Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №1164 від 04.04.2024p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Правила здорової підшлункової залози та кілька нових фактів про те, як вона працює

Правила здорової підшлункової залози та кілька нових фактів про те, як вона працює

Цей орган має одну погану особливість: залоза здатна перетравлювати сама себе. Робить вона це, звичайно, «не за своїм бажанням», а після багатьох років її безжальної експлуатації.

Від стану здоров’я підшлункової великою мірою залежить, чи розвинеться у людини у старшому віці інсулінорезистентність та діабет чи ні.

За статистикою, більшість проблем з підшлунковою залозою розвивається після 55-60 років. Якщо функція порушена, страждають острівці Лангерганса – скупчення тих самих бета-клітин, що виробляють інсулін. Їх не так уже й багато в підшлунковій залозі. Коли значна частина їх атрофується, організму не вистачає інсуліну. Це призводить до двох серйозних проблем:

цукор (глюкоза) не доставляється в потрібній кількості клітин мозку, серця та інших органів, через що в них виникає елементарна нестача енергії, через що вони перестають працювати нормально;

цукру стає багато в крові, що викликає спрагу, порушення загального стану, слабкість, різке падіння зору, інколи навіть кому.

До речі, спочатку бета-клітини виробляють не той інсулін, який переносить цукор до органів, а так званий проінсулін, з якого потім виходить активний інсулін. Розвиток діабету відбувається вже на стадії вироблення проінсуліну.

Факт №1: нещодавно вчені виявили у підшлунковій залозі деяких людей особливі пучкові клітини, які підвищують ризик розвитку панкреатиту. Таким людям треба особливо дбати про здоров’я своєї підшлункової.

Факт № 2: інше недавнє дослідження показало, що у здоровій підшлунковій існує особливий білок, який не дає залозі перетравлювати саму себе. Його повна назва гамма-рецептор, пов’язана з естрогеном (скорочено – ERR). У людей, які тривалий час харчуються неправильно і перебувають у стані хронічного стресу, рівень цього білка значно падає. Через це різко зростає ризик того, що в якийсь час підшлункова почне перетравлювати саму себе.

Що таке стрес, знають усі. А ось що означає «неправильне харчування»? Із цього приводу часто виникають суперечки. У даному разі це таке харчування, яке «не любить» підшлункова.

Тепер давайте розберемо, як треба харчуватися, щоби підшлункова «була всім задоволена». Отже, принципи турботи про цей важливий, але тендітний орган.

Менше жирних, смажених страв

Такі страви, як свинячі шкварки, смажений бекон, смажені субпродукти, смажена картопля – справжній удар по підшлунковій. Щоб переварити подібну їжу, їй доводиться працювати у багаторазово посиленому режимі. Спочатку їй вдається впоратися з навантаженням, але після багатьох років вироблення «кінських доз» панкреатичного соку у відповідь на вечерю (коли підшлунковій треба вже розслабитися і відпочивати), залоза виходить з ладу.

Висновок: страви, в яких жирне поєднується зі смаженим, їжте якомога рідше.

Менше продуктів, багатих на грубу клітковину

Підшлункова «любить» добре подрібнену їжу – вона краще перетравлюється в кишечнику, не дратує слизову оболонку, тому потрібно менше панкреатичного соку на її розщеплення.

Такі продукти як редиска, ріпа, шпинат, капуста, кукурудза, спаржа, якщо їх вживати часто і багато, перевантажують підшлункову. Ось чому у травні (сезон редиски) та у серпні (сезон кукурудзи) часто фіксуються загострення панкреатиту.

Висновок: обережніше з грубою клітковиною.

Менше цукру та простих вуглеводів

Норма загального цукру на раціоні – 20-25 г/добу. Все, що вище – перевантаження для підшлункової та понаднормові для бета-клітин, про які ми з вами говорили вище.

Висновок: обмежуйте солодке у раціоні.

Менше продуктів, багатих екстрактами та кислотами

Під екстрактами в основному мають на увазі ефірні та олійні ароматичні речовини, які у великій кількості містяться в деяких продуктах – спеціях, прянощах, часнику, цибулі, грибах та інших. Кислот багато у ягодах, фруктах, зелені.

Екстракти та кислоти підвищують апетит, стимулюють травлення, але у великій кількості шкодять. І перший орган-мішень у цьому випадку – підшлункова.

Висновок: якщо хочете подбати про свою підшлункову залозу, обмежуйте (але не відмовляйтеся, оскільки вони корисні!) вживання продуктів, багатих екстрактами та кислотами.

Менше алкоголю

Тут напишемо коротко: алкоголь руйнує клітини підшлункової. Вживайте його рідко, потроху та з максимальною обережністю. Особливо небезпечний він у поєднанні з трьома переліченими вище продуктами.

Висновок: будьте уважні за святковим столом.

Менше гарячої та холодної їжі

Для підшлункової краще, щоб їжа була теплою. Як надто гаряча, так і надто холодна, шкодять їй. Для тих, хто вже страждає на недуги підшлункової, такі страви взагалі під забороною. Для здорових – потроху, при цьому важливо уникати поєднання гарячого-холодного (наприклад, не запивайте чебуреки щойно зі сковорідки крижаним пивом).

Висновок: їжте тепле.

Більше нежирної білкової їжі

Біле куряче та індиче м’ясо, нежирна яловичина (і навіть свинина), біле нежирне м’ясо риби (хек, мінтай, судак), морепродукти (особливо кальмари) – це те, що легко перетравлюється та засвоюється. Такий білок живить організм, служить сировиною для вироблення гормонів та ферментів.

Висновок: намагайтеся отримувати білок саме з перерахованих вище продуктів.

Крім того, підшлункову залозу серйозно шкодить куріння. Ризик вивести її з ладу у курців у 2 рази вищий, ніж у некурців. А значить, якщо курите, поміркуйте про те, щоб кинути.

04.04.2024


Переглядів: 303

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 24.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22513)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18450)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15482)
• Допомога під час карантину [967] (15456)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15196)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15064)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15001)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14948)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14925)
• Живи до ста! [965] (14866)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14827)
• Бюджет і ми… [965] (14803)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14679)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14652)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14528)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14469)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14123)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14088)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (635)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (82)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (79)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (74)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (73)
• Проблеми з пам’яттю: (70)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (70)
• Чи можна нагрівати мед? (69)
• Рецепт домашніх патчів (67)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (67)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (66)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (66)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (66)
• Фундучна картопля (65)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (63)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"