Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №280 від 22.02.2007p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Знайомство зблизька

Євген Самусенко: із саксофоном та об’єктивом

Євген Самусенко: із саксофоном та об’єктивом

Мало хто знає, що “золотий саксофон” Євген САМУСЕНКО (на фото) в дитинстві мріяв про кар’єру футболіста. Втім, за традицією інтелігентних родин, хлопчину віддали до музичної школи, де він, за його словами, “п’ять років відбарабанив на піаніно”. Заняття музикою не відбили у хлопця тягу до тренувань, і у вільний від етюдів та гам час Женя завзято ганяв по полю шкіряного м’яча.

Хтозна, може наполегливість і праця проклали б дорогу молодому спортсмену до вищої футбольної ліги, та доля розпорядилася інакше. Констатувавши захворювання кровоносних судин, лікарі категорично заборонили юнаку великі фізичні навантаження, яких було не уникнути під час тренувань. Довелося відмовитися від мрії стати “українським Платіні”. Коли перед Євгеном постало питання вибору професії, він, за порадою старшої сестри, вступив до Рівненського музучилища.

"Я за двадцять гривень по шинках не граю!"

У 1976 році Євген Самусенко закінчив Львівську консерваторію (клас кларнета). Працював солістом Львівського театру опери та балету, викладав на кафедрі духових інструментів Рівненського інституту культури, де у 1979 році заснував перший у Рівному клас класичного саксофона. З 1986 викладає у Рівненському музичному училищі, два роки стажувався у музичній академії імені Гнесіних у Москві. Брав участь у багатьох українських та міжнародних музичних конкурсах і фестивалях. Євгену Самусенку аплодували Австрія, Німеччина, Італія, Греція, Чехія, Словаччина, Болгарія, Вірменія, Білорусія, Росія.

Часто виступає в концертах як соліст симфонічного оркестру Рівненської обласної філармонії та ансамблю сучасної музики, оркестру “Сурми”. Віртуозно володіє кількома духовими інструментами: кларнетом, бас-кларнетом, флейтою, саксофонами альтом і сопрано.

Розмову з музикантом ми ведемо у перерві його виступу в затишній залі “Сальвадора Далі” - Арт-кав’ярні Олександра Купчинського.

- Нещодавно у приватній розмові почула від одного музиканта таку фразу: “Я за двадцять гривень по шинках не граю!”. А де, крім концертних залів, можна почути “золотий саксофон” Євгена Самусенка?

- Розумієш, сьогодні мені вже нецікаво займатися заробітчанством. Прагну, щоб мою музику слухали люди інтелігентні, тому й обираю такі майданчики, де збираються справжні шанувальники популярної джазової музики. І відповідний імідж: смокінг, краватка-“метелик”. Мене запрошують на корпоративні вечірки, дні народження. У вихідні граю у гриль-барі “Оболонь”: постійні відвідувачі приходять не лише випити пива, а й отримати задоволення від негаласливого голосу саксофона.

- А що тебе привело до Арт-кав’ярні?

- Мене запросив Олександр Купчинський, власник кав’ярні і автор мистецького проекту “12 видатних фотомитців України”. Відкриття кожної нової виставки світлин відбувається у музичному супроводі улюблених багатьма шанувальниками джазу композицій для саксофона або аранжованих для цього чудового інструмента популярних творів композиторів недалекого минулого і сучасності.

"Спідвей -

це швидкість!"

Музика - не єдине захоплення пана Євгена. Він - фанат риболовлі: у вільну хвилину сідає на велосипед і їде з вудками за місто. А ще віртуоз-музикант частину свого серця і часу віддає фотографії. Один із перших учасників нині відомого в Рівному фотоклубу “Час”, Євген Самусенко надає перевагу спортивному жанру фотомистецтва. Уболівальники перегонів на гаревій доріжці пам’ятають сповнені експресії знімки, на яких закарбовані незабутні моменти змагань, відомі гонщики.

- Знімав багато, досить часто публікувався у місцевих виданнях і навіть центральній пресі - газеті “Советский спорт”, журналі “За рулем”, - пригадує член Національної спілки журналістів України Євген Самусенко.

- А коли вперше взяв у руки камеру?

- У вісімдесятому році. Я дуже серйозно займався фотографією, вступив до фотоклубу. Тоді у фотоклубі “Час” збиралися нинішні метри - Валерій Бромберг, Олександр Купчинський, Валентин Серьогін, Леонід Латті, Микола Демченко, брати Бусленки. Давно хотів фотографувати, але свій перший фотоапарат “Київ-4М” купив у рік Московської олімпіади, на ньому ще була така лейба з олімпійською символікою.

- Якими найвищими фотодосягненнями пишається журналіст Євген Самусенко?

- Уяви собі: завершується двадцять четвертий з’їзд КПРС, який транслюється по телебаченню на весь Радянський Союз, і телеглядачі бачать на стіні у Кремлівському палаці з’їздів мою фотографію “Спідвей - це швидкість”. Відчув себе чемпіоном. А ще - знімок, на якому “спіймані” Звєрєв і Трофімов на віражі. Багато моїх знімків надруковані на буклетах і програмках змагань, їх зберігають як пам’ять про часи розквіту спідвею вболівальники команд Уфи, Даугавпілсу.

- Тебе й нині постійно бачать на полі стадіону технічних видів спорту з фотоапаратом у руках. Досі фанатієш?

- Сьогодні відчуваю, що мій кращий знімок іще попереду. Якби мені більш досконалу, сучасну техніку!

- Ти і старенькою камерою знімаєш класно! І, до речі, я тобі вдячна за ті “майстер-класи на внутрішньому колі”, де ти щедро ділишся професійними секретами з новачками спортивного жанру.

- А уяви, що б я зняв, якби мені фірмову камеру! - на цій мрійливій ноті мій співрозмовник завершує бесіду, підносить до губ мундштук, і кав’ярню знову огортає лагідний голос саксофона.

22.02.2007Валентина ЗАХАРОВА


Переглядів: 2053

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 24.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22513)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18450)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15482)
• Допомога під час карантину [967] (15456)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15196)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15064)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15001)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14949)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14925)
• Живи до ста! [965] (14866)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14827)
• Бюджет і ми… [965] (14803)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14679)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14652)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14528)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14469)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14124)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14088)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (640)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (83)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (80)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (74)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (73)
• Проблеми з пам’яттю: (70)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (70)
• Чи можна нагрівати мед? (69)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (67)
• Рецепт домашніх патчів (67)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (67)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (66)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (66)
• Фундучна картопля (65)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (63)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"