Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1094 від 17.11.2022p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

10 найпоширеніших міфів щодо алкоголю

10 найпоширеніших міфів щодо алкоголю

Культура вживання спиртних напоїв за довгі століття обросла безліччю різних міфів. Хочемо ми того чи ні, алкоголь – частина нашого життя. Культура вживання спиртних напоїв (і боротьби з наслідками вживання) за довгі століття обросла безліччю різних міфів. Ось деякі з них.

Різне сп’яніння і різне похмілля

Можливо, ви вважаєте, що текіла піднімає настрій, вино робить вас романтичними, а віскі змушує розкиснути біля стійки і відкрити бармену душу. Однак немає жодних доказів того, що різні напої викликають різні види сп’яніння.

Психологи, які взялися за цю проблему з усією серйозністю, встановили, що ваш настрій швидше залежить не від того, що саме ви п’єте, а в яких кількостях і з якою швидкістю. Також поки немає єдиної думки вчених про «п’яні відвертості», хоча деякі з них і вбачають зв’язок між тверезими думками і п’яними промовами. Погане самопочуття з ранку теж залежить виключно від швидкості пиття і кількості випитого. Мова в цьому випадку йде, звичайно, про якісні напої, що не містять інших отрут.

«Вино на пиво – диво»

Популярна ідея про те, що змішувати різні напої не можна, а в крайньому разі можна тільки в порядку підвищення градуса – глибоко вкорінений в масовій свідомості міф. Але фактично має значення тільки сумарна кількість алкоголю, яку ви випили.

Одна чарка на годину

Поширене уявлення про те, що людина, що випиває одну порцію спиртного не частіше ніж раз в 60 хвилин, не п’яніє ще годину після останньої чарки, є небезпечною помилкою. Реакція кожної людини на алкоголь строго індивідуальна і обумовлена статтю, спадковістю, віком, масою тіла.

Фізіологи вважають, що засвоєння алкоголю відбувається зі швидкістю 100 мг/кілограм ваги на годину. Це означає, що чоловік вагою 100 кг може повністю засвоїти 10 грамів алкоголю (25 грамів горілки) за одну годину. Кожен, хто важить менше, потребує більше часу.

Толерантність до алкоголю

У кожного є друг, який вважає, що володіє вродженою опірністю алкоголю і може перепити кого завгодно. Деякі кажуть, що їм потрібно більше спиртного, щоб сп’яніти. Опірність алкоголю дійсно існує, але вона не впливає на кількість спирту, достатню, щоб сп’яніти.

Вона лише означає, що вам потрібно більше випити, щоб відчути сп’яніння. Тому людині з високою толерантністю до алкоголю слід пам’ятати про цю свою особливість і не сідати після вечірки за кермо, якою б тверезою вона собі не здавалася.

Французи та ресвератрол

Згідно зі статистикою, жителі Франції страждають від серцево-судинних захворювань в меншій мірі, ніж їхні сусіди по Євросоюзу. У свій час вважалося, що всьому виною речовина під назвою «ресвератрол», що міститься в шкірці ягід винограду і червоному вині. Однак поки повноцінні клінічні випробування, які могли б підтвердити чудесну дію ресвератролу, не проводилися. Деякі вчені кажуть, що його вміст у вині занадто низький. Напевно, справа в сирі.

«Ніжки» говорять про якість вина

Характерні довгасті патьоки, що залишаються на стінках келиха, повинні переконати нас, що ми п’ємо хороше вино. Однак насправді «ніжки» утворює будь-яка спиртовмісна рідина, а смак – вельми суб’єктивне поняття.

Вік вина практично не впливає на його якість. Різні дослідження, включаючи опубліковане журналом Journal of Wine Economics у 2008 році, свідчать, що рішення суддів на різних конкурсах вин збігаються не більше ніж на 10 %. Вино – призер однієї виставки може залишитися непоміченим на наступній. Більш того, суддя, наосліп дегустуючи одне і те ж вино, може визнати його спочатку вельми середнім, а через п’ять хвилин – видатним.

Існує думка, що 90 % сортів вина краще пити не пізніше одного-двох років після того, як вино виявилося в пляшці.

Алкоголь вбиває клітини мозку

У 1993 році датські нейрофізіологи з Орхуського університету підрахували кількість клітин в однакових ділянках кори головного мозку двох десятків покійних чоловіків, половина з яких за життя зловживала алкоголем.

Дослідники не побачили істотної різниці в кількості нейронів, проте відзначили зниження щільності відростків мозкових клітин, в тому числі в гіпокампі – ділянці мозку, відповідальному за пам’ять.

Алкоголь зігріває

Так, алкоголь змусить підшкірні судини розширитися і ненадовго принесе суб’єктивне відчуття теплоти, але ви, навпаки, втратите більше тепла. Кров буде відводити тепло від внутрішніх органів, і ви можете серйозно застудитися.

Випивати «для зігріву» варто вже в теплі тому пити горілку «для зігріву», поки відкопувати застряглу в снігу машину, не радимо. А випити глінтвейну вдома в теплих шкарпетках вже після того, як відкопали – можна.

Таблетки до і кава після

Таблетка аспірину або ібупрофену, випита ввечері перед вечіркою, ніяк не вплине на ваші відчуття на ранок. Немає ніякого сенсу в прийомі болезаспокійливих для профілактики.

Після вечірки багато хто залишає на тумбочці таблетку шипучого аспірину і воду. Ібупрофен діє три-чотири години, аспірин – до чотирьох годин. Яким же чином це має допомогти? Навпаки, поєднання цих препаратів і алкоголю руйнує печінку і слизову оболонку шлунка.

Від похмілля по-справжньому лікує тільки час – ні кава, ні душ не змусять зникнути алкоголь, який вже у вас в крові. До того ж, якщо, будучи вже зневоднені алкоголем, ви приймете ще один сечогінний засіб (а кава теж діуретик) – зробите гірше. Лікує тільки час.

Алкоголь покращує сон

50 грамів коньяку перед сном, можливо, і допоможуть вам заснути після важкого дня, проте відомо, що спиртне зменшує тривалість глибокої фази сну. Так що заснути вийде, але виспатися – навряд чи. Саме цим пояснюється те, що, прийшовши додому о третій годині ночі в суботу, ви прокидаєтеся о шостій і більше не спите.

17.11.2022


Переглядів: 616

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 18.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22489)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18438)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15469)
• Допомога під час карантину [967] (15441)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15183)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15050)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14987)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14937)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14910)
• Живи до ста! [965] (14852)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14812)
• Бюджет і ми… [965] (14791)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14667)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14636)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14517)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14458)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14108)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14074)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (438)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (66)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (65)
• Проблеми з пам’яттю: (62)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (62)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (61)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (60)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (59)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (59)
• Чи можна нагрівати мед? (59)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (59)
• Фундучна картопля (57)
• Рецепт домашніх патчів (57)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (57)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (55)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"