«На порозі нового навчального року Україна все ще у війні – війні з окупантом, який має на меті знищити українську націю. Запорука нашого майбутнього – захист і освіта наших дітей. Тому, незважаючи на війну, діти повинні вчитися. Ми зобов’язані зберегти життя і здоров’я дітей, допомогти їм подолати не лише прогалини в знаннях, а й осмислити події війни, підтримати психологічно, покращити ментальне здоров’я, подарувати радість пізнання нового. Це все допоможе витіснити травми війни і мотивувати на самореалізацію в рідній країні», – сказав перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.
Основний меседж обговорень – перезавантаження і підсилення освітнього процесу на новому якісному рівні. Ці кроки впроваджуватимуть через продовження реформи Нової української школи, яка триває попри воєнні дії.
«На кожному рівні, від садочка до університету, необхідно подолати навчальні втрати та розриви в освіті. Від цього залежить життєва стійкість та активність молоді. У жодної країни немає настільки травматичного досвіду як у нас, тому найкорисніші ідеї можна тільки адаптувати і трансформувати для нашого контексту. Саме тому, м’які соціально-емоційні навички у дітей та вчителів – це пріоритет. Впевнений, із часом багатьом освітнім системам буде що перейняти з нашого унікального освітнього досвіду під час війни та післявоєнної відбудови», – зазначив директор департаменту освіти і науки Рівненської ОДА Петро Коржевський.
Під час заходу також виокремили стратегічні напрями, які цьогоріч впроваджуватимуть на Рівненщині. Серед іншого – це інклюзивність та безбар’єрність.
Як зазначили освітяни, в школах області інклюзією охоплено понад 1,7 тис. дітей, яких супроводжують 1,2 тис. вчителів-асистентів. У дитсадках – 450 вихованців. На обліку в інклюзивно-ресурсних центрах перебуває понад 8,2 тис. осіб.
«Ми завжди враховували добробут дітей, розвиток їхніх соціально-емоційних навичок, таких як життєва стійкість, адаптивність, активність, креативність, здатність приймати швидкі рішення. Для нас зміна пострадянської парадигми, яка поставила людину в центр, не є новою, адже реформа НУШ продовжується. Ментальне здоров’я дитини та вчителя – це по-перше, по-друге – діагностика навчальних втрат і розривів, по-третє – здобуття твердих знань з дисциплін», – розповів куратор освіти Рівненщини Сергій Подолін.
¤ Від наїзду трактора помер у лікарніНагадаємо, четвертого вересня, 61-річний житель Рівного, водій трактора із причепом, аби уникнути зіткнення із попутним автомобілем «Volkswagen Passat», виїхав на тротуар. Там допустив наїзд на 16-річного пішохода та врізався у металевий паркан....
| | ¤ Автопригоди за участі мотоциклів: травмувалися двоє малолітніхПовідомлення про ДТП з травмованими у селі Кідри колишнього Володимирецького району надійшло на спецлінію 102 17 вересня близько першої години ночі від медиків....
|
¤ Повернення штрафів за торгівлю без РРОНа Рівненщині розповіли, до чого підготуватися підприємцям з 1 жовтня...
| | ¤ Віталій Коваль доручив забезпечити стабільність у пасажирських перевезенняхСтан функціонування системи пасажироперевезень на Рівненщині обговорили під час обласної комісії ТЕБ та НС. Зокрема, йшлося про випадки скасування неприбуткових рейсів недобросовісними перевізниками....
|
¤ Віталій Кличко: «Сильні громади – це запорука сильної України»Багато питань у суспільства викликає пропозиція забрати з місцевих бюджетів надходження від ПДФО, який сплачують військовослужбовці, і передати їх до державного бюджету. Головною причиною необхідності такого перерозподілу, на думку деяких народних обранців, є неефективне використання цих коштів громадами і проведення робіт та закупівлі, які не пов’язані з оборонними потребами України....
| | |