Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №972 від 09.07.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Чорна смородина:

Чорна смородина:

народні ліки від безлічі хвороб

Смородина зміцнює імунітет

Завдяки вмісту великої кількості вітамінів та інших корисних речовин чорну смородину можна використовувати як полівітамінний засіб для зміцнення імунної системи організму.

З давніх-давен корисні властивості чорної смородини допомагали відновлювати кровообіг, оберігали від різних хвороб серцево-судинної системи, допомагали при гіпертонії, недокрів’ї, кровотечі ясен. Ягоди цієї рослини з цукром корисні для профілактики атеросклерозу, вони також знижують артеріальний тиск при гіпертонічній хворобі.

Чорна смородина має здатність запобігати появі ракових захворювань та діабету. Саме через ці важливі властивості її часто додають до переліку продуктів функціонального харчування, призначених для зміцнення й оздоровлення організму при різних захворюваннях.

Перетерті ягоди смородини з цукром, змішані з гречаним борошном у пропорції 1:1, застосовують для підвищення рівня гемоглобіну в крові.

Проти грипу і застуди

Ягоди смородини, сік, сироп, а також повидло – чудові природні засоби для лікування гострих респіраторних захворювань, бронхіту і запалення легень. Смородина здатна також боротися з вірусами грипу А і В. Вона допомагає вилікувати ангіну та фарингіт. Рекомендують полоскати горло соком ягід, розведеним водою.

Такими чудодійними властивостями смородина володіє завдяки високому вмісту вітаміну С та антоціанідів. Недарма у народі кажуть: «Любиш смородину – люби й оскомину!». Саме завдяки великій кількості вітаміну С досягається потужний противірусний ефект при лікуванні застуди, грипу, ангіни.

При застуді, нежиті, кашлі рекомендується щоденно вживати 1-2 склянки чаю зі смородиною – він є відмінним потогінним засобом, добре зміцнює імунітет і знищує віруси грипу. Проти кашлю також добре допомагає сік чорної смородини з медом чи цукром.

За вмістом вітаміну С чорна смородина посідає друге місце після шипшини. Вміст цього вітаміну у 4 рази більший, ніж у апельсинах. Щоб забезпечити організм добовою дозою аскорбінової кислоти, достатньо щодня з’їдати 20 ягід.

50 г чорної смородини містить тижневий запас вітаміну Р. Регулярне споживання цих ягід підтримує еластичність судин, що особливо актуально при гіпертонії.

Чорна смородина проти радіації

Завдяки високому вмісту фолієвої кислоти чорна смородина допомагає зменшити вплив радіації на організм людини, а також сприяє виведенню токсинів та важких металів ртуті, кобальту, свинцю, олова.

Для цього народні цілителі рекомендують приймати 0,5 склянки відвару сушених плодів смородини: залийте 20 г ягід чорної смородини 1 склянкою окропу, варіть 15 хв; процідіть і відіжміть ягоди, доведіть об’єм відвару кип’яченою водою до 1 склянки.

Захищає від інфекцій

Смородина має унікальні властивості захищати організм людини від хвороботворних бактерій завдяки вмісту ефірних олій та фітонцидів, які характеризуються антибактеріальною дією. Отримали поранення під час роботи у саду? Не біда, прикладіть до ранки листочок смородини, і дезінфекція травмованої ділянки вам забезпечена.

Фітонциди чорної смородини надзвичайно корисні у боротьбі з золотистим стафілококом, збудниками дифтерії, дизентерії та іншими мікроскопічними грибами. Настій з ягід чорної смородини вдесятеро збільшує активність протимікробних антибіотиків (пеніциліну, тетрацикліну, біоміцину). Сік чорної смородини сприяє відновленню організму після операції.

Для здоров’я кишечника

Чорна смородина позитивно впливає на здоров’я та діяльність шлунково-кишкового тракту. Пектин та дубильні речовини, які містить ягода, покращують перистальтику кишечника, пригнічують процес бродіння і сприяють виведенню з організму токсинів і шлаків.

Свіжий сік з ягід смородини вживають при діареї (особливо у дітей), виразці шлунку та дванадцятипалої кишки, запаленні слизової оболонки шлунка, при гастриті з пониженою кислотністю, порушеннях обміну речовин, хворобах печінки та нирок, а також при високому вмісту сечової кислоти.

Стимулює роботу мозку

З давніх часів у народній медицині використовували чорну смородину для поліпшення розумових здібностей та мислення, особливо у людей похилого віку.

Уже сучасні дослідження підтвердили її ефективність. Американські вчені довели, що чорна смородина містить велику кількість антоціанідів, які, своєю чергою, можуть відновлювати зв’язок між нейронами головного мозку. Така властивість смородини буде особливо корисною студентам та школярам перед іспитами.

Косметичка

Окрім лікувальних властивостей для організму, чорна смородина корисна і при зовнішньому застосуванні. У косметичних цілях використовують свіжі та сухі ягоди, а також листя. За допомогою чорної смородини можна виправити дрібні вади шкіри обличчя, вивести веснянки та пігментні плями. Маски з цих ягід освітлюють шкіру і очищають її від ороговілих шарів.

Змішавши сік смородини з пшеничним борошном, отримаємо вітамінну маску для будь-якого типу шкіри. Маска має тонізувальну і зволожувальну дію. Нанесіть суміш на чисте обличчя і тримайте 15-20 хв, після чого змийте теплою водою.

Відмінним тонізувальним і відбілювальним засобом для шкіри, яка старіє, є маска з ягід чорної смородини з медом: 0,5 скл. розтертих ягід змішати з 1 ст. ложка свіжого меду. Нанести на обличчя, через 20-25 хв змити теплою водою, а обличчя змастити кремом чи вершками.

Суху, в’ялу шкіру з пігментами врятує маска з розтертих ягід чорної смородини зі сметаною, кефіром або кислим молоком.

Чорна смородина корисна і для шкіри рук та нігтів. Щоб зміцнити нігті, втирайте сік смородини у ніготь та шкіру навколо нього. Після прання білизни або миття посуду протирайте руки ягодами чорної смородини, потім втираючи крем для рук. Таким чином ви захистите руки від негативної дії агресивних мийних засобів.

09.07.2020


Переглядів: 1644

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 24.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22504)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18446)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15479)
• Допомога під час карантину [967] (15451)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15191)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15060)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14997)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14944)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14920)
• Живи до ста! [965] (14863)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14823)
• Бюджет і ми… [965] (14800)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14675)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14644)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14526)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14463)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14118)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14084)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (529)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (72)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (70)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (67)
• Проблеми з пам’яттю: (66)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (66)
• Чи можна нагрівати мед? (64)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (63)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (63)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (63)
• Фундучна картопля (63)
• Рецепт домашніх патчів (63)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (62)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (61)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (59)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"