Для бізнесу
Верховна Рада 3 листопада ухвалила в першому читанні законопроєкт про посилення відповідальності бізнесу за порушення маскового режиму. Згідно із законом, оштрафувати можуть за пропуск людини в громадське місце або транспорт без маски, а також невжиття власниками бізнесу заходів, які б запобігли порушенню карантину. Притягнути до відповідальності можуть підприємців, установи, організації та громадян. Розмір штрафу складатиме від 3400 до 5100 гривень. Контроль за дотриманням правил забезпечуватимуть органи Національної поліції, Держпродспоживслужби та місцевого самоврядування.
За словами голови Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайла Радуцького, чинна система штрафів, які накладаються через суд, не дуже ефективна. Новий закон зробить систему відповідальності за порушення маскового режиму більш дієвою.
«Сьогодні інспектори Держпраці та поліцейські за порушення маскового режиму складають адмінпротоколи на посадових осіб у розмірі від 34 тис. до 170 тис. грн. Проте, за останніми даними МВС, 90% протоколів досі не розглянуті судом. Ми запропонували змінити систему штрафів. Якщо власник, наприклад, ТРЦ не проконтролював, щоб відвідувачі були в масках, то на нього можуть скласти протокол на суму в 3400-5100 грн. Поліцейські та інспектори Держпраці отримають право оформлювати постанову про адміністративне правопорушення одразу на місці», – пояснює депутат.
Для громадян
За відсутність маски у громадському місці планують штрафувати і відвідувачів. Відповідний закон за основу і в цілому проголосувала Верховна Рада 6 листопада. Відтепер за перебування у громадських спорудах і транспорті українцям без маски доведеться заплатити від 170 до 255 гривень. Штраф зможуть виписувати працівники Нацполіції, епідемічного контролю та органів місцевого самоврядування. Протокол складатимуть одразу на місці без звернення до суду.
Після ухвалення закону перший заступник голови Верховної Ради Руслан Стефанчук наголосив, що штрафи за відсутність масок так само стосуються і депутатів:
«Я радий, що ми проголосували цей законопроєкт. Відтепер народні депутати, які будуть знаходитись у залі Верховної Ради без масок, демонструють або впертість, або зверхність до прийнятого закону, або відсутність інстинкту самозбереження».
Важливо пам’ятати, що захисна маска має щільно закривати ніс і рот, а не висіти на підборідді. Оштрафувати можуть не тільки за відсутність маски, а й за її неправильне носіння.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |