Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1065 від 28.04.2022p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс незвичайного

Як за допомогою зоотерапії собаки, кішки і коні допомагають поліпшити самопочуття людини

Як за допомогою зоотерапії собаки, кішки і коні допомагають поліпшити самопочуття людини

Ми всі чули про психотерапевтичну кушетку та взаємодію між клієнтом та його психотерапевтом. Але, можливо, менш відомою є все більш популярна ПЕТ-терапія / зоотерапія. І ні, це не терапія для вашого вихованця – це відносно новий феномен терапії для людей, в якому беруть участь тварини.

Ці втручання з участю тварин (AAI), в яких також бере участь навчений фахівець-людина, зазвичай корисні для людей різного віку, приводячи до значного зниження фізіологічних реакцій на стрес – зразок частоти серцевих скорочень, і пов’язаних з ними емоцій, таких як тривога.

Це давній і широко визнаний факт, що люди різного віку можуть отримати вигоду від партнерських відносин з тваринами в якості домашніх тварин. Немає ніяких сумнівів в тому, що кішки, собаки та інші домашні тварини незмірно покращують наше життя – від радості зв’язку людини і тварини до спілкування і поліпшення психічного здоров’я.

Але протягом останніх 10 років тварини почали допомагати людям в умовах, віддалених від дому, наприклад, у лікарнях та будинках престарілих, а також у школах, університетах, в’язницях та реабілітаційних центрах.

Наприклад, відділення невідкладної допомоги Royal University Hospital в Саскачевані, Канада, залучає собак-терапевтів (і їх дресирувальників) з 2016 року.

Недавнє дослідження, проведене в лікарні, було спрямоване на те, щоб з’ясувати, чи терапія собак вплинула на самопочуття пацієнтів, більшість з яких (близько 70?%) були госпіталізовані і очікували лікарняного ліжка, при цьому ці люди відчували біль.

Кожного з них на додаток до звичайного лікарняного догляду відвідала на 10 хвилин собака. Використовуючи детальне психометричне опитування, дослідники оцінювали пацієнтів безпосередньо перед візитом, відразу після нього і через 20 хвилин після заходу. Вони були вражені, виявивши, що після візиту терапевтичної собаки пацієнти повідомили про значне зменшення болю, тривоги і депресії, а також про поліпшення загального самопочуття.

Слід зауважити, що терапія за участю собак також може знижувати кров’яний тиск і частоту серцевих скорочень.

Кішки і коні також є непоганими помічниками

За останні 10 років кішки також приєдналися до руху AAI і використовувалися в школах і будинках престарілих для поліпшення самопочуття людей, які там знаходяться. Було доведено, що проста присутність кішки покращує настрій і зменшує почуття самотності. Гра з кішкою і фізичний контакт за допомогою погладжування і обіймів можуть викликати почуття спокою, особливо у дітей і ослаблених літніх пацієнтів, які перебувають на тривалому лікуванні.

Насправді, навіть котяче муркотіння може принести емоційне полегшення, особливо коли ми відчуваємо стрес.

Одне дослідження, проведене з пацієнтами, які живуть з хронічною віковою інвалідністю в будинку престарілих, показало, що у тих, кому був призначений сеанс котячої терапії 3 рази на тиждень протягом 6 тижнів, спостерігалося поліпшення симптомів депресії і значне зниження кров’яного тиску.

Терапія ж за допомогою коня особливо корисна для молодих людей, які відчувають проблеми з психічним здоров’ям і поведінкою. У багатьох випадках ті, кому не допомогла традиційна, заснована на бесідах терапія, можуть випробувати переваги, особливо підвищене почуття спокою і емоційного контролю, за участю в терапії коней, під час якої вони вчаться спілкуватися з кіньми і доглядати за ними.

Точно так само терапевтична Верхова їзда приносить фізичну і емоційну користь дітям з обмеженими можливостями, допомагаючи поліпшити їх рівновагу, поставу і зорово-моторну координацію. Це також може допомогти дітям навчитися довіряти і стати більш соціально обізнаними.

Було виявлено, що лікувальна Верхова їзда покращує симптоми посттравматичного стресового розладу і у дорослих. А іпотерапія, при якій немає верхової їзди, а замість цього коня тільки годують, за ним доглядають і просто водять, може допомогти людям переварити і змінити негативну поведінку, наприклад, пов’язану із залежністю.

Чому домашні тварини – хороші терапевти

Побудова відносин і соціальних зв’язків за допомогою спілкування і людської взаємодії є ключовою частиною підтримки і поліпшення нашого психічного здоров’я.

Тварини, надані самі собі, також працюють над підтриманням і зміцненням емоційних відносин і зв’язків з іншими людьми. Нам дуже пощастило, коли йдеться про собак, котів та коней, ця тенденція поширюється і на людей, якщо ми поводимося так, як зручно тваринам.

І наука показала, що вони також можуть розуміти, що відбувається при нашій з ними взаємодії.

Коні можуть читати і налаштовуватися на людські емоції. Вони навіть можуть дізнатися про людину, спостерігаючи за тим, як вона взаємодіє з іншим конем, і відповідним чином скорегувати свою поведінку, наприклад, частіше наближатися до людини і торкатися до неї, якщо здається, що вона відчуває дискомфорт поруч з іншим конем.

Дослідження, проведені з собаками і кішками, показали, що вони теж можуть читати і реагувати на мову нашого тіла, вираз обличчя і голос.

Частина радості встановлення зв’язку з твариною полягає в тому, щоб дізнатися, ким вона є і що їй подобається, і само собою зрозуміло, що її благополуччя завжди має бути головним пріоритетом. Але якщо ви вважаєте, що ваш домашній вихованець є класною твариною-терапевтом, поміркуйте про те, щоб звернутися в місцеву організацію, яка використовує таких істот в якості лікувальної профілактики. Там неодмінно будуть раді познайомитися з вами і вашою твариною-компаньйоном.

28.04.2022


Переглядів: 1066

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 18.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22487)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18437)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15469)
• Допомога під час карантину [967] (15441)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15183)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15050)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14987)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14937)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14910)
• Живи до ста! [965] (14852)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14811)
• Бюджет і ми… [965] (14789)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14665)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14635)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14516)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14456)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14107)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14074)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (391)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (65)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (64)
• Проблеми з пам’яттю: (61)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (61)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (59)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (59)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (58)
• Чи можна нагрівати мед? (58)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (58)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (57)
• Фундучна картопля (56)
• Рецепт домашніх патчів (56)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (56)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (54)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"