Така кількість заявників на 11?% більша, ніж у 2019 році, тому, під час засідання обласної координаційної ради з питань сім’ї, ґендерної рівності, демографічного розвитку, протидії домашньому насильству та торгівлі людьми, обговорили питання щодо заходів із запобігання таким явищам.
«Насильство – найбільш розповсюджена у світі форма порушення прав людини, від нього потерпають всі члени родини, а особливо діти, – наголосила заступниця голови ОДА, голова зазначеної координаційної ради Людмила Шатковська. – Ми бачимо, що кількість звернень зростає, тому на такі речі потрібно реагувати ефективніше. Програми щодо запобігання насильству повинні впроваджуватися в кожній територіальній громаді».
Начальник відділу гендерної та сімейної політики департаменту розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту ОДА Тетяна Кульчицька поінформувала, що в області створено відділення для осіб, які постраждали від домашнього насильства та насильства за ознакою статі. Відділення надає можливість стаціонарного перебування. У 2020 році туди звернулося 25 осіб, з яких 15 – діти.
Також на сьогодні в області створено 6 мобільних бригад соціально-психологічної допомоги постраждалим особам.
Члени координаційної ради обговорили питання організації та виконання на обласному та місцевому рівнях програм для кривдників, програм для постраждалих, а також обласної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року.
Обласна робоча група у співпраці із громадськими організаціями розробить проєкт модульних програм, які будуть реалізуватися в районах та територіальних громадах області.
З метою належного виконання програм головам ТГ наголошено на необхідності передбачити кошти в бюджетах територіальних громад для навчання та підготовки фахівців з їх впровадження.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |