Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №952 від 20.02.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Що треба знати про запаморочення

Що треба знати про запаморочення

Причин, які викликають запаморочення, існує чимало. Запаморочення може виникнути в результаті поразки внутрішнього вуха або вестибулярного нерва. Таке запаморочення називається периферичним.

Причиною запаморочення також бувають захворювання головного мозку, і тоді говорять про центральне запаморочення. Установити причину запаморочення допомагають його симптоми й характер, а так само частота та тривалість нападів.

– Якщо, є будь-які виділення з вуха, зниження слуху, то це може говорити і про запалення внутрішнього вуха, при цьому може знадобитися консервативне лікування.

– Якщо запаморочення супроводжується шумом у вухах, нудотою, блювотою, зниженням слуху, імовірна наявність синдрому (хвороби) Мен’єра. Якщо розладу слухової функції немає, то, можливо, це прояв вестибулярного невриту. Для невриту характерний раптовий початок. Сильне запаморочення, постійна блювота, почуття обертання посилюються при спробі встати, при рухах голови. У більшості випадків ці симптоми поступово зникають протягом 2-3 днів захворювання; – після гострого періоду іноді зберігається ілюзія руху в процесі лінійних прискорень (таких, як у підйомниках або при гальмуванні в автомобілі).

– При раптовій однобічній глухоті, вушному шумі та блювоті у 50?% пацієнтів діагностується перилімфатична фістула. В інших випадках фістула може проявлятися різного ступеня виразності запамороченням і розладами слуху (шум, дзенькіт у вухах, зниження слуху).

– При однобічному розладі слуху та запамороченні необхідно виключити пухлини головного мозку. Таке запаморочення починається поволі й нерідко супроводжується поступово наростаючими головними болями. Характерне посилення запаморочення при певних положеннях тіла.

– Для тимчасового порушення мозкового кровообігу та інсульту характерним є гострий початок, сполучення запаморочення з двоїнням, розладами чутливості, слабкістю в руках і ногах, порушенням координації рухів. Запаморочення, як правило, стійке та триває кілька діб.

– Якщо запаморочення супроводжується нестійкістю, відчуттям дезорієнтації в просторі, посилюється при рухах, особливо раптових, у шийному відділі хребта (згинання, розгинання, повороти убік), болем і обмеженням рухливості в шийному відділі хребта, то, швидше за все, запаморочення обумовлене захворюваннями шийного відділу хребта.

– Якщо запамороченню передувала травма голови або хребта, то причиною може бути хлистова травма або черепно-мозкова травма.

– Якщо запаморочення пов’язане зі зміною положення тіла в просторі, то, найбільш імовірно, це доброякісне позиційне запаморочення. Наявність цього захворювання підтверджується простим позиційним тестом.

– При базилярній мігрені запаморочення передує нападу головного болю, воно може тривати від декількох хвилин до однієї години та супроводжується шумом у вухах, нудотою, блювотою та іншими неврологічними симптомами.

– Якщо запаморочення проявляється під час польоту, подорожі по воді або в поїзді чи машині, то, швидше за все, це прояв транспортного заколисування.

Якщо ви приймаєте які-небудь антибіотики, то необхідно з’ясувати, чи не вони є причиною запаморочення. Якщо антибіотики викликають запаморочення потрібно припинити прийом або зменшити дозу препарату.

Лікування запаморочення

Лікування вестибулярних захворювань варіюється залежно від діагнозу. Не можна лікувати запаморочення, не визначивши причину запаморочення. Тільки після з’ясування причини здійснюється вибір стратегії лікування захворювання.

У легких випадках симптоми хвороби можуть зникнути самі собою, коли вестибулярний апарат або нервова система самі компенсують захворювання, або зникне провокуючий фактор.

У серйозних випадках лікування може включати застосування ліків, дієт, спеціальних фізичних вправ або, у важких випадках, хірургічне втручання.

Хірургічне лікування

Хірургічне лікування показане при пухлинах головного мозку, якщо запаморочення обумовлене серйозною травмою голови. Оперативне лікування запаморочення є засобом глибокого резерву й застосовується у дуже малому відсотку випадків, коли симптоми настільки важкі, що є практично нестерпними, а ефект від інших видів лікування відсутній.

Вестибулярна адаптація

Мозок людини здатний до адаптації до патологічних імпульсів від вестибулярного апарата й відчуття запаморочення поступово притупляється та зникає. При цьому необхідно вести звичайний, наскільки це можливо, спосіб життя, з метою забезпечення нормального функціонування адаптаційних механізмів. Розроблені спеціальні комплекси вправ (вестибулярне тренування), які допомагають розвинути здатність контролювати запаморочення.

Лікарська терапія

Коли запаморочення є самоминаючим (наприклад, при доброякісному позиційному запамороченні), лікарська терапія може бути використана в перші дні для полегшення стану у найбільш важкій фазі нападу. Метою застосування лікарських препаратів при рецидивуючому запамороченні є ослаблення виразності симптомів, характерних для гострого нападу, і профілактичне лікування протягом тривалого часу.

20.02.2020


Переглядів: 2072

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 24.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22507)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18447)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15480)
• Допомога під час карантину [967] (15453)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15192)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15061)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14998)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14946)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14921)
• Живи до ста! [965] (14864)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14825)
• Бюджет і ми… [965] (14802)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14676)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14645)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14527)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14465)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14119)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14085)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (551)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (75)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (71)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (69)
• Проблеми з пам’яттю: (67)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (67)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (65)
• Чи можна нагрівати мед? (65)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (65)
• Рецепт домашніх патчів (64)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (63)
• Фундучна картопля (63)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (63)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (63)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (62)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"