Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1024 від 22.07.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс подій

Чи потрібно рівнянам боятися азоту?

Чи потрібно рівнянам боятися азоту?

Інформація в наш час поширюється швидко, навіть дуже швидко. Яскравий цьому приклад – аварія на «Рівнеазоті». Не встигли хмари після вибуху розтанути над самим підприємством, як в інтернеті піднялась справжня інформаційна хвиля…

Що ж сталось на хімічному виробництві і які наслідки можуть бути? Почнемо з офіційної інформації.

«20 липня, орієнтовно о 16.50, на підприємстві «Рівнеазот» стався витік газу. За повідомленням керівництва підприємства, встановлено, що відбулась розгерметизація трубопроводу з цеху виробництва азотної кислоти та викид в атмосферу газу.

На місце оперативно виїхали екологічна інспекція, фахівці хіміко-радіометричної лабораторії. Також на «Рівнеазот» прибули голова Рівненської ОДА Віталій Коваль, керівник ГУ ДСНС в Рівненській області Сергій Крук, головний санітарний лікар області Роман Сафонов, міський голова Рівного Олександр Третяк.

За словами голови правління «Рівнеазот» Михайла Заблуди, персонал підприємства спрацював оперативно, вибух був локалізований вже о 17.10. На місці та в радіусі 50 метрів відібрали аналізи повітря, перевищень не зафіксовано.

«Після надходження сигналу про виникнення надзвичайної ситуації були залучені усі служби – ДСНС, обласного центру контролю та профілактики хвороб, екоінспекції та інших потрібних структур. Причин для введення надзвичайного стану немає. Усі показники – в межах норми, що підтверджують відповідні служби. Вітер був у північно-східному напрямку, на Рівне хмара не пішла. Комісія ТЕБ та НС продовжує роботу. Ми розбираємося з причинами виникнення ситуації. Запевняю – уникати відповідальності і приховувати якісь факти ніхто не буде», – прокоментував голова ОДА Віталій Коваль.

За словами керівника Головного управління ДСНС в Рівненській області Сергія Крука, проведена аеророзвідка підприємства, моніторинг ситуації хімічною лабораторією, відбувається чергування пожежних цистерн з метою можливого залучення. Наразі ситуація на «Рівнеазоті» стабільна. Підрозділи чергують до повного усунення недоліків.

Жодної загрози навколишньому середовищу немає. Жертв та постраждалих немає.

За словами головного санітарного лікаря Рівненщини Романа Сафонова, лабораторія обласного центру контролю та профілактики хвороб не припиняє робити дослідження.

«Наразі всі показники забруднення атмосферного повітря – в межах норми. Робилися дослідження в мікрорайоні «Ювілейний» у декількох точках. Показники у 5-10 разів менші максимально разової концентрації за гранично допустимі. Можна бути спокійними. Також провели дослідження в житловій забудові села Городок, на в’їзді. Там показники менші в 5-7 разів. Ситуацію відстежуватимемо і вночі, і на ранок, про результати буде повідомлено», – зазначив Роман Сафонов.

Роман Сафонов додав, що у разі викиду в атмосферу шкідливих речовин, перш за все, страждають найбільш вразливі групи населення із захворюваннями органів дихання та люди поважного віку.

«Звісно, потрібно зачиняти вікна та не виходити на вулицю, доки ситуація не нормалізується. Але наразі вона – в межах нормативних рівнів», – запевнив Роман Сафонов».

Отже, за даними пресслужби обласної державної інформації нічого страшного на «Рівнеазоті» не відбулось. Однак, не все так просто і однозначно. Почнемо з того, що всі великі промислові підприємства є об’єктами підвищеного ризику виникнення техногенних аварій. А хімічні виробництва – в першу чергу. Рівняни, які працювали на «АЗОТІ» в перші роки його існування та їх діти, добре пам’ятають скільки працівників загинуло на цьому підприємстві. На жаль, тоді цю інформацію замовчувала влада, але навіть на офіційних фото, які увійшли до офіційного фотоальбому «Ровенщина» 1976 року, працівники цеху аміаку йдуть на роботу з протигазами…

Звісно, сьогодні інші технології і з протигазами на зміну працівники не йдуть, але…

Нове обладнання та технології вимагають якісного їх обслуговування, а з цим на усіх великих промислових підприємствах України ситуація дуже загрозлива. Іде на пенсію останнє «радянське» покоління робітників, а молоді хлопці і дівчата не дуже поспішають йти працювати на заводи та фабрики. Набагато вигідніше для них поїхати за кордон. Та й наша система професійно-технічної освіти знаходиться не в дуже гарному стані. Таким чином, ситуація з якістю робочих кадрів на промислових підприємствах – сьогодні головна небезпека виникнення техногенних катастроф. Її вирішити не можуть самі виробничники, бо для того, щоб підняти зарплату на підприємствах хоча б до рівня польських, потрібно суттєво знизити податки і кардинально змінити державну політику в галузі кредитування. Ну і ще реанімувати систему професійної підготовки кадрів. На жаль, ні перше, ні друге, ні третє в нас не робиться.

І на останок. Останній інцидент на «Рівнеазоті» поставив ще одну проблему, яку місту Рівне доведеться вирішувати. Більша частина каналізаційних стоків обласного центру очищується саме на цьому підприємстві. Про стан і перспективну вирішення цієї проблеми, автор попросив розповісти директора РОВКП ВКГ «Рівнеоблводоканалу» Андрія Карауша.

– Дійсно, 60?% каналізаційних стоків Рівного очищуються на «Рівнеазоті». Так було ще з часів СРСР. Хочу сказати, що це дорого і незручно, але на сьогоднішній день альтернативи використанню очисних споруд «Рівнеазоту» в нас немає. Вважаю, що це небезпечно. Ми вже кілька років працюємо над втіленням програми із будівництва нових очисних споруд, які вирішать цю проблему. На жаль, у нашого підприємства немає коштів для такого масштабного будівництва, тому ми розробили план із залучення коштів від ЄІБ. Будемо сподіватись, що гроші будуть виділені і нам вдасться побудувати нові очисні споруди…

22.07.2021Володимир Конєв


Переглядів: 2249

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 18.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22489)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18438)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15469)
• Допомога під час карантину [967] (15441)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15184)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15050)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14987)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14938)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14911)
• Живи до ста! [965] (14852)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14812)
• Бюджет і ми… [965] (14791)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14667)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14636)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14517)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14458)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14108)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14075)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (445)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (66)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (65)
• Проблеми з пам’яттю: (62)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (62)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (61)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (60)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (59)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (59)
• Чи можна нагрівати мед? (59)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (59)
• Рецепт домашніх патчів (58)
• Фундучна картопля (57)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (57)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (55)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"