Насамперед, слід обирати правильний час для перебування на сонці. Медики радять засмагати до 12-ї години дня і після 16-ї години. А ось час із 13.00 і до 15.00 – це найнебезпечніший період для людини. Крім того, щоб не отримати сонячні опіки, потрібно засмагати поступово.
Вперше виходити на сонце можна тільки на пів години, максимум на годину. Так шкіра засмагатиме поступово і підготується до сонячних променів. Не варто також забувати про сонцезахисні креми. Це дуже важливо, особливо якщо ви плануєте перебувати на сонці понад 15 хвилин. А ще крем потрібно наносити кожні дві години, зазначили фахівці.
Під впливом ультрафіолету клітини шкіри – меланоцити – виділяють меланін нерівномірно, що може призвести до появи пігментації. Тому, слід обов’язково захищати шкіру обличчя кремами з SPF-захистом не менше 50.
Якщо неминуче вже сталося і ви отримали сонячний опік, то в жодному разі не можна використовувати лід або крижану воду в перші години – це може призвести до відмирання шкіри. Лікарі також не радять використовувати скраби й мочалку, оскільки вони посилюють запальну реакцію. Також для полегшення стану заборонено використовувати спирт або спиртовмісні косметичні препарати. Не наносьте на шкіру олійні розчини, вони «запечатують» пори, обмежують повітрообмін. Не проколюйте пухирі та не здирайте шкіру, що облазить, – це може призвести до інфікування.
Крім того, у разі опіків часто згадують старий добрий «дідівський спосіб» – намазати шкіру сметаною або олією. Однак про такий метод краще забути.
Сметана та олія тимчасово полегшують біль лише тому, що їх дістають із холодильника. А після висихання такі народні засоби утворюють на шкірі людини кірку, яка ще більше подразнює пошкоджені клітини. Краще одразу прийняти знеболювальний засіб і протизапальний, а також намазати шкіру спеціальним кремом від опіків або застосувати спрей.
Слід пам’ятати, що, насамперед, до сонячного опіку більше схильна мокра шкіра, а не суха, а також шкіра 1 або 2 типу. Ніжна шкіра дітей теж засмагає набагато швидше, ніж шкіра дорослих. Тому рекомендується дотримуватися елементарних правил перебування на сонці, щоб відпустка не піднесла неприємний сюрприз.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |