Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1041 від 12.11.2021p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31
Січень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс незвичайного

Добрий шахрай

Добрий шахрай

Під час Великої депресії у США з’явилося багато фальшивомонетників. Але історія одного з них стоїть окремо. Цьому спритнику вдавалося обводити навколо пальця Секретну службу США протягом 10 років. Але жодних хитрощів не було. Невловимого злочинця відрізняли повна відсутність жадібності та абсолютна бездарність. Це і збивало поліцейських з пантелику. Його підробки були вкрай примітивними, а наміри навіть злочинними назвати було складно. Він не мріяв про статки і не обманював продавців більше одного разу. Секретна служба Сполучених Штатів сьогодні більше відома як державна організація, яка забезпечує захист президента. Всі ці божевільні президентські кортежі, багаторівневі протоколи безпеки з’явилися та розвивалися після вбивства 25-го президента Вільяма Мак-Кінлі у 1901 році. Вбивця – анархіст Леон Чолгош – опинився за метр від глави держави на виставці мистецтв і спокійно зробив два постріли впритул, перш ніж його схопили.

Після цього функції охорони перейшли до найефективнішого на той момент державного органу – Секретної служби. Співробітники зарекомендували себе добре, розкриваючи численні економічні злочини, насамперед фальшивомонетників. Їм удалося продумати алгоритми успішного перехоплення фальшивих банкнот, які застосовуються у розслідуваннях досі.

Але один спритник ніби знав усі їхні секрети і обходив розставлені тенета з легкістю і навіть якимось знущанням, як колись здавалося детективам.

1938 року в Нью-Йорку почали з’являтися фальшиві купюри. Це не було новиною – Велика депресія змусила багатьох порядних людей ступити на слизьку доріжку, але Секретній службі вдавалося перехоплювати більшу частину партій ще до того, як фальшиві гроші виходили в обіг.

Але цей випадок рвав усі шаблони: по-перше, злочинець не робив жодних інших купюр, крім найменшої – однодоларової. По-друге, він ніколи не витрачав своїх грошей більше одного разу в магазині. Все це не дозволяло ідентифікувати злочинця – хто із власників закладів згадає, які купюри давав той чи інший відвідувач? А звертати увагу на папірці в один долар і ніхто не стане.

Але навіть після того, як агенти інструктували продавців перевіряти конкретні купюри та запам’ятовувати людину, яка їм їх дала, знайти шахрая не вдалося – адже більше в районі такі купюри не з’являлися.

У купюр була ще одна відмінна властивість: вони були зроблені зовсім погано. Надруковані на дешевому папері, а прес, яким робився відбиток, був неякісний, написи на фальшивих грошах містили орфографічні помилки. Наприклад, слово Washington було написано «Wahsington». З цього браві слідчі зробили висновок, що шахрай просто сміється з них.

Справі дали номер 880, і в Секретній службі за спритником закріпилося внутрішнє прізвисько «Містер 880». Через десять років справа залишалася відкритою, кількість кнопок у місцях на карті, в яких з’являлися фальшиві банкноти, зростала, вони з’являлися навіть в інших штатах, але марно. У результаті прізвисько змінилося навіть на «Старина 880» (Old Mr. Eight Eighty). Початківців-слідчих відправляли працювати над цією справою та збирати кнопки на карті, так би мовити, для тренування оперативної діяльності.

Але в 1948 році справа нарешті зрушила з мертвої точки. Діти грали біля пустиря, що утворився від напівзгорілої будівлі на розі Бродвею та Дев’яносто шостої вулиці. Там було багато сміття, що залишилося від мешканців, і діти із задоволенням колупалися в горах чужих пожитків.

Потім батько одного з дітей побачив, як його син грає в покер з іншими хлопцями начебто на справжні гроші. Гроші були нові, але дивні. Гру припинили, а банкноти передали дільничному. Виявилося, що це ті самі гроші Містера 880. Незабаром з’ясувалося, що діти самі надрукували ці банкноти, знайшовши в купі сміття пластини з відбитком.

Подальше розслідування показало, що пожежники, які боролися з вогнем, викидали з вікон згорілої будівлі скарби мешканців, щоб вони не ставали паливом для вогню і не заважали їм гасити пожежу. В одній із згорілих квартир, у тумбі, були знайдені й інші надруковані купюри. З’ясувати, хто винаймав цю квартиру до пожежі, вже не складало великих труднощів.

Таємничою людиною, яка 10 років ховалась від правосуддя, виявився 73-річний Емеріх Юттнер. У 1938 році в нього померла дружина, і Юттнер кинув роботу управдома. У США управдом – це щось на зразок майстра на всі руки: він стежить за водопроводом та електрикою, лагодить і замінює лампочки в квартирах і під’їзді, а мешканці платять йому зарплатню.

Не впоравшись із горем, Юттнер почав вживати наркотики, а коли заощаджень зовсім не залишилося, він застосував усі свої знання, щоб створити відбитки однодоларових банкнот. Він ніколи не робив більше купюр, аніж йому було потрібно, і не обкрадав власників магазинів більше, ніж на долар, змішуючі фальшиві гроші зі справжніми.

За ідеєю слідчих, які складали протоколи упіймання шахрая, фальшивомонетник повинен бути жадібним, він за першої ж нагоди позбавляється фальшивих грошей, пускаючи пристойні суми в оборот відразу в кількох місцях. Але Юттнеру вдавалося уникати агентів, тому що гроші він витрачав фактично тільки на їжу та предмети першої необхідності, а не на ювелірні прикраси та дорогі шмотки.

Суд оцінив зусилля Юттнера, який намагався максимально не обтяжувати власників магазинів своїм нечесним вчинком, і дав йому іронічні 1 рік та 1 місяць в’язниці за 10 років шахрайських дій. Термін був знижений до 4-х місяців через старість в’язня.

Як з’ясувалося, у Юттнера була досить забезпечена сім’я, у якої він принципово не хотів позичати, воліючи ритися в смітнику. Через два роки, 1950 року, на екрани вийшов фільм «Містер 880», який розповідає про дивовижну історію «доброго шахрая». Творці віддали відсоток проданих квитків Юттнеру, і він буквально розбагатів на своєму імені, провівши старість безбідно.

12.11.2021


Переглядів: 1133

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1200 від 09.01.2025p.
¤ 
Навіщо нам спати?

Навіщо нам спати?

У нашому суспільстві існує міф, що багато сплять ліниві люди. Але насправді сон – це не про лінь, а про здоров’я. Спроби «виграти» час за рахунок скорочення сну зазвичай призводять до зворотного ефекту: ми починаємо витрачати більше часу на виправлення помилок і боротьбу з наслідками недосипання....

¤ 
Кава допомагає від головного болю?

Кава допомагає від головного болю?

Кава містить кофеїн – природний стимулятор, який впливає на кровоносні судини та мозок. Ось як це працює....

¤ 
Міжнародна взаємодія: Рівненщина розбудовує партнерство зі Швецією

Міжнародна взаємодія: Рівненщина розбудовує партнерство зі Швецією

Заступник голови Рівненської ОДА Ігор Павленко та радниця голови Ольга Яцук провели продуктивну зустріч із Надзвичайним і Повноважним Послом Швеції Мартіном Обергом....

¤ 
На Рівненщині працюють понад тисячу надавачів психосоціальних послуг

На Рівненщині працюють понад тисячу надавачів психосоціальних послуг

У Рівненській ОДА відбулося засідання робочої групи з питань підтримки ментального здоров’я при Координаційному центрі підтримки цивільного населення. Під час зустрічі підсумували 2024 рік. Обговорили досягнення, виклики та визначили пріоритетні напрями на майбутнє. Особливу увагу було приділено заходам підтримки психологічного благополуччя населення, зокрема ветеранів, дітей, ВПО та інших вразливих категорій громадян....

¤ 
Рівне виділяє на питання, пов’язані з обороною, 25 % бюджету 2025 року, за виключенням обов’язкових та цільових видатків

Рівне виділяє на питання, пов’язані з обороною, 25 % бюджету 2025 року, за виключенням обов’язкових та цільових видатків

Члени Рівненського міськвиконкому погодили проєкт бюджету громади на 2025 рік....

¤ 
Віталій Кличко передав прикордонникам допомогу від громади Києва – квадрокоптери DJI Mavic

Віталій Кличко передав прикордонникам допомогу від громади Києва – квадрокоптери DJI Mavic

Мер Києва Віталій Кличко передав бійцям Державної прикордонної служби партію допомоги від київської громади та розповів, як столиця допомагала прикордонникам з початку повномасштабної війни....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22598)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18496)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15518)
• Допомога під час карантину [967] (15494)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15239)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15108)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15040)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14989)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14967)
• Живи до ста! [965] (14904)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14862)
• Бюджет і ми… [965] (14840)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14724)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14693)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14563)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14504)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14160)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14121)

ТОП-15 свіжого номера:

• Віталій Кличко передав прикордонникам допомогу від громади Києва – квадрокоптери DJI Mavic (729)
• Госпіталь та лікарня Рівненщини – серед пріоритетних інвестиційних проєктів МОЗу на 2025 рік (160)
• Кава допомагає від головного болю? (93)
• На Рівненщині працюють понад тисячу надавачів психосоціальних послуг (86)
• Махрові рушники будуть м’які, завдяки цьому дешевому аптечному засобу (86)
• Рівне виділяє на питання, пов’язані з обороною, 25 % бюджету 2025 року, за виключенням обов’язкових та цільових видатків (84)
• Як потрібно зберігати спеції? (80)
• Застосовуємо відходи з користю (79)
• Міжнародна взаємодія: Рівненщина розбудовує партнерство зі Швецією (76)
• Забудьте про замочування в молоці: рекомендований замінник для готування печінки (76)
• Лимонний тірамісу (75)
• Навіщо нам спати? (75)
• Засіб для чищення зі шкірки лимона (72)
• А якщо не пара? (72)
• Які домашні квіти корисно поливати розчином лимонної кислоти? (67)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"