Їх застосовують не тільки у звичайних інтер’єрах, а й для створення весільних букетів та інших урочистих композицій. Однак навколо цих «сухоцвітів» існує старовинне повір’я, яке стверджує, що вони можуть приносити нещастя, бо, за забобонами, притягують у дім негативну енергію і навіть «смерть».
Виникнення подібної думки пов’язане з ідеєю, що збереження засушеної, «померлої» квітки символічно відкриває двері для негативних емоцій і відчуттів. Але більшість експертів у галузі декору та фен-шуй стверджують, що це переконання не має міцних підстав. Насправді засушені квіти, як і будь-які інші елементи декору, можуть приносити різні емоційні відчуття, і вони зовсім не обов’язково пов’язані з негативом. Сьогодні сухі квіти часто використовують як символи пам’яті, що нагадують про важливі події, або навіть як елементи яскравого й оригінального декору.
Один із популярних поглядів на засушені квіти пов’язаний із філософією фен-шуй, китайською системою гармонізації простору та досягнення позитивного потоку енергії. У фен-шуй концепція «Ці» – життєвої енергії – вважається основою для створення вдалої та гармонійної обстановки. Однак прихильники цього вчення кажуть, що якщо «живі» рослини надають будинку підбадьорливої енергії, то засушені, навпаки, можуть притягувати «бідну» Ці. Через це до сухоцвітів часто ставляться насторожено, припускаючи, що вони порушують енергетичний баланс.
Проте фахівці з фен-шуй стверджують, що значення сухоцвітів в інтер’єрі залежить від особистого зв’язку з ними. Наприклад, якщо засушена квітка зберігається як пам’ять про значущий момент або дорогу людину, вона не буде негативно впливати на енергетику простору. Важлива не сама наявність засушеної квітки, а те, яку атмосферу вона викликає у власника.
Таким чином, забобони, що пов’язують засушені квіти з невдачею, не підкріплені жодними науковими або історичними даними. У сучасних інтер’єрах сухоцвіти радше виконують роль декоративного акценту, символізуючи романтику та спогади. Їхня естетична цінність і здатність надати простору унікальності давно подолали будь-які забобонні стереотипи.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |