Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1036 від 08.10.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Атеросклероз: як розпізнати і уникнути ускладнень

Атеросклероз: як розпізнати і уникнути ускладнень

Атеросклероз – захворювання, що характеризується відкладенням ліпідів, солей кальцію і холестерину в стінках артерій.

Дана патологія призводить до місцевих розладів гемодинаміки, будучи основною причиною розвитку ішемічної хвороби серця, інсульту та інших небезпечних станів.

При атеросклерозі здійснюється відкладення холестерину в ендотелії судини, що призводить до її звуження і погіршенням кровопостачання органу. Атеросклероз є провідною причиною розвитку інфаркту міокарда. Запущені форми даної хвороби можуть привести до інвалідності та смерті.

В даний час атеросклероз, як причина втрати працездатності, вийшов на перше місце, обігнавши травми і онкологію. Найбільш часто він зустрічається у чоловіків у віці від 40 років, але в останні роки спостерігається тенденція до прояву у молодих людей.

Розвиток атеросклерозу

Причиною атеросклерозу є порушення співвідношення ліпопротеїдів високої щільності (ЛПВЩ), низької щільності (ЛПНЩ) та дуже низької щільності (ЛПДНЩ), що веде до зміни ліпідного обміну в стінках судин. ЛПДНЩ і ЛПНЩ відрізняються тим, що доставляють по кровоносних судинах ліпіди з печінки в органи і тканини. ЛПВЩ відповідають за перенесення ліпідів з тканин в печінку для подальшої їх переробки. При порушенні балансу між цими фракціями зі зменшенням вмісту ЛПВЩ перенесення ліпідів порушується, що проявляється затримкою останніх в стінці судин.

Атеросклероз розвивається в кілька стадій:

Стадія ліпідної плями. При наявності мікропошкодження судини і уповільненні кровотоку, в ньому відбувається відкладення комплексів. Дані комплекси розташовуються в інтимі судин і складаються переважно з ліпідів (холестерину). При цьому розвивається набряк і активуються захисні системи організму, спрямовані на видалення пошкодження артерії. Виявити пляму можна лише при світловій мікроскопії.

Стадія ліпосклерозу. В утворених ліпідних плямах починає проростати сполучна тканина – відбувається процес фіброзу. Поступово відбувається утворення атеросклеротичної бляшки, що складається з холестерину і сполучної тканини. У даній стадії процес можна обернути, але небезпекою є фрагменти бляшки – тромби, здатні перекрити судину і привести до гострої ішемії.

Стадія атерокальцинозу. Надалі в бляшці відкладаються солі кальцію, що призводить до її ущільнення і подальшого зростання, закінчуючись, як правило, перекриттям просвіту судини і її звуженням. Даний процес може стати субстратом для розвитку інфаркту або гангрени.

Отже, які ж нездужання можуть вказувати на наявність бляшок в судинах, розповідають кардіологи:

Мігрень, запаморочення при достатньому сні

Переднепритомний стан може бути через недосип або погодні стрибки. Якщо ж голова тріщить без причини (наприклад, щоранку), а з рук все валиться, попри сон по 8 годин, то ймовірна причина нездужань – кисневе голодування головного мозку. А воно часто викликається не тільки анемією (кисень в клітини переносять молекули заліза) або гіпотонією (при зниженому тонусі судини погано доставляють живильні речовини), а й тому, що повноцінному надходженню кисню в клітини мозку перешкоджають бляшки в судинах.

Підвищення артеріального тиску без стресу

Скакати тиск може не тільки при гіпертонії, а й при нервових перевантаженнях, оскільки постійно підвищений рівень адреналіну тримає в напрузі і судинну систему. Якщо ж живете ви в штилі, але час від часу на вас нападає безпричинна слабкість і сповільнюється пульс, а тонометр при цьому показує стрибок тиску, то це може відбуватися через механічне звуження просвіту в судинах, яке створюють бляшки.

Агресивність, плаксивість і погіршення зору

У зазначених станах – більше десятка причин, але в тому числі і атеросклероз: через недостатнє кровопостачання головного мозку розвивається енцефалопатія, наслідком якої стає емоційна нестійкість, неадекватність мислення (що може проявлятися нетерпимістю до критики) і порушення роботи очного апарату.

Якщо у вас немає захворювань суглобів і дефіциту кальцію в раціоні, ви не жінка в менопаузі, то кульгавість теж може бути ознакою можливого атеросклерозу: тканини ніг частково відмирають через стійку гіпоксію, і людині стає дискомфортно йти.

Жировики і різке зниження ваги

Ксанті (жовті горбки) на обличчі, припухлість в області колін і ліктів або істотне зниження ваги (іноді до 50?% від колишньої) можуть вказувати на порушення ліпідного обміну. А ще один обов’язковий наслідок незбалансованого жирового метаболізму – утворення атеросклеротичних бляшок, оскільки в організмі збільшується рівень так званого «поганого» холестерину або порушується його баланс з «хорошим».

Гіркота в роті, газоутворення і запах ацетону

Гіркота в роті виникає при порушенні функцій печінки, також через збої в її роботі людину здуває. При цьому печінка відповідає за синтез холестерину і жировий обмін. Тому хворий «фільтр» – пряма дорога до відкладення атеросклеротичних бляшок.

Ще ознаки можливої ??наявності «латок» в судинах – запах ацетону з рота або підвищення рівня кетонових тіл в сечі. Як правило, відразу грішать на регулярне переїдання м’яса (продукт його розпаду – кетонові тіла) і / або проблеми з нирками – мовляв, ті не виводять повноцінно ці речовини з організму. Можливо і так, але не виключено, що справа в печінці, – вона не справляється з розщепленням жирів, що викликає ці проблеми.

Набряки і синці на тілі, якщо не було забиття

Якщо порушується цілісність судин, організм поспішає закрити мікроотвір, використовуючи для латки холестерин. Таким чином, чим вище проникність судин, тим більше латок-бляшок на них.

На ламкість судин можуть вказувати набряки будь-яких ділянок тіла і синці без забиття – з «дірявих» стінок судини в тканини відбувається витік рідини або крові.

Синяк, як ознака наявності бляшок, може бути і при ударі, але при цьому, якщо судини тендітні, то його розмір буде невиправдано більше, ніж сила удару.

В’ялість і сухість шкіри і рання сивина

Чим більше бляшок в судинах, тим гірше харчування клітин і масштабніше в’янення функцій волосяних фолікулів. Тому при атеросклерозі шевелюра часто знебарвлена ??повністю. При великій кількості бляшок сивина виникає раніше 35 років. Та ж причина – нестача харчування тканин – веде до погіршення стану клітин шкіри, що проявляється сухістю шкіри і ранніми зморшками.

Фактори ризику атеросклерозу

Розрізняють три групи факторів ризику:

Непереборні фактори. Дані фактори не можна усунути або виправити за допомогою медичного втручання. До них відносять:

Стать. Найбільш часто атеросклероз зустрічається у чоловіків, перевищуючи показники того, що зустрічається у жінок в п’ять і більше разів. Однак після 60 років рівень захворюваності вирівнюється, що пов’язано зі зниженням утворення у жінок статевих гормонів в період менопаузи.

Вік. Чим більший вік – тим вищий ризик ураження судин атеросклерозом. Після 40 років дане захворювання зустрічається у кожного 3 пацієнта.

Спадковість. Доведено, що в осіб, чиї родичі страждали на атеросклероз, висока схильність до розвитку цього захворювання.

Переборні чинники. Сюди можна віднести ті чинники, які людина може самостійно виключити, змінивши спосіб життя.

Шкідливі звички. Куріння і прийом алкоголю призводить до порушення ліпідного обміну, а як наслідок – розвитку атеросклерозу.

Харчування. Пристрасть до жирного є основою ураження судин через гіперліпідемії.

Гіподинамія. Лежить в основі не тільки атеросклерозу, а й ожиріння, цукрового діабету та іншого.

Знання патогенних факторів, здатних привести до атеросклерозу, необхідно для запобігання даного захворювання. Усунення більшості з них здатне значно поліпшити рівень життя людини.

08.10.2021


Переглядів: 1135

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 18.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22495)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18439)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15470)
• Допомога під час карантину [967] (15441)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15185)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15050)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14988)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14938)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14911)
• Живи до ста! [965] (14852)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14814)
• Бюджет і ми… [965] (14792)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14667)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14637)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14517)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14458)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14109)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14075)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (469)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (69)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (67)
• Проблеми з пам’яттю: (64)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (64)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (63)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (62)
• Чи можна нагрівати мед? (61)
• Фундучна картопля (60)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (59)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (59)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (59)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (59)
• Рецепт домашніх патчів (58)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (55)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"