з представниками дипломатичних місій 38 країн світу

Йшлося про подальшу допомогу Україні та участь іноземних інвесторів у реалізації великих проєктів. Про це Кличко повідомив у своєму Telegram-каналі...

¤ 
Віталій Кличко від громади столиці передав понад тисячу дронів 27 бригаді НГУ

Віталій Кличко від громади столиці передав понад тисячу дронів 27 бригаді НГУ

Столична громада передала чергову велику партію дронів 27 бригаді НГУ. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко

«Від громади столиці бійцям на фронт вирушила чергова партія вкрай необхідної допомоги. 27-й окремій Печерській бригаді Нацгвардії України передав 1100 мультироторних систем. Це FPV-дрони різних типів — і нічні, і 8 та 10 дюймів», - повідомив Віталій Кличко...

¤ 
Морозиво 2025: нові смаки, текстури та культурні відтінки

Морозиво 2025: нові смаки, текстури та культурні відтінки

Морозиво вже давно стало не просто десертом – це справжня культура.

У 2025 році виробники вражають не лише креативом, а й увагою до локальних смаків, екотрендів та мультисенсорного досвіду....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (23117)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (19047)
• Допомога під час карантину [967] (16171)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15980)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15675)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15585)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15524)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (15468)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (15455)
• Живи до ста! [965] (15393)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (15322)
• Бюджет і ми… [965] (15275)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (15179)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (15169)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (15001)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14940)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14773)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14643)

ТОП-15 свіжого номера:

• Кличко обговорив з представниками дипмісій 38 держав подальшу допомогу Україні та реалізацію міжнародних проєктів (818)
• Кличко бере участь у Конгресі Європейської народної партії: «Голос України має звучати нині на всіх міжнародних платформах» (750)
• Морозиво 2025: нові смаки, текстури та культурні відтінки (653)
• Кличко відвідав 7 бригад на Донбасі та Харківщині та передав допомогу від громади Києва (573)
• Віталій Кличко передав від громади Києва 72 бригаді 900 дронів, модифікованих під потреби підрозділу (485)
• Віталій Кличко від громади столиці передав понад тисячу дронів 27 бригаді НГУ (336)
• Чи буде вода в кранах у рівнян? (200)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"