Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №969 від 18.06.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Перша допомога при опіках

Перша допомога при опіках

Одними з найпоширеніших травм є опіки. Часто вони стають результатом недбалості або незнання того, як поводитися з певними приладами й легкозаймистими речовинами. Іноді цьому причиною стають і інші обставини.

Незалежно від причини подібні травми вимагають негайного лікування. Тому обов’язок кожного з нас – знати основи першої допомоги в таких випадках. Коментує кандидат медичних наук, лікар-комбустиолог Андрій Олександрович ЖЕРНОВ.

 – Отриманий опік, що варто зробити в першу чергу?

– Насамперед, треба визначити ступені опіку. Так ви будете знати, як точно діяти, оскільки різні травми різної інтенсивності вимагають різного лікування.

Існують три ступені опіків. Перший характеризується почервонінням або легким набряком верхнього шару шкіри і є найлегшим ушкодженням. Другий ступінь досягає внутрішнього шару шкіри – дерми – і приводить до утворення пухирів. Опік третього ступеня найнебезпечніший, оскільки вражаються і зовнішній, і внутрішній шари шкіри. Пацієнти з такою травмою переживають нестерпні болі та шок.

Звичайно, найкраще, якщо отримавши опік, ви будете не одні. Не варто випустити з уваги і той факт, що після одержання будь-якої травми, людина почуває болючий шок, що може привести до різного роду неадекватних дій, а, відповідно, і до небажаних наслідків.

– З’ясували ступінь опіку, що далі?

– Після того, як ви визначите ступінь опіку, негайно помістіть ушкоджене місце під холодну проточну воду на 10-15 хвилин, поки біль трохи затихне. Це стосується опіків першого й другого ступенів, при яких немає відкритої рани.

Проточна вода допомагає полегшити біль, а також очищає рану від будь-якого бруду.

Якщо опік серйозний і належить до третього та четвертого ступеня, то потрібно використовувати інші методи охолодження. Прикладіть чисту вологу пов’язку до місця опіку. Наберіть у таз або іншу зручну тару прохолодну воду. Опустіть місце опіку з пов’язкою у воду. Потрібно почекати деякий час. Занурення в холодну воду допоможе зменшити набряки.

Пам’ятайте, що в жодному разі не можна класти на рану лід або інші холодні предмети, оскільки це може привести до напруги нервів і сповільнити процес загоєння.

– А як висушити уражену ділянку після промивання, чи можна накладати пов’язку?

– Візьміть шматок чистої тканини й висушіть область опіку. Робіть це обережно. У жодному разі не можна терти місця поразки і змазувати місце опіку будь-якого роду кремом, олією, маззю, білком тощо.

Застосовуйте спеціальні мазі проти опіків, щоб пом’якшити біль. Ці засоби виготовлені на основі особливих інгредієнтів, які знімають біль і набряк. Переконайтеся, що вони куплені в аптеці або в спеціальних магазинах.

Не використовуйте мазі та гелі, якщо у потерпілого є алергія на шкірі. Однак тримайте такий засіб в аптечці.

Накладіть пов’язку або накрийте травмоване місце. Використовуйте дезінфіковану або нову тканину, щоб закривати рану протягом усього часу лікування.

Однак зав’язуйте ушкоджену ділянку занадто туго, оскільки це ускладнює циркуляцію повітря, що сприяє більш швидкому загоєнню.

Не застосовуйте тканину з ворсинками, тому що вони можуть потрапити в рану. Пов’язки й накриття застосовуйте і при сильних опіках, поки не прибуде швидка допомога або хворого не доставлять у лікарню.

– А чого не можна робити при опіках ніколи?

– Як і в будь-якій справі, що стосується здоров’я й догляду за хворим, необхідно знати, чого робити не слід.

Давайте звернемося до інформації, що не дозволить нам вчинити неправильно у випадку опіку, наприклад, праскою. Отже. Не слід застосовувати піну «Пантенол» на нещодавно обпалені ділянки тіла потерпілого. Ніколи не можна відривати прилиплий до опіку одяг.

У жодному разі не рекомендується проколювати пухирі, адже це може привести до зараження крові. Існує міф про особливу ефективність сечі при опіках (так радить бабуся або сусідка!), але це – повна нісенітниця, адже сеча не підходить для лікування в цьому випадку. Можливо, вона допомагає в інших ситуаціях, однак у випадку з опіком вона не допоможе.

– А що ж щодо виклику лікарів, чи варто звертатися за допомогою до офіційної медицини?

– Звичайно. Варто пам’ятати, що найкраще довірити порятунок людини професіоналам. Тому викликайте швидку у випадках, якщо: площа опіку потерпілого складає у цілому п’ять долонь людини (одна долоня людини складає 1 відсоток всієї площі тіла). А також, якщо опік одержали дитина або літня людина, якщо маємо справу з опіком III ступеню або опіку піддалася пахова область. Набираємо також 103, якщо обпалені – голова, ніс, дихальні шляхи або очі. Діємо так само, коли опіку піддалися обидві кінцівки.

Варто ще згадати про те, що слід робити, якщо опіку піддалися очі. Тут необхідно застосувати анальгетики. Закапайте за віка розчин дикаїну (0,25?% – 0,5?%), новокаїну 4?% – 5?%), лідокаїну, альбуциду 10?% – 30?%), левоміцетину (0,2?%). І терміново доставте потерпілого в офтальмологічний стаціонар.

– Як повинні поводитися ті, хто опинився поруч з постраждалим?

– Насамперед – не треба панікувати! У більшості випадків опік третього ступеня змушує людину страждати від сильного болю, що приводить до шоку, ускладнення дихання, а часом і до ядухи. Тому, люди, будьте спокійними й зосередьтеся на потребах потерпілого. Переконайтеся, що людина знаходиться в безпеці, особливо на відкритому повітрі. Негайно викличте допомогу. Чекаючи порятунку надайте потерпілому першу допомогу. Не намагайтеся зняти обпалений одяг, щоб не ушкодити рану ще більше. Якщо є сильний набряк, обгорніть уражену ділянку вологою чистою тканиною.

Саме так варто діяти при опіку. Усі ці поради допоможуть і при незначних опіках. Наприклад, при опіку пальця. Пам’ятайте, що ваша безпека залежить тільки від вас. Будьте уважними до себе і своїх близьких. Не зловживайте алкоголем поблизу небезпечних предметів, оскільки саме алкоголь часто стає причиною опіків, а часом і смерті.

18.06.2020


Переглядів: 1746

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 24.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22504)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18446)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15479)
• Допомога під час карантину [967] (15451)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15191)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15060)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14997)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14944)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14920)
• Живи до ста! [965] (14863)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14823)
• Бюджет і ми… [965] (14800)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14675)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14644)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14526)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14463)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14118)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14084)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (529)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (72)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (70)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (67)
• Проблеми з пам’яттю: (66)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (66)
• Чи можна нагрівати мед? (64)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (63)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (63)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (63)
• Фундучна картопля (63)
• Рецепт домашніх патчів (63)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (62)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (61)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (59)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"