Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1016 від 20.05.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Які овочі можуть зашкодити

Які овочі можуть зашкодити

Овочі є невід’ємною частиною здорового і збалансованого раціону, проте навіть вони можуть вплинути на організм негативно. Практично у будь-якій статті або книзі про правильне харчування є розділ, присвячений овочам – вони сприяють нормалізації травлення, насичують організм необхідними вітамінами і мікроелементами, підвищують імунітет і мають багато інших корисних властивостей, а тому ми намагаємося вживати їх щодня. Однак деякі люди не замислюються про те, якої шкоди вони можуть завдати організму за певних обставин – розповідаємо, чим небезпечні картопля, квасоля, помідори та інші звичні для нас овочі.

Хрестоцвіті овочі

Броколі, брюссельська капуста, ріпа, кольрабі, крес-салат – хрестоцвіті овочі мають багато корисних властивостей і є незамінними елементами здорового раціону. Однак овочі цього сімейства також приховують у собі небезпеку – вони мають гойтрогенну дію, іншими словами, знижують здатність щитоподібної залози до всмоктування йоду, що може призвести до того, що утвориться зоб. У тому випадку, якщо у людини є проблеми з функціонуванням щитоподібної залози, хрестоцвіті овочі повинні вживатися нею з особливою обережністю – не більше 100 г на день (при цьому продукт має бути термічно обробленим).

Крім того, хрестоцвіті овочі необхідно вживати в обмеженій кількості і тим, хто страждає на гастрит, виразку, панкреатит, хвороби печінки і нирок, оскільки ці продукти стимулюють роботу шлунково-кишкового тракту і можуть викликати ряд ускладнень – у подібних випадках перед введенням хрестоцвітних овочів у раціон варто проконсультуватися з лікарем.

Картопля

Картопля є одним з найпопулярніших продуктів – пюре, варена і смажена картопля, картопляні запіканки і різні закуски з цього овоча є звичними стравами для багатьох людей. Безсумнівно, картопля має багато корисних властивостей, однак зловживати нею не варто – річ у тім, що цей продукт, крім складних вуглеводів, також містить і прості, а тому за надмірного споживання існує великий ризик розвитку ожиріння, а високий глікемічний індекс, який мають деякі страви з картоплі, наприклад, пюре, є протипоказанням для пацієнтів з цукровим діабетом.

Крім того, у картоплі міститься крохмаль, завдяки чому цей овоч належить до важко засвоюваних продуктів, особливо у поєднанні з білком, а також цей інгредієнт може негативно позначатися на роботі щитоподібної залози і кровоносної системи.

Втім, ключовим моментом тут є спосіб термічної обробки продукту – дієтологи нагадують, що смажена або запечена у великій кількості олії картопля (і тим більше картопля фрі) не може вважатися корисною стравою.

Дика спаржа

Спаржа містить рекордну кількість фолієвої кислоти, а, крім того, сприяє поліпшенню роботи шлунково-кишкового тракту, має антиоксидантні властивості і навіть впливає на нервову систему, запобігаючи розвитку депресивних станів. При цьому продукт також є потенційно небезпечним для тих, хто страждає через проблеми зі шлунково-кишковим трактом – кислоти, що містяться у спаржі, можуть бути подразником для внутрішніх органів, а тому пацієнтам з гастритом, виразкою та іншими хворобами ШКТ перед вживанням варто проконсультуватися з фахівцем.

Крім того, спаржа також становить небезпеку для тих, хто приймає препарати, що розріджують кров – продукт багатий на вітамін К, що сприяє згущенню крові, а тому одночасний прийом антикоагулянтів і спаржі може призвести до появи тромботичних ускладнень.

Кабачок

Кабачок – один з найбільш нешкідливих продуктів, проте навіть він може завдати певної шкоди організму. Річ у тім, що у цьому овочі міститься велика кількість калію, а тому надмірне вживання продукту людьми з хронічною нирковою недостатністю може призвести до неприємних наслідків.

Крім того, обережно варто додавати кабачки у свій раціон і тим, хто страждає на хвороби ШКТ – за наявності таких проблем продукт слід вживати в обмеженій кількості і після термічної обробки, а також в очищеному від шкірки вигляді, оскільки вона містить елементи, що подразнюють стінки органів шлунково-кишкового тракту.

Зелені помідори

У зелених помідорах міститься соланін – алкалоїд, який у великих дозах може призвести до серйозного отруєння і навіть смерті (через вживання 200 мг цієї речовини можуть виникнути симптоми отруєння – нудота, сонливість, запаморочення і головний біль, слабкість і утруднення дихання). При цьому термічна обробка знижує рівень небезпечних речовин до нормальних значень, а тому зелені томати можна вживати у приготованому вигляді.

Крім того, цей продукт містить підвищену кількість кислот, які можуть негативно вплинути на функціонування органів шлунково-кишкового тракту у тому разі, якщо у людини є проблеми з ШКТ.

Червона квасоля

Червона квасоля є вельми поживним продуктом і має багато корисних властивостей, однак вона протипоказана людям, що страждають на подагру – у складі продукту наявні пурини, речовини, під час розпаду яких утворюється сечова кислота. Організм пацієнта з подібним захворюванням може не впоратися з надлишком продуктів розпаду пуринів, у результаті чого хвороба буде посилюватися. Також квасолю варто вживати з додатковою обережністю людям з порушеннями роботи органів ШКТ, оскільки продукт належить до розряду важко засвоюваних і може негативно позначатися на функціонуванні внутрішніх органів.

Ще один важливий момент – квасоля у сирому вигляді призводить до отруєння через високий вміст таких речовин, як фазин і фазеолунатіт (токсичні речовини), а тому цей продукт необхідно вимочувати або термічно обробляти перед вживанням у їжу.

20.05.2021


Переглядів: 1527

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 18.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22495)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18439)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15471)
• Допомога під час карантину [967] (15442)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15185)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15050)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14988)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14938)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14911)
• Живи до ста! [965] (14854)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14815)
• Бюджет і ми… [965] (14793)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14667)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14637)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14519)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14458)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14110)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14076)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (485)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (69)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (67)
• Проблеми з пам’яттю: (64)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (64)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (63)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (62)
• Чи можна нагрівати мед? (61)
• Фундучна картопля (60)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (59)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (59)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (59)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (59)
• Рецепт домашніх патчів (58)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (55)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"