Швидкі кредити – одна з найпопулярніших фінансових послуг в Україні. Це пов'язано з тим, що будь-який користувач інтернету може отримати миттєвий кредит онлайн на карту, будь-де. Найчастіше послуга доступна 24/7. На мікрокредитуванні спеціалізуються мікрофінансові організації МФО. Незважаючи на те, що сервісом користуються мільйони українців, про нього поширені стереотипи, нав'язані як клієнтами, так і структурами, що конкурують. У цьому матеріалі розвінчуємо міфи про МФО та розповідаємо про причини та джерела негативних відгуків.
Причини негативу навколо швидких кредитів
Будь-який кредит – як у банку, так і МФО – це насамперед борг. Гроші, які позичальник бере на якийсь час, потрібно повернути в повному обсязі та з нарахованими за період користування відсотками. Більшість клієнтів фінансових компаній без проблем повертають кредити та продовжують успішно користуватися фінансовими послугами за потреби. Однак на практиці є частка позичальників, для яких кредитне навантаження не можна порівняти з реальними фінансовими можливостями. МФО не вимагають документи з місця роботи та докази наявності постійного доходу. У цьому немає необхідності, оскільки суми та терміни у МФО розраховані на короткочасне користування позиковими коштами. Як правило, суми не перевищують 15-25 тис. грн., а максимальний термін становить 30 днів. Це так званий цілодобовий кредит онлайн 24/7 для тих випадків, коли роботодавець затримує переказ грошей, що на українському ринку праці трапляється часто.
Як йдеться на vidomosti-ua.com, не всі позичальники чесно вказують реальну суму доходу під час реєстрації на сайті та подання заявки. Часто покупець запитує суму, непосильну для своєчасного погашення. Варто пам'ятати, що всі дані про кредити передаються до бюро кредитних історій. Під час прострочення кредитний рейтинг погіршується, а за довготривалої відсутності оплати кредит передається до іншої організації — компанії зі стягнення проблемної заборгованості. В результаті такі клієнти набувають статусу неплатоспроможних, і більшість компаній відмовляються з ними співпрацювати. Висновок: негативний досвід походить від клієнтів, які не мають достатньої фінансової грамотності та не готові повністю брати відповідальність за умови та наслідки, зазначені у договорі кредитування.
У яких випадках варто звертатися до МФО?
Коли потрібні були гроші до зарплати. Це найоптимальніший спосіб дотягнути до отримання заробітної плати. За допомогою кредиту клієнт зможе погасити заборгованість перед комунальними службами, придбати необхідні товари чи продукти та ін.
Коли трапилася непередбачена ситуація. Часто гроші потрібні раптово — на ремонт техніки, автомобіля тощо. Якщо ремонт чи нова річ критично потрібні, завжди є можливість отримати потрібну суму в МФО.
Коли потрібно покращити кредитну історію. Якщо у банку відхиляють запит на кредит через низький кредитний рейтинг, оптимальний спосіб реанімувати його — періодично брати кредити в МФО та своєчасно їх закривати. Дані будуть передані до БКІ, і є високі шанси покращити ситуацію.
Кредит як у банку, і у МФО, варто брати лише тому випадку, якщо позичальник розуміє, що зможе повернути потрібну суму вчасно. І тут кредитування не тільки допоможе у вирішенні індивідуальних ситуацій, а й буде комфортним у використанні.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |