Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1021 від 24.06.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс культури і освіти

Україна за крок до електронної прописки. Що слід знати?

Україна за крок до електронної прописки. Що слід знати?

Уже два роки чиновники всіх рівнів проголошують, що Україна будує «державу в смартфоні» і прямує до відмови від паперових документів. Водночас власники ID-карток досі змушені носити із собою аркуш паперу із реєстрацією місця проживання. І це тільки для того, щоб підтвердити свою прописку. Якщо її потрібно змінити, то починається новий квест, який може затягнутися на дні і навіть тижні. Щоб позбавити українців зайвої бюрократії, Мінцифри планує зробити прописку електронною. Для цього у Верховній Раді вже зареєстрували відповідний законопроєкт, а на порталі «Дія» запустили тестову послугу. Коли українці перестануть залежати від довідок і штампів у паспорті, дізнався Центр громадського моніторингу та контролю.

Декларативна прописка

За словами авторів законопроєкту про електронну прописку, його головна мета – зробити прописку декларативною, тобто відв’язати від багатьох життєвих ситуацій, де вона не потрібна. Наприклад, незалежно від місця роботи чи проживання подавати заяву про призначення та отримання пенсії чи допомоги на дитину; не йти до військкомату під час зміни місця проживання тощо. За словами міністра цифрової трансформації Михайла Федорова, після ухвалення закону перевірка місця проживання відбуватиметься в онлайн-системі і більше не потребуватиме купи довідок.

«Ми перекладаємо зберігання цих даних з українців на онлайн-систему. Це абсурд, коли держава вимагає в тебе документ, яким сама ж і володіє. Українці більше не витрачатимуть тижні свого часу, щоб просто повідомити державі, де вони живуть», – зауважує міністр.

В уряді кажуть, що досі перепоною до цифровізації прописки були несинхронізовані електронні реєстри. Федоров пояснює: «Головна проблема у відсутності взаємодії даних реєстрів територіальних громад між собою та демографічним реєстром. Загальна їх кількість у країні – понад 7 тисяч, більшість з них досі обмінюються даними за допомогою паперових документів. До того ж абсолютна більшість цих даних не мають унікальних ідентифікаторів, тому точно визначити жителя не завжди можливо».

Щоб електронна прописка стала можливою, уряд вже затвердив оновлений порядок реєстрації місця проживання, яким передбачається ведення реєстрів територіальних громад в електронній формі. Усі реєстри різних громад мають під’єднати до центральної IT-системи.

За задумом урядовців, після повноцінного запуску системи кожен українець у кілька кліків у смартфоні або на порталі зможе зареєструвати адресу, за якою фактично проживає. Зараз послуга вже доступна у тестовому режимі у Києві, Луцьку, Вінниці, Харкові, Рівному. Планується, що по всій країні вона запрацює вже до кінця 2021 року.

Е-прописка у «Дії»

Щоб змінити місце проживання, потрібно зайти у свій кабінет на порталі або у застосунку «Дія», заповнити заяву, поставити свій електронний підпис. Для отримання послуги потрібні документи, що підтверджують право на проживання (свідоцтво про право власності, договір найму), заява про зняття з реєстрації місця проживання, військовий квиток або посвідчення про приписку. В окремих випадках можуть знадобитись документи щодо проходження служби у військовій частині, перебування у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту особи.

Зареєструватися онлайн можна як у власному, так і в орендованому помешканні. У першому випадку реєстрація відбудеться автоматично, в іншому – потрібно отримати згоду власника чи співвласника житла. Орендодавець має підтвердити реєстрацію своїм електронним підписом. Для цього йому на електронну пошту або в застосунок прийде лінк-підтвердження.

Також потрібно сплатити 55 грн адміністративного збору і прикріпити квитанцію. Далі усі дані будуть передані в обробку реєстратору відповідного органу місцевого самоврядування. Строк надання послуги – один робочий день.

Для успішної реєстрації житло повинне бути розміщене в реєстрі нерухомого майна, воно не має перебувати в іпотеці або довірчій власності. Експерти сподіваються, що тестовий період дозволить українцям, державним установам та органам місцевого самоврядування звикнути до нової послуги.

«Поки фінансування на придбання, установку «зчитувачів» не дійде до останнього райцентру, то будуть виникати питання. Інше питання – людський фактор – багато-хто не бажає щось нове робити, а працювати за старими, напрацьованими схемами, просто – небажання розібратися з новою системою, пройти додаткове навчання. Це – перехідний етап, як і у будь-яких змін, така ситуація буде певний час. Однак, думаю з часом буде все більше взаємодії», – підкреслює завідувач відділу міграційних досліджень Інституту демографії та соціальних досліджень імені М. В. Птухи Олексій Позняк.

У тестових регіонах українці вже можуть спробувати нову послугу й оцінити переваги цифрового формату, решті громадян радять слідкувати за оновленнями.

24.06.2021Центр громадського моніторингу та контролю


Переглядів: 1375

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 18.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22487)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18437)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15469)
• Допомога під час карантину [967] (15441)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15183)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15049)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14987)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14937)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14910)
• Живи до ста! [965] (14852)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14811)
• Бюджет і ми… [965] (14789)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14665)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14634)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14515)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14456)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14107)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14074)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (348)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (62)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (61)
• Проблеми з пам’яттю: (57)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (56)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (55)
• Чи можна нагрівати мед? (54)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (54)
• Фундучна картопля (54)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (54)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (54)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (53)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (52)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (52)
• Рецепт домашніх патчів (52)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"