Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1032 від 09.09.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Червень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Липень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс спорту

Спорядження для багатоденного походу. Що взяти в похід. Список речей для походу

Спорядження для багатоденного походу. Що взяти в похід. Список речей для походу

З кожним роком все більше людей вибирають активний відпочинок на природі і відправляються в багатоденний похід. Запорукою будь-якого успішного походу є правильно зібраний рюкзак, куди ви повинні зібрати всі необхідні речі для подорожі, нічого не забувши і не поклавши непотрібного, — адже вам доведеться носити це на собі протягом декількох днів.

Вибір речей повинен залежати від тривалості походу, його сезонності, маршруту, складу учасників і ваших особистих переваг.

У даній статті ми спробували скласти найбільш повний список речей, які вам будуть потрібні в багатоденному поході середнього рівня складності. Ознайомившись з цим чек-листом, ви зможете з легкістю зібратися в похід, взявши найнеобхідніше спорядження, одяг і взуття.

Ми рекомендуємо закупити необхыдне в https://alp.com.ua/botinki/ та вибирати більш синтетичні матеріали, які забезпечують хороші вентиляцію і швидко сохнуть, що важливо під час тривалого походу. Для тижневого походу в гори візьміть наступні речі:

  • дві футболки на зміну
  • дві флісові толстовки
  • дві пари штанів
  • непромокальні штани з плащової тканини
  • вітрозахисна і водонепроникна куртка
  • 3-4 пари шкарпеток
  • головний убір
  • гамаші для захисту ніг від дощу або роси
  • комплект термобілизни для сну
  • купальник або плавки, сонцезахисні окуляри (якщо похід в жарку пору року)

Одяг та взуття для походів

Є одне непорушне правило-одяг не повинна "не промокати", вона повинна швидко сохнути. Те ж стосується і взуття. Що це означає І чому так?

Немає таких матеріалів, які б не промокали на 100%. Якщо вони і є, то перебувати в одязі з такої тканини можна лише кілька годин, так як на внутрішній стороні накопичиться конденсат від поту, матеріал не «дихає» - тобто не продувається. Це вкрай некомфортно, вам буде холодно, неприємно, вас буде переслідувати огидний запах. Як правило це гідрокостюми для підводного плавання або для сплаву в екстремальних умовах. Але навіть під них завжди надягають швидковисихаючу білизну для тепла і комфорту.Так що ж одягати? Не будемо давати багато порад, розповімо про те, що і як носимо самі, і чому.

Нижня білизна

Труси - синтетичні безшовні, швидковисихаючі, спортивні. Вони дуже швидко відводять вологу від тіла, тим самим запобігаючи натирання ніжних місць, при промоканні ззовні швидко сохнуть прямо на тілі завдяки тепловіддачі під час руху (ефект термобілизни). Форма-боксери, це дозволяє відвести від ніжних місць тканину, що дуже важливо при тривалих інтенсивних рухах. Це універсальні труси, вони працюють і як нижню білизну, і як плавки для купання, що дуже зручно і економить місце в рюкзаку.

Шкарпетки - синтетичні, швидковисихаючі, безшовні. Всі властивості вже описані вище. Влітку вони тонкі, взимку товстої в'язки. Так само взимку додатково потрібно взяти з собою теплі вовняні шкарпетки для стоянки і сну.

Футболка - синтетична, безшовна швидковисихаюча. Така футболка підходить як для піших походів, так і для велосипедних, водних ( можна використовувати замість термобілизни під гідрокостюм, якщо тепло). Однак така білизна добре працює тільки при русі. На відпочинку все це краще зняти і переодягнутися в звичайне бавовняне або вовняну білизну (в залежності від погоди). Додатково можна взяти сорочку з довгим рукавом для захисту від сонця і комарів.

Функціональна білизна (термо-білизна). Взимку для лижних походів і восени, коли температура повітря наближатися до нуля, труси, футболку і шкарпетки змінюються на так звану «термобілизну». Хоча в усьому світі така білизна носить назву»функціональне". Це трико і фуфайка, зазвичай в комплекті. Одягається це все на голе тіло. Білизна має бути теплим. Зараз такі костюми шиють всі відомі фірми, можна вибрати на будь-який смак і гаманець. Цей костюм я одягаю взимку в піші, лижні походи, на каток. Влітку під гідрокостюм, коли сплавляюся на півночі і в Карелії. Такий костюм моя дружина носить і в звичайній обстановці, в сильні морози наприклад, холодної осені на шашлики та інші вилазки на природу. Чи не поскупіться, купіть такий, він буде служити вам дуже довго і справно.

Верхній одяг

Штани - синтетичні, швидковисихаючі. Влітку вони носяться на тіло, взимку на термо-білизну. Служать прекрасним щитом від вітру, дощу і гілок. Але дуже не люблять вогню і іскор. Радимо модульні штани, які трансформуються в шорти, шляхом відстібання нижньої частини штанини. Це перетворить ваші штани в шорти, які стануть в нагоді в жаркий день.

Кофта - це звичайно ж фуфайка або толстовка на блискавці з матеріалу «фліс» або «полартек», якщо хочеться зовсім вже крутого. Недороге і дуже комфортне рішення. Вибір зараз величезний. Вирішувати вам.

Куртка-вітровка. Крім основної тканини у неї повинна бути підкладка-сітка. Під час руху ви одягаєте її на футболку або термо-фуфайку. А на стоянці пододеваете ще кофту або дві, в залежності від погоди. Дуже економить місце в рюкзаку, не дає вам спітніти і перегрітися під час руху. Збереже тепло на стоянці, охоронить від гілок, каменів.

Куртка тепла. Особисто я завжди беру її з собою взимку. В рюкзаку. І одягаю тільки на стоянках. Якщо не дуже морозно, замінюю теплу куртку на Пуховий жилет, який одягаю на стоянках під вітровку. Куртка може бути будь-який, пухової, на «тінсулейте», «холофайбер», на штучному пуху. Головне в ній-легкість, компактність і тепло.

Взуття

Піші, вело-походи на вихідні - кросівки звичайні, з товстою підошвою, не шкіряні. Краще з сіткою, вони швидше сохнуть і добре дихають при інтенсивних навантаженнях. Можна застосувати і більш дороге рішення-взуття трекінгова на підошві "Вібрам" без халяв (ті ж кросівки, але набагато міцніше, надійніше, довговічніше і зручніше при ходьбі, бережуть стопу від ударів).

Піші багатоденні походи - Трекінгові черевики з підошвою "вібрам" і халявами. Таке взуття добре береже не тільки стопу від ударів, але і голеностоп від розтягувань, вивихів, від втоми. Черевики нині дороги, але їм можна знайти місце і в звичайному житті, вони годяться і для зими і для літа.

Гетри-ліхтарики Одягаються поверх кросівок або черевиків. Захищають від попадання бруду, снігу, води в черевики або кросівки. Зберігають тепло. Дуже зручні в сиру пору року і взимку.

Як правильно вибрати туристичний рюкзак

Бувалі туристи в консультаціях не потребують, а ось для початківців кілька порад як вибрати рюкзак для походу припадуть якраз до речі. Рюкзак для пішого туриста є невід'ємною частиною спорядження, тому дуже важливо приділити його вибору належну увагу. Це якраз той момент, коли економити на покупці небажано. В іншому випадку велика ймовірність, що в поході весь час доведеться лагодити розлізся на частини базарний ширвжиток. Якщо ви йдете в свій перший похід і ще не впевнені, що в майбутньому продовжите подорожувати, раджу взяти рюкзак напрокат замість покупки мотлоху.

Отже, який повинен бути хороший туристський рюкзак? Постараюся коротко розглянути всі критерії вибору якісного рюкзака.

Все своє спорядження завжди вибирайте відповідно до умов, в яких воно буде використовуватися. Рюкзаки теж бувають різного призначення. Найчастіше їх поділяють на експедиційні, штурмові, Трекінгові, мультиспортивні, велосипедні або міські. А що стосується конструктивних особливостей, то існує три типи конструкції рюкзаків: м'які (не оснащені каркасом), каркасні (оснащені елементами жорсткості, спинка анатомічної форми) і станкові (жорстка рама, на яку кріпиться спеціальний рюкзак). У даній замітці детально зупинятися на кожному вигляді і типі не буду, про це напишу окрему статтю.

Мабуть, Трекінгові каркасні рюкзаки - найпопулярніший вид. Давайте уявимо, що наш похід, наприклад, буде тривалістю від трьох днів, а маршрут пройде по не дуже складній гірській місцевості. На що звернути увагу при виборі рюкзака?

Відмінності чоловічого і жіночого рюкзака

Принципових відмінностей між чоловічим і жіночим рюкзаком немає. Раніше всі рюкзаки були unisex, але в останні роки виробники стали випускати рюкзаки, сконструйовані спеціально для жінок. На відміну від чоловічого, на жіночому рюкзаку плечові лямки мають фігурну форму, щоб не здавлювати груди. Також в асортименті для жінок присутні веселі забарвлення.

Обсяг рюкзака

Часто в мережі зустрічаю поради, що для жінок рекомендується вибирати рюкзак об'ємом 60-80 літрів, а для чоловіків 80-120, або ще оригінальніше — підбирати обсяг по зростанню. Це нісенітниця! Обсяг рюкзака потрібно вибирати виходячи зі складності і тривалості планованих походів і відповідно — кількості речей.

Як правило, розуміння, якого обсягу рюкзак вам потрібен, приходить з першим досвідом походу. Знову ж таки, на перший раз візьміть рюкзак на прокат або позичіть у друзів, щоб спробувати укласти в нього свої речі. Я в свій перший похід купив рюкзак об'ємом 45 л.і виявив, що мені цього мало, для наступного походу вже був придбаний 80-ти літровий рюкзак.

Отже, вам потрібні:

  • Трекінгові черевики
  • кросівки (полегшений варіант на заміну черевиків)
  • легке взуття (для використання в місці кемпінгу)

У кожного повинні бути свої ложка, виделка, гуртка і миска. Всі інші речі можуть бути загальними і розподілені по рюкзаках всіх учасників походу для полегшення рюкзаків.

Загалом вам знадобляться:

  • казанок для приготування їжі
  • запальничка
  • кружка, миска, ложка і виделка
  • ополоник-обробна дошка
  • ножик і невеликий топірець
  • мотузка
  • сухий спирт (для розпалювання багаття в дощову погоду)
  • їжа (список збирається на всю команду з урахуванням кількості осіб і їх потреб)
  • вода (півтора літра на людину)

Беріть все найпотрібніші приналежності для особистої гігієни, якими Ви користуєтеся щодня:

  • зубна щітка з пастою
  • серветки і туалетний папір
  • рушник
  • маленьке дзеркальце
  • мило, шампунь
  • гребінець
  • антибактеріальний засіб для рук
  • маленькі ножиці
  • дезодорант
  • гігієнічна помада

Подбайте взяти з собою аптечку на випадок непередбачених ситуацій. Ось що там повинно бути:

  • знеболююче
  • активоване вугілля
  • перев'язувальні матеріали
  • противірусні препарати
  • жарознижуючі препарати
  • пластир
  • перекис, зеленка, йод
  • антисептик
  • засіб від алергії
  • спазмолітик

Не забудьте про електронні (і не тільки) девайси, які зроблять ваш похід комфортним і не дадуть збитися з маршруту:

  • мобільний телефон
  • GPS-навігатор

  • карта місцевості
  • налобний ліхтарик і звичайний ліхтар
  • компас
  • рація
  • акумулятор для підзарядки гаджетів
  • батарейки
  • фотоапарат
  • рації (при необхідності)
  • маршрут походу від початкової до кінцевої точки

Речі, про які ви легко можете забути:

  • герметичний мішок для документів і техніки
  • пакети для сміття
  • ручка і зошит
  • пінка для сидіння
  • протимоскітні засоби (якщо в цьому є необхідність)
  • нитка з голкою -
  • надувна подушка
09.09.2021


Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1225 від 04.07.2025p.
¤ 
Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»

Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»

Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.

Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....

¤ 
Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у Карпати

Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у Карпати

Діяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.

Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....

¤ 
У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів

У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів

На Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.

Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (23346)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (19284)
• Допомога під час карантину [967] (16414)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (16178)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15911)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15805)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15757)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (15726)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (15720)
• Живи до ста! [965] (15605)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (15558)
• Бюджет і ми… [965] (15484)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (15422)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (15390)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (15206)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (15163)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14993)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14866)

ТОП-15 свіжого номера:

• «Це відзнака всього народу України», – Кличко у Франкфурті отримав престижну премію за права людини (1194)
• ChampionCasino — Ліцензована Платформа для Українських Гравців (1157)
• Група «Гюрза» отримала чергову автівку для бойових завдань від волонтерів «Української команди» (1109)
• Віталій Кличко передав допомогу від столичної громади двом військовим підрозділам – понад 2300 дронів та системи РЕБ (952)
• У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобів (463)
• Ексклюзивний Верифікаційний Бонус ChampionCasino - Дізнаємося Деталі (334)
• Вартість манікюру: що входить у послугу та як не переплатити (328)
• Як знайти якісні курси англійської мови: універсальні поради для вибору (308)
• Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…» (240)
• УДАР запропонував законопроєкт, який захищає демократію на рівні місцевого самоврядування (171)
• Векторна чистка зубів щадний спосіб догляду за яснами (151)
• Бізнес англійська чому це ключ до міжнародної кар'єри (139)
• Ремонт квартир під ключ: переваги та особливості (139)
• У Рівному консультуватимуть фахівці Інституту серця МОЗ України (124)
• Віталій Кличко передав на фронт ще 2400 дронів та 5 вантажівок (116)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"