Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1025 від 29.07.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Отруєння, застуди та цистити

Отруєння, застуди та цистити

Чим загрожують спекотні дні

Ми звикли думати, що літо – безпроблемна пора. Але лікарі в лікарнях запевняють: потік пацієнтів меншим не стає. Трохи змінюються скарги.

1. Отруєння

Готувати та їсти гаряче у спеку не хочеться – це факт. Але санітарні лікарі й дієтологи попереджають: навіть свіженьке потрібно зберігати та їсти з розумом, щоб не отруїтися.

Ніякі холодні супи не призначені для зберігання – навіть у холодильнику. Тому готувати їх треба безпосередньо перед уживанням. Салати краще теж не зберігати, а якщо вже довелося – не більше доби. І то без заправлення! Навіть рослинну олію краще додавати перед подачею на стіл.

Овочі й фрукти влітку потрібно ретельно мити. А овочі та зелень – під проточною водою як мінімум 7 – 10 хвилин, щоб змити пил і зайві нітрати.

І не купуйте свіже м’ясо на ринках – варто йому полежати на спеці кілька годин, як воно буде просто набитим шкідливими бактеріями.

Риба псується ще швидше – менше ніж за дві години. Якщо вже так любите свіже, несіть його з магазина, де м’ясо та риба лежали в холодильниках, теж у сумці-холодильнику.

Рекомендується на час забути про біфштекси з кров’ю. Мікроби – винятково підступні створіння: ви кидаєте шматок м’яса на розпечену сковороду, і ті, що були ближче до поверхні, гинуть. Інші забираються вглиб, подалі від гарячого. Отут, у середньому шарі, вони починають збирати сили й множитися. Умови найбільш сприятливі: зовні пригріває, у глибині прохолодно, а в серединці тепло й волого. Також легко вони розмножуються в холодильнику, якщо поставити туди ще не остиглу страву.

Якщо ж все-таки відчуваєте, що з’їли щось не те – більше пийте. Допоможуть адсорбенти, препарати, що зупиняють блювоту та понос. Якщо підвищилася температура – терміново викликайте швидку.

2. Застуди, пневмонії

Здивовані? Адже ми всі думаємо, що простигнути можна тільки в холодну пору року. Тим і небезпечні літні застуди, вважають лікарі. Адже віруси нападають на нас цілий рік. Наприклад, зараз, влітку, найбільш активно проявляють себе риновіруси, що викликають нежить; ротавіруси, які провокують кишковий грип; і аденовіруси (запалення горла, висока температура, набряк лімфовузлів – їхня робота).

Ще небезпечні кондиціонери, особливо вночі у маленькому приміщенні, наприклад спальні. Уночі ми не помічаємо, як організм переохолоджується. І до нього легше чіпляються різні інфекції. Хоча найнебезпечнішими є різкі перепади температур, коли ми зі спеки поринаємо в різкий холод і навпаки. Це послаблює адаптивні сили організму.

Дуже важливо: не пийте занадто холодні напої (тільки кімнатної температури), не їжте морозиво великими шматками, особливо на спеці. Це такий же стрес для організму, як перехід з холодного приміщення в спеку. А різке охолодження глотки активізує віруси, що дрімають на слизовій.

Крім того, попереджають лікарі: постарайтеся не перенапружуватися на роботі. До ослабленого стресами організму віруси чіпляються легко й охоче.

3. Цистит

Здавалося б, теж проблема, що виникає найчастіше взимку й восени, упевнений багато хто. Недарма наші мами попереджали: не сиди на холодному!

Насправді далеко не завжди. Є таке поняття – «рецидивуючий цистит». Повторюється він два-три рази на рік, часом абсолютно безпричинно. Влітку, звичайно, багато хто грішить на те, що викупався в річці або ставку, починають пити антибіотики або бабусині травички. І це допомагає. Тимчасово, до наступного загострення.

До того ж не варто забувати, що чим більше ми п’ємо антибіотиків, тим швидше звикає до них організм. І з часом вони попросту перестають діяти.

Причин у циститу багато, але найчастіше запалення викликається патогенною кишковою паличкою. Вона потрапляє в сечовий міхур ззовні й за певних умов (наприклад, зниження імунітету – до питання про стрес і літні застуди) здатна викликати запалення – цистит. Звичайно, провокуючими факторами розвитку чергового загострення можуть бути і те ж переохолодження (перекупалися), порушення гігієни (вода була брудна), і зайве зловживання гострими й солоними продуктами. Але результат, на жаль, той самий – біль, постійна біганина в туалет, настирливі думки: коли новий приступ?.. Якщо загострення трапилося на відпочинку, вважайте, прощавай гарний настрій. Радує, що все-таки фарміндустрія не стоїть на місці.

Не варто думати, що рецидивуючий цистит – це назавжди. Звичайно, щоб з’ясувати точні причини загострення, потрібно обов’язково звернутися до лікаря-уролога. Зараз є група препаратів, які допомагають підвищити імунітет сечового міхура (не всього організму, а конкретних клітин). Про їх, на жаль, поки знає лише незначна кількість страждаючих жінок. І це не бабусині сечогінні травички, які просто вимивають інфекцію, але не дають гарантій, що вона не виникне знову. Ці препарати останнього покоління допомагають звести до мінімуму можливі загострення рецидивуючого циститу, значно збільшують час до приступу й знижують його інтенсивність майже до нуля.

Але найголовніше – строго дотримуватися рекомендацій лікаря, не пропускати час прийому препарату й витримати повний курс лікування.

29.07.2021


Переглядів: 1044

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 18.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22495)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18439)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15471)
• Допомога під час карантину [967] (15442)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15185)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15050)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14988)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14938)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14911)
• Живи до ста! [965] (14854)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14815)
• Бюджет і ми… [965] (14793)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14667)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14637)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14519)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14458)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14110)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14076)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (487)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (69)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (67)
• Проблеми з пам’яттю: (64)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (64)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (63)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (62)
• Чи можна нагрівати мед? (61)
• Фундучна картопля (60)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (59)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (59)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (59)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (59)
• Рецепт домашніх патчів (58)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (55)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"