У деяких випадках (діти до 12 років та особи, що не можуть пересуватися самостійно) фотокартка за бажанням може подаватися особисто для оформлення або обміну документів. Тобто без фотографування у міграційній службі. В такому випадку, давність зображення на фотокартці візуально не має перевищувати шести місяців до дати подання фотокартки. Але не допускаються ретуш, редагування, коригування, попередня обробка фотозображення.
Для осіб, які не можуть пересуватися самостійно у зв`язку з тривалим розладом здоров`я, що підтверджується медичним висновком (довідкою) відповідного закладу охорони здоров`я, допускається фотографування у положенні лежачи або у спеціальному сидінні з відповідним фоном над головою.
Фотографуючись дивіться прямо, очі – відкриті, вираз обличчя – нейтральний, рот – закритий, голова та шия – без повороту та нахилу. Допустимий макіяж обличчя світлих, неяскравих відтінків. Але дітей віком до 3-х років фотографування допускається без нейтрального виразу обличчя, вони можуть посміхатися. А ще діток можна фотографувати лежачи або в дитячому чи спеціальному сидінні.
Не можна фотографуватися з нанесеними на обличчя тимчасовими малюнками (крім татуажу/татуювання) або наліпками.
Також не допускається фотографуватися в контактних лінзах з оптичними ефектами, що змінюють колір райдужної оболонки ока та/або форму зіниць. Допустимо фотографуватися в окулярах, якщо особа носить окуляри постійно у повсякденному житті. Те ж саме стосується лицевих й вушних прикрас.
А ще нові норми дозволяють фотографуватися у головних уборах, накидках та інших аксесуарах якщо особа носить їх у повсякденному житті з огляду на релігійні переконання, а також – штучних предметах та матеріалах (на голові, шиї, надпліччі, плечах, тулубі) згідно з медичними показаннями, що підтверджено медичним висновком (довідкою) відповідного закладу охорони здоров’я.
*Наказ МВС України від 18.1.2019 № 875 «Про затвердження Вимог до відцифрованого образу обличчя особи, фотокарток, що подаються для оформлення або обміну документів, що посвідчують особу.
Управління ДМС України в Рівненській області
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |