Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1025 від 29.07.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Індійський штам «Дельта»:

Індійський штам «Дельта»:

як не допустити нової хвилі COVID-19?

Влітку європейці забили на сполох через новий штам коронавірусу – «Дельта». Він набагато заразніший від попередніх і швидко поширюється Європою та світом. В Україні – також виявлені перші випадки. Чим небезпечна нова мутація коронавірусу і як не допустити його поширення всередині нашої країни, дізнався Центр громадського моніторингу та контролю.

Небезпека «Дельти»

«Дельта» – четвертий із відомих нині штамів коронавірусу. Цю назву він отримав за аналогією із попередніми штамами, які були найменовані за літерами грецького алфавіту. Перший – британський штам – став «Альфою», другий – південноафриканський – «Бетою», третій – бразильський – «Гаммою». «Дельту» називають індійським штамом, оскільки вперше його виявили в Індії наприкінці 2020 року.

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), «Дельта» має власні мутації, які іноді посилюють, а іноді послаблюють вірус. Для прикладу, мутація «Дельта плюс» вважається значно заразнішою. Втім, науковці ще не встигли глибоко дослідили, чим відрізняють варіанти «Дельти».

Наразі британські медики кажуть, що «Дельта» часто схожа на сильну застуду і не нагадує оригінальний коронавірус. Майже немає кашлю чи втрати нюху. Натомість пацієнти відчувають головний біль, біль у горлі, нежить та лихоманку. Крім того, спостерігаються більш виражені симптоми у шлунково-кишковому тракті: шлункові болі, втрата апетиту, діарея, нудота.

Сьогодні медики різних країн одноголосно заявляють, що індійський штам коронавірусу є найбільш небезпечним.

«Характеристики цього штаму такі, що новий випадок відтворюється упродовж 24 годин. Раніше новий випадок уханського штаму відтворювався в середньому через 6 днів. До того ж, контагіозність (здатність заражати) «Дельти» – практично 100?%, що характерно, наприклад, для кору», – зауважила епідеміологиня та експертка ВООЗ з реагування на біологічні загрози Наталія Виноград у коментарі «Укрінформу».

Згідно з дослідженнями, індійський штам у 1,6 раза заразніший, ніж британський. У 2,26 раза частіше спричиняє госпіталізацію пацієнта та у 1,45 раза частіше призводить до реанімації.

Уже в Україні

На початок липня «Дельту» виявили у 111 країнах, включно з Україною. Спалахи індійського ковіду зафіксували в країнах Африки, Тихоокеанського регіону, Європи, у Китаї, США тощо. Через «Дельту» нові хвилі епідемії охопили Росію, Велику Британію і Португалію. Європейський центр профілактики та контролю захворювань вважає, що до кінця серпня індійський штам сягне 90?% усіх заражень COVID-19 у Європі, витіснивши всі інші штами.

«В Україні є штам «Дельта» – як і багато інших штамів. У коронавірусу вже є більше 12 000 мутацій. Ще місяць-два – і штам «Дельта» витіснить інші штами», – сказав міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко в ефірі одного з телеканалів.

В Україні на 18 липня було зафіксовано лише 4 випадки індійського вірусу. По 2 у Києві та Ужгороді. Однак реальну кількість випадків індійського штаму в Україні складно визначити.

«У нас є чотири лабораторії, які можуть виявляти новий штам, 2 приватних і 2 державних, у нас немає в достатній кількості саме тестів, які виявляють індійський штам. Ми зараз над цим працюємо, зараз співпрацюємо із ВООЗ», – прокоментував ситуацію секретар РНБО Олексій Данілов.

Зважаючи на це, необхідно вжити всіх заходів, щоб попередити поширення небезпечного вірусу.

Вакцини діють, а карантин під питанням

У ВООЗ вже заявили про початок третьої хвилі епідемії через поширення «Дельти». Представники організації зазначили, що ситуація настільки тривожна, що може призвести до нових локдаунів. Щоб знизити ризики зараження, потрібно пришвидшити вакцинацію і обов’язково дотримуватися маскового режиму та соціальної дистанції. Адже навіть люди, які отримали одну дозу вакцини, можуть інфікуватися і заразити інших.

Згідно з прогнозами Національної академії наук України, нова хвиля поширення COVID-19 в Україні може початися зі Сходу, де є велика міграція людей з Росії. «При недостатньому контролі міжнародної міграції та недостатніх темпах вакцинації нова хвиля може початися раніше осені», – зауважили науковці.

Щоб зменшити ризик поширення «Дельти» в Україні, уряд уже заборонив перетин кордону без негативного результату експрес-тесту для осіб, які прибувають з Індії, Великої Британії, Росії і Португалії. Водночас МОЗ збільшив кількість центрів масової вакцинації українців.

«За даними останніх досліджень, вакцина CoronaVac від Sinovac Biotech продемонструвала ефективність у 83,5?% у запобіганні симптоматичних захворювань на COVID-19 та 100?%-ефективність у попередженні госпіталізації та смерті. Тож не зволікайте, допоможіть своїм літнім родичам та знайомим записатися до зручних для них пунктів щеплень та за можливості робіть щеплення самі, поки до нас не дісталася хвиля захворювань на новий небезпечніший штам коронавірусу «Дельта», – наголосив головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.

Щодо ефективності вакцин проти нового штаму, то управління охорони здоров’я Великої Британії заявило, що вакцина Comirnaty/Pfizer-BioNTech демонструє ефективність 88?% до штаму «Дельта», а вакцина AstraZeneca – 67?%. Водночас Pfizer запобігає госпіталізації пацієнтів із «Дельтою» у 96?% випадків, а AstraZeneca – у 92?%.

Медики наголошують, що без свідомої участі українців стримати розповсюдження нового штаму не вдасться. Необхідно максимально обмежити подорожі і масові контакти, носити маски у публічних місцях, користуватися антисептиками, дотримуватися соціальної дистанції і, звісно, вакцинуватися.

Отримати вакцину проти COVID-19 можна у сімейного лікаря, кабінеті щеплень або центрі масової вакцинації. Непріоритетні групи населення попередньо повинні записатися на щеплення у «Дії» або зателефонувавши у контакт-центр МОЗ: 0 800 60 20 19.

Центр громадського моніторингу та контролю

29.07.2021


Переглядів: 1240

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 18.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22495)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18439)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15471)
• Допомога під час карантину [967] (15442)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15185)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15050)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14988)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14938)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14911)
• Живи до ста! [965] (14854)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14815)
• Бюджет і ми… [965] (14793)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14667)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14637)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14519)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14458)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14110)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14076)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (483)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (69)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (67)
• Проблеми з пам’яттю: (64)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (64)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (63)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (62)
• Чи можна нагрівати мед? (61)
• Фундучна картопля (60)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (59)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (59)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (59)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (59)
• Рецепт домашніх патчів (58)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (55)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"