Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1016 від 20.05.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс незвичайного

Найнебезпечніші аеропорти світу

Найнебезпечніші аеропорти світу

Посадка на воду, прямий курс на гору, 45-градусний гак при посадці, 5,5 км злітно-посадкової смуги в Тибеті і місце, де може приземлитися не більше десяти чоловік у світі, – у нашій добірці аеропортів, де ви б ні за що не погодилися приземлитися, якби побачили їх заздалегідь.

Куршевель (Франція)

Дивлячись на фото злітно-посадкової смуги цього гірського містечка, хочеться відразу віддати аеропорту Куршевеля титул самого моторошного в світі. Коли дізнаєшся, що довжина смуги дорівнює 525 метрів, на ній є западини і тут немає курсо-гліссадної системи, що допомагає пілотам при посадці, бажання сюди не потрапляти посилюється. Але насправді не все так страшно: в Куршевелі не сідають великі літаки, а для дрібних такої смуги більш ніж достатньо. Хоча виглядає все це дійсно страшнувато.

Нарсарсуак (Гренландія)

Нарсарсуак – головний міжнародний аеропорт Гренландії, і всі 160 жителів однойменного поселення так чи інакше пов’язані з прийомом і відправкою повітряних суден. Очікувати від острова з суворим кліматом і мізерним населенням комфортного та естетичного аеропорту – абсурд. З довжиною смуги тут все в порядку, але небезпека полягає в оточуючих аеропорт фьордах, пролітаючи поруч з якими легко потрапити в сильну турбулентність. До того ж перед злітно-посадочною смугою – вода, відразу за нею – гора. Взимку все здається ще небезпечніше.

Агатті (Лакшадвип, Індія)

Серед 36 коралових островів Лакшадвип (інша назва – Лаккадіви) тільки 11 населених, а аеропорт вдалося побудувати і зовсім на одному – на острові Агатті. Та й то, довжини на ньому явно не вистачає, а недосвідченим льотчикам краще сідати де-небудь в іншому місці. Злітно-посадкова смуга обмежена відстанню в 1219 метрів, а далі – океан. Місцева влада роздумує над проєктами щодо збільшення довжини, але поки сідати тут дійсно дуже небезпечно.

Паро (Бутан)

У світі знайдеться лише десяток пілотів, у яких є необхідний рівень кваліфікації для посадки в аеропорту Паро з довжиною злітно-посадкової смуги менше 2 км. Навколо міста громадяться гори заввишки до п’яти тисяч метрів, на схилах яких ростуть високі дерева, і перед посадкою літак акуратно лавірує між цими громадинами. Не дивно, що переважна більшість туристів відправляється в Паро заради місцевих буддійських храмів – після такого екстремального польоту потрібно знайти гарне місце для медитації і заспокоєння нервів.

Мадейра (Португалія)

Популярний серед туристів португальський острів поблизу берегів Африки зустрічає туристів вельми небезпечним приземленням. Злітно-посадкову смугу на Мадейрі продовжили майже до 3 км, але головна проблема була не в ній, точніше не тільки в ній, а ще в маневрі, який здійснюють пілоти при посадці. Деякий час літак іде прямо на гору, а потім різко йде вправо в напрямку смуги. Щоб уникнути паніки в ілюмінатори при посадці рекомендується не дивитися.

Аеропорт Тонконтін (Тегусігальпа, Гондурас)

По-перше, аеропорт розташований в долині серед гір. По-друге, він стоїть посеред міста. По-третє, приліт і виліт літаків йде через одну сторону. По-четверте, довжина смуги менше 2 км. По-п’яте, перед посадкою пілотам потрібно зробити різкий гак під кутом 45 градусів. Все вищеперелічене явно не підвищує безпеку польотів, але в Тегусігальпу продовжують регулярно літати великі літаки на кшталт 757-го «Боїнга».

Гібралтар

Коли територія держави всього 6,5 км2, потрібно бути готовим до нестандартних рішень стандартних проблем. У випадку з аеропортом, який розташований посеред міста, довелося влаштувати звичайнісінький переїзд. Тут теж використовується шлагбаум і світлофор, тільки виглядає все це більш переконливо, ніж в класичному залізничному варіанті. Автодорога посеред злітно-посадкової смуги додає роботи диспетчерам і дозволяє придумати купу дивовижних сценаріїв з появою автомобіля під колесами літака.

Бамда (Китай)

Самий високогірний аеропорт світу розташувався в Тибеті на висоті 4334 метрів над рівнем моря. Головна проблема тут навіть не височенні гори, а розріджене повітря, яке викликає дискомфорт у пілотів і пасажирів, і впливає на продуктивність двигунів. Через останній фактор довелося збільшити злітно-посадкову смугу до 5,5 км. Щоб посадка пройшла без проблем, пілотам потрібно бути максимально сконцентрованими і уважно стежити за показаннями датчиків.

Барра (Шотландія)

Аеропорт острова Барра Зовнішніх Гебридських островів – один з найбільш незвичайних у світі. Його унікальність у тому, що літаки сідають в бухті прямо на воду, на якій за допомогою дерев’яних жердин розмічені три злітно-посадочні смуги у формі трикутника. При цьому рівень води постійно змінюється через припливи і відливи.

Лукла (Непал)

Головна проблема аеропорту в Лукла – складний навколишній ландшафт. З одного боку злітно-посадкової смуги є прірва, з іншого – височіє гора, і все це на висоті майже 2860 метрів над рівнем моря. Аеропорт в Лукла – один з найближчих до Евересту, тому є популярною стартовою точкою для альпіністів, які вирішили підкорити найвищу гору планети. Здається, для тих, хто зважився на таку подорож, небезпечне приземлення в Лукла стане меншою з проблем.

20.05.2021


Переглядів: 1260

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 18.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22487)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18437)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15469)
• Допомога під час карантину [967] (15441)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15183)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15050)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14987)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14937)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14910)
• Живи до ста! [965] (14852)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14811)
• Бюджет і ми… [965] (14789)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14665)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14635)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14516)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14456)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14107)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14074)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (391)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (65)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (64)
• Проблеми з пам’яттю: (61)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (61)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (59)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (59)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (58)
• Чи можна нагрівати мед? (58)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (58)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (57)
• Фундучна картопля (56)
• Рецепт домашніх патчів (56)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (56)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (54)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"