![]() |
№961 від 24.04.2020p. |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"
Новини Рівне |
![]() Як бюджетно подорожувати самостійноУміння дешево подорожувати і економити в поїздках зазвичай приходить з досвідом. Накопичуються корисні сервіси, сайти і додатки, приходить розуміння, які акції дійсно вигідні, і де їх потрібно шукати. Методом проб і помилок поступово з'ясовується, де легко уникнути переплати, а ніж жертвувати не варто. Весь накопичений досвід зібраний в цьому огляді корисних ресурсів, сервісів і підказок, які допоможуть заощадити при плануванні і в самій поїздці. Є напрямки, куди вигідніше їхати туром https://tangotravel.com.ua/aktsiini-tury/aktsiia-na-vik-end/, але велика частина порад належить до самостійних подорожей, так як часто це самий бюджетний варіант.
Планувати конкретні місця і дати і стежити за акціямиНайдешевші поїздки виходять, якщо виходити з існуючих пропозицій, а не заздалегідь запланованого місця в певні дати. Найзручнішим інструментів для планування перельотів є Kiwi.com. Він підійде в обох випадках: якщо ви не знаєте, куди і коли летіти, і якщо вам потрібно дістатися в певне місце на певний період найдешевшим способом. Перевага сервісу полягає в тому, що можна налаштувати будь-які параметри: аеропорти поблизу, тривалість часу, тип відпочинку, наявність пересадок, а потім відсортувати всі пропозиції по ціні. Наприклад для Петербурга можна вибрати і вильоти з Гельсінкі, Таллінна та Риги, звідки літає багато лоукостерів. Потім впорядкувати за ціною і, наприклад, вибрати тільки пляжний відпочинок. Для конкретних напрямків підійдуть календарі низьких цін: Aviasales Skyscanner Зазвичай акції трапляються або на гарячі квитки і тури, або навпаки на нескоро вильоти. Щоб зловити найвигідніші з них, варто підписатися на агрегатори спецпропозицій: Vandrouki - самий оперативний сайт, паблік і телеграм-канал з найкращими акціями. Можна відстежувати як рейси з Росії, так і всередині Європи, а також знижки на готелі, тури, поїзди і автобуси. Pirates - сайт, який також збирає вигідні перельоти, але більше орієнтований на акції турів і готових подорожей. Travelradar - телеграм-канал, який збирає акції авіакомпаній, турів та інших пропозицій. Travelbelka - сайт-агрегатор недорогих турів. Також буде корисно підписатися на розсилки безпосередньо авіакомпаній, так як іноді вони розсилають промокодом та спецпропозиції. Найдешевші квитки зустрічаються у лоукостерів, тому варто звернути увагу в першу чергу саме на них. Популярні лоукостер з рейсами з Росії та найближчих країн: Перемога, Wizzair, RyanAir, Norwegian (для деяких напрямків, наприклад, Канарські острови або Майорка), airBaltic, Vueling, easyJet. У багатьох з них є свої календарі низьких цін, де також зручно підбирати оптимальні варіанти. Крім того, що такий підхід дозволяє максимально заощадити, він ще й показує напрямки, які б самі могли не прийти в голову. Спецпропозиція підкаже ідею для подорожі, а незвичайні стикування спонукають скласти нестандартний маршрут. Тому дуже важливо виявляти гнучкість і бути відкритим до нових місць.
Літати з ручною поклажеюБільшість дешевих квитків розпродаються лоукостерами, що пропонують базовий варіант тільки з ручною поклажею. Зазвичай передбачена суттєва доплата за повноцінний багаж. І якщо спочатку здавалося дивним їхати з рюкзаком / невеликим чемоданом довше, ніж на пару днів, то поступово розумієш, що це найоптимальніший варіант.
Ручна поклажа вчить не брати зайвого - адже, напевно, кожен возив з собою речі, які йому так і не стали в нагоді. Також невеликий багаж дає мобільність - не потрібно чекати видачу валізи після рейсу, мчати в готель, щоб залишити речі, і тягати багато важкого і зайвого. Зараз є безліч зручних тревел-версій: баночок, в які легко перелити гелі / крему і не брати цілі упаковки, атомайзери, щоб взяти улюблений парфум без важкої банки.
Щоб поїхати з ручною поклажею довше, ніж на тиждень, буде потрібно трохи більша вправність. Наприклад, вся одяг повинен поєднуватися один з одним і бути максимально функціональної: для цього варто вибирати непромокальні речі, палітру максимум трьох кольорів, а також те, що можна носити шарами - щоб при можливості речі можна легко було надіти / зняти.
Готувати складові маршрутиНайчастіше хочеться взяти квитки туди-назад в одне місто, однак найчастіше це дорожче і менш цікаво. Тому не варто боятися складових маршрутів: вони дозволяють як заощадити, так і відкрити для себе нові точки. Підказкою для вдалого складного маршруту може стати пересадка: можна як мінімум вийти у місто (якщо дозволяє віза), або планування подальшої поїздку вже через нього. Наприклад, зустрічаються пересадки в Дюссельдорфі. Сам по собі це досить цікаве місто, а якщо мова йде про невеликих відстанях, то маршрут туди можна продовжити вже на автобусі або поїзді (наприклад, в інші міста Німеччини чи Голландії). Наземний транспорт дозволить заощадить ь, а додаткова зупинка зробить поїздку більш насиченим. Дешевше і зручніше за все пересуватися Європою на автобусах Flixbus.
Буває дешевше спеціально летіти в сусідній аеропорт, а потім добиратися на автобусі. Наприклад, їхати до Братислави, Белград або Загреб через Будапешт; до Відня через Братиславу; в Турин і Верону через Мілан (Бергамо). З тієї ж причини вилітати зазвичай стоїть не з Петербурга, а з Талліна, Гельсінкі або Москви.
В Європі є популярні у лоукостерів аеропорти, а значить, при плануванні складного маршруту можна відразу звернути увагу на них: Будапешт, Мілан, Дюссельдорф, Амстердам, Таллінн, Берлін, Барселона. Подивитися їх можна на мапі напрямків авіакомпанії, наприклад, так виглядає карта Wizzair.
Самостійно vs туриЧасто заставу дешевих подорожей - це самостійне планування поїздки. Однак на деякі напрямки буває простіше купити готовий тур, так як у туроператорів іноді укладені вигідні договори з готелями і у них є свої чартери. Зазвичай тури вигідніше для пляжного і екзотичного відпочинку: Туреччина, Греція, Йорданія, Куба, Таїланд. Також трапляються акції в Сочі і інші чорноморські курорти. Перед тим як купувати тур, перевірте ціни на квитки і готелі самі, щоб бути впевненим, що ви не переплачуєте.
Велика удача знайти гарячий тур, ціна якого нижче звичайної поїздки. Таке буває з відпочинком в Сочі, Індії (Гоа), Йорданії, Домінікані. Перш ніж поїхати на відпочинок, обов'язково перевірте, чи немає палаючого туру на ваш напрям. Зробити це зручніше в агрегаторах, що збирають пропозиції всіх турфірм. Кращі з них: Level.travel, Travelata.
Попередньо підготуватисяЩоб не витрачати зайві гроші і час в самому подорожі, слід заздалегідь підготуватися. Наприклад, зазначити гідні кафе і ресторани, адже в інтернеті можна зробити вибір, грунтуючись на відгуках. Інакше є великий ризик втомитися після довгої прогулянки і піти в перше-ліпше заклад, де якість їжі не буде відповідати ціні. Список місць зазвичай дивлюся на Tripadvisor і Гугл картах.
Також корисно заздалегідь почитати звіти про поїздки в це місто. У них часто трапляються рекомендації місць, незвичайних визначних пам'яток, можливості заощадити. До них зазвичай відносяться поради добиратися з аеропорту найшвидшим і дешевим способом, де недороге таксі, а де безкоштовний громадський транспорт (Нарва).
ЖитлоЄ кілька способів заощадити на житло, які залежать від того, як ви подорожуєте. Якщо ви їдете на машині, дешевше буде зупинятися на околицях або ж між містами. Якщо ви їдете в поодинці, швидше за все самим бюджетним варіантом буде місце в хостелі. Якщо ви їдете удвох і тим більше втрьох, вартість апартаментів або номера в готелі майже завжди буде нижче (в першу чергу це стосується Північної і Західної Європи). До екстремальних способів економії відносяться намети і каучсерфінг.
Також слід звернути увагу на місце розташування: так, житло на околицях менш дороге, але уточніть ціни на громадський транспорт - можливо, добиратися до центру буде не тільки довго, але й дорого (Норвегія, Франція). А, наприклад, в Женеві, можна забронювати готель на околиці, адже громадський транспорт для туристів там безкоштовний.
Також зручно дивитися житло не у одного сервісу, а відразу в зібранні. Він порівнює ціни на готель всіх популярних майданчиків, з яких легко вибрати підходящий варіант.
АнтипорадиНакопичилося і кілька рекомендацій по тому, чим в цілях економії жертвувати не варто. Однак це досить індивідуально, адже хтось легко може спати в загальному номері хостела і не чути людей, що хропуть, висипатися за час нічного рейсу, а хтось чутливий до всіх цих речей. Тому ось виключно суб'єктивна думка на цей рахунок:
Не варто їздити вночі на автобусах або поїздах з метою економії на нічліг. Це дуже втомлює, повноцінним такий сон назвати складно, тому якщо наступний день буде активним, швидше за все він не принесе велику радість. Не потрібно харчуватися тільки їжею з супермаркетів. Оптимальніше всього замінити їжею із супермаркету сніданок / вечеря або сніданок і вечеря, але харчуватися тільки з супермаркету це або трудомістким, або шкідливо. На приготування корисної їжі піде чимало часу, цінного в подорож, а є готову магазинну їжу і напівфабрикати не корисно. Тому навіть в умовах економії, хоча б раз в день вибирайтеся на повноцінний обід. Не варто завжди чекати компанію для поїздки. Так, разом їздити практично завжди дешевше, як мінімум за рахунок двомісних номерів або апартаментів. Але упускати вигідні пропозиції, тільки тому що немає нікого легкого на підйом, теж не потрібно. В одиночних подорожах є свої плюси. Адекватно оцінюйте свої сили. Не варто брати сидячі місця в поїзді на далекі відстані через незначну економії, автобуси, які йдуть довше 15-18 годин, рейси з 3-4 пересадками. Це дуже втомлює, і при наявності інших варіантів зазвичай не варто різниці в ціні квитків.
Коментарі (0):
|
© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено. |
тел.(098)0565477, (096)3950057 Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється Наші сайти: |