Близько 40 учнів професійно-технічного училища та ліцеїв міста-супутника і Вараської територіальної громади мали змогу провести робочий день поряд зі спеціалістами атомної електростанції. Це начальники експлуатаційних та ремонтних підрозділів, головний інженер станції та заступники генерального директора.
Учні «прожили» цей день з усіма атрибутами атомника – приїхали службовим автобусом, пройшли за перепусткою прохідну та «поринули» в будні технічного фахівця. Хтось «здійснив» планову перевірку знань підлеглих чи «провів обхід» обладнання, хтось «очолив» ремонтний штаб чи нараду або ж «прийняв» обладнання з ремонту, а хтось «проаналізував» хімічні показники або ж «підготував» технічне рішення. До слова, розподіл учнів між підрозділами проводився відповідно до особистісних якостей за підсумками психофізіологічних обстежень, співбесід та ділових ігор у межах програми «Ядерної школи РАЕС».
Учень Заболоттівської гімназії Олександр Бартошик та учениця Вараського ліцею №1 Лідія Скібчик ознайомилися із роботою гідротехнічного цеху. Обоє задоволені своїм «виробничим» днем. Заступник начальника цеху поділився з ними історією власного трудового шляху, розповів про переваги роботи атомника, доступно пояснив призначення обладнання цеху, а також закликав молодь до навчання як професійного, так і особистісного, що допоможе сягнути кар’єрного зростання.
Десятикласник Вараського ліцею №3 Андрій Суховерхий «працював» поруч із головним інженером РАЕС і вважає, що робочий день топменеджера дуже напружений та складається із різнопланової роботи: обходів цехів, перевірки знань, нарад з підлеглими, ухвалення важливих технічних рішень тощо.
Учні Вараського ліцею №5 Яна Богомаз та Богдан Дойонко здобували досвід технолога споруд очищення додаткової води – вдосконалювали знання з хімії та методів обробки води. Вважають «Ядерну школу РАЕС» крутим проєктом, який дає уявлення про технічне підприємство та допомагає визначитися із майбутньою професією.
Як зазначив голова ВП ГО «УкрЯТ» в Рівненській області Сергій Гуцало, заходи «Ядерної школи РАЕС» мають, окрім профорієнтаційного, також і пізнавальне спрямування, що сприятиме розширенню кругозору молоді та її обізнаності щодо переваг атомної енергетики.
Наступними подіями освітнього проєкту будуть екскурсія та підсумкова зустріч із організаторами, обмін думками, вручення сертифікатів та сувенірів від Рівненської АЕС, яка цього року відзначає піввіковий ювілей від початку будівництва.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |