Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №988 від 29.10.2020p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Січень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс економiки

Податкові пільги й знижки: як жителям Рівненщини зекономити на податках?

Податкові пільги й знижки: як жителям Рівненщини зекономити на податках?

В Україні існують легальні методи зниження податків: податкова соціальна пільга (ПСП) та податкова знижка. Вони дозволяють економити громадянам сотні і навіть тисячі гривень на податках без будь-яких проблем із законом.

Громадяни мають право на отримання «соціальної» пільги.

Податкова соціальна пільга – це можливість зменшити базу оподаткування ПДФО, тобто заплатити податок лише з частини зарплати. Розмір пільги залежить від прожиткового мінімуму для працездатної особи (2 102 грн на місяць) і категорії: 50?% (1 051 грн), 75?% (1 576,5 грн) або 100?% (2 102 грн).

У 2020 році отримати ПСП мають можливість громадяни, зарплата яких до оподаткування не перевищує 2 940 грн на місяць. Оскільки офіційна зарплата не може бути меншою 5 тис грн, ПСП в розмірі 50?% мають право скористатися ті, хто працюють на неповну ставку.

Що виграє такий працівник?

Якщо людина працює на пів ставки від мінімальної зарплати (2 500 грн), то замість 450 грн ПДФО з неї вираховуватимуть 260,8 грн. Щомісячна економія незначна – 189 грн, але за рік буде 2 270 грн – ще один місячний дохід.

Обмеження за доходом, до якого застосовується ПСП, може бути більшим для певних категорій працівників.

Претендувати на пільгу 50?% мають право ті, хто утримують двох і більше дітей віком до 18 років. Тоді 2 940 грн потрібно помножити на кількість дітей, які перебувають на утриманні працівника. Приклад. Оклад особи, яка утримує трьох дітей, становить 10 тис грн. Якщо працівник скористається правом на ПСП, то замість 1 800 грн з нього вираховуватимуть 1 232,5 грн. Економія за рік становитиме 6,8 тис грн.

Хто має право на отримання 75?% податкової соціальної пільги:

• Одинокі матір або батько, вдова (вдівець), опікун або піклувальник – на кожну дитину віком до 18 років.

• Особи, які утримують дитину з інвалідністю, – на кожну дитину віком до 18 років.

• Особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, та ліквідатори її наслідків (перша або друга категорії).

• Учні, студенти, аспіранти, ординатори, ад’юнктоми (особи, зараховані до вищого військового навчального закладу для здобуття ступеня доктора філософії).

• Особи з інвалідністю першої або другої груп.

• Особи, яким присуджена довічна стипендія як громадянам, що зазнали переслідувань за правозахисну діяльність, включаючи журналістів.

• Учасники бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни.

Приклад. Оклад вдівця, який утримує п’ятьох неповнолітніх дітей, становить 14 тис грн. Якщо він скористається правом на пільгу, то замість 2 520 грн з нього щомісяця вираховуватимуть 1 101 грн. Економія за рік становитиме 16 788 грн.

Хто має право на отримання 100?% податкової соціальної пільги

• Герої України, Радянського союзу, Соціалістичної праці або повні кавалери ордена Слави чи ордена Трудової слави, нагороджені чотирма і більше медалями «За відвагу».

• Учасники бойових дій під час Другої світової війни або ті, хто в той час працював у тилу, інваліди першої та другої груп з числа учасників бойових дій на території інших країн у період після Другої світової війни.

• Колишні в’язні концтаборів, гетто та інших місць примусового утримання під час Другої світової війни, визнані репресованими чи реабілітованими.

• Насильно вивезені з СРСР під час Другої світової війни до держав, які воювали з СРСР або були окуповані Німеччиною та її союзниками.

• Особи, які перебували на блокадній території колишнього Ленінграда з 8 вересня 1941 року по 27 січня 1944 року.

Попри незначні розміри економії та обмежений розмір зарплат, до яких може застосовуватися пільга, у 2019 році ПСП отримали 1,52 млн українців. За даними Державної податкової служби, за перше півріччя 2020 року за податковою пільгою звернулося понад 1,22 млн осіб.

Для отримання пільги слід написати заяву на ім’я роботодавця (державним службовцям подавати таку заяву не потрібно) і надати низку документів. Пільгу можна отримати лише за одним місцем роботи, а в багатодітних сім’ях за нею може звернутися лише один з батьків. ПСП не поширюється на військовий збір.

Пільга дає можливість зменшити суму ПДФО відразу після написання заяви на ім’я роботодавця. Це її безумовна перевага перед податковою знижкою.

Податкова знижка

Податкова знижка не обмежується розміром зарплати. Податкова знижка – це право повернути частину сплаченого ПДФО. Таке право з’являється після подання річної податкової декларації.

Податкова знижка дозволяє повернути ПДФО, сплачений за такі послуги.

• Плата за навчання в українському університеті, дитсадку, школі, ПТУ, закладі позашкільної освіти за себе, дітей, чоловіка, дружину, батьків.

• Придбання житла в іпотеку (розмір прив’язаний до суми сплачених відсотків за кредитом).

• Благодійні внески неприбутковим організаціям (не більше 4?% від річного доходу платника податків).

• Лікування себе або родичів першого ступеня спорідненості (чоловік, дружина, діти, батьки), зокрема придбання протезів, донорських компонентів, життєво необхідних ліків.

• Сплата внесків до недержавного пенсійного фонду, на пенсійний депозитний рахунок у банку або за договором страхування життя.

• Державні послуги з усиновлення дитини.

• Переобладнання автомобіля на споживання біопалива або скрапленого газу.

• Оренда житла (лише для переселенців).

Наприклад, за 2019 рік дохід громадянина у вигляді зарплати становив 180 тис грн. У тому ж році він сплатив 40 тис грн за навчання дитини в університеті.

Щоб скористатися знижкою, йому до 31 грудня 2020 року потрібно заповнити декларацію про доходи за 2019 рік і подати до податкової служби документи (копії контракту та квитанцій про сплату коштів), у яких слід вказати ім’я платника податків, призначення платежу, назву університету.

Протягом 60 днів податкова повертає ПДФО з доходів, що пішли на оплату навчання дитини, тобто 18?% від 40 тис грн або 7,2 тис грн.

Аналогічно податкова знижка працює при встановленні газового обладнання. Якщо громадянин у 2019 році встановив на своє авто ГО за 15 тис грн, то, подавши декларацію до кінця 2020 року, має право повернути 2,7 тис грн.

Скористатися податковою знижкою за витратами, зробленими у 2019 році, можна лише протягом 2020 року.

Для податкової знижки і податкової соціальної пільги є низка обмежень.

1. Максимальний розмір знижки не може перевищувати доходи за звітний період, тобто витрати на послуги не можуть бути вищі за річну зарплату.

2. Для отримання компенсації за сплачені проценти за користування кредитом їх суму множать на спеціальний коефіцієнт, що розраховується шляхом ділення 100 (мінімальна загальна площа житла) на площу придбаного в іпотеку житла.

Якщо громадянин у 2019 році придбав в іпотеку квартиру площею 60 кв м і заплатив за користування кредитом 10 тис грн процентів, то у 2020 році має право отримати податкову знижку з 16 666 грн, тобто отримає 3 тис грн.

Такий підхід, за задумом авторів, повинен стимулювати купівлю житла невеликої площі. Чим більша площа придбаної в іпотеку квартири, тим меншою буде знижка. Так, при купівлі квартири площею 120 кв м і сплаті 10 тис грн відсотків можна отримати знижку з 8,3 тис грн. На руки вийде 1,5 тис грн.

3. Податкова знижка на медичні послуги не поширюється на оплату абортів (крім тих, які стали наслідком зґвалтування), оплату послуг косметичної хірургії, протезування зубів, операції із зміни статі, лікування венеричних захворювань (крім СНІДу), а також тютюнової чи алкогольної залежності. 4. Отримати податкову знижку за страхування у недержавному пенсійному фонді чи за сплату страхових внесків за договорами страхування життя можна у сумі, що не перевищує 2 940 грн на місяць.

29.10.2020


Переглядів: 1220

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1200 від 09.01.2025p.
¤ 
Навіщо нам спати?

Навіщо нам спати?

У нашому суспільстві існує міф, що багато сплять ліниві люди. Але насправді сон – це не про лінь, а про здоров’я. Спроби «виграти» час за рахунок скорочення сну зазвичай призводять до зворотного ефекту: ми починаємо витрачати більше часу на виправлення помилок і боротьбу з наслідками недосипання....

¤ 
Кава допомагає від головного болю?

Кава допомагає від головного болю?

Кава містить кофеїн – природний стимулятор, який впливає на кровоносні судини та мозок. Ось як це працює....

¤ 
Міжнародна взаємодія: Рівненщина розбудовує партнерство зі Швецією

Міжнародна взаємодія: Рівненщина розбудовує партнерство зі Швецією

Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Павленко та радниця голови Ольга Яцук провели продуктивну зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Швеції Мартіном Обергом....

¤ 
На Рівненщині працюють понад тисячу надавачів психосоціальних послуг

На Рівненщині працюють понад тисячу надавачів психосоціальних послуг

У Рівненській ОДА відбулося засідання робочої групи з питань підтримки ментального здоров’я при Координаційному центрі підтримки цивільного населення. Під час зустрічі підсумували 2024 рік. Обговорили досягнення, виклики та визначили пріоритетні напрями на майбутнє. Особливу увагу було приділено заходам підтримки психологічного благополуччя населення, зокрема ветеранів, дітей, ВПО та інших вразливих категорій громадян....

¤ 
Рівне виділяє на питання, пов’язані з обороною, 25 % бюджету 2025 року, за виключенням обов’язкових та цільових видатків

Рівне виділяє на питання, пов’язані з обороною, 25 % бюджету 2025 року, за виключенням обов’язкових та цільових видатків

Члени Рівненського міськвиконкому погодили проєкт бюджету громади на 2025 рік....

¤ 
Віталій Кличко передав прикордонникам допомогу від громади Києва – квадрокоптери DJI Mavic

Віталій Кличко передав прикордонникам допомогу від громади Києва – квадрокоптери DJI Mavic

Мер Києва Віталій Кличко передав бійцям Державної прикордонної служби партію допомоги від київської громади та розповів, як столиця допомагала прикордонникам з початку повномасштабної війни....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22573)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18487)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15512)
• Допомога під час карантину [967] (15486)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15233)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15101)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15032)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14981)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14960)
• Живи до ста! [965] (14896)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14853)
• Бюджет і ми… [965] (14831)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14714)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14686)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14557)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14497)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14154)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14116)

ТОП-15 свіжого номера:

• Віталій Кличко передав прикордонникам допомогу від громади Києва – квадрокоптери DJI Mavic (584)
• Госпіталь та лікарня Рівненщини – серед пріоритетних інвестиційних проєктів МОЗу на 2025 рік (98)
• На Рівненщині працюють понад тисячу надавачів психосоціальних послуг (74)
• Махрові рушники будуть м’які, завдяки цьому дешевому аптечному засобу (71)
• Рівне виділяє на питання, пов’язані з обороною, 25 % бюджету 2025 року, за виключенням обов’язкових та цільових видатків (69)
• Застосовуємо відходи з користю (67)
• Як потрібно зберігати спеції? (65)
• Міжнародна взаємодія: Рівненщина розбудовує партнерство зі Швецією (65)
• Кава допомагає від головного болю? (64)
• Навіщо нам спати? (64)
• Лимонний тірамісу (63)
• А якщо не пара? (63)
• Забудьте про замочування в молоці: рекомендований замінник для готування печінки (60)
• Засіб для чищення зі шкірки лимона (59)
• Які домашні квіти корисно поливати розчином лимонної кислоти? (57)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"