Так, на сьогодні в області є 1087 надавачів послуги у сфері психічного здоров’я та психосоціальної підтримки. З них – 63 % в освітніх закладах, 21 % – медичних, 10 % – соціальних та 5 % – надають громадські організації.
Зокрема, понад тисячу медичних фахівців пройшли навчання за ліцензованою програмою. В області працює 3 Центри ментального здоров’я, 9 Центрів життєстійкості, а також 4 Центри психосоціальної підтримки в межах Проєкту «Психосоціальна підтримка в Україні» PRO_MentalHealth.
Окрім того, діє 10 «зелених кімнат» та 37 спеціалізованих служб підтримки осіб, постраждалих від домашнього насильства та насильства за/або ознакою статі.
«Підтримка ментального здоров’я наших громадян – це інвестиція у стійкість суспільства та майбутнє України. Спільними зусиллями ми маємо забезпечити доступ до якісної психологічної допомоги кожному, особливо у ці складні часи. Рівненщина готова до нових викликів і готова розширювати спектр послуг з підтримки ментального здоров’я, щоб задовольнити всі потреби наших громадян», – зазначив перший заступник голови Рівненської ОДА Сергій Подолін.
В свою чергу регіональна координаторка з питань ментального здоров’я Олена Бобровська зазначила, що завдяки згуртованій роботі, на Рівненщині вдалося створити умови для доступу до психологічної підтримки, які відповідають потребам громадян. Тому регіон став одним з кращих у реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої першою леді Оленою Зеленською. Досвід Рівненщини може стати прикладом для інших регіонів України, демонструючи ефективність системної роботи.
У підсумку учасники відзначили, що робота у цьому напрямку залишається надзвичайно важливою, особливо в умовах воєнного часу, коли зростає потреба у психологічній підтримці. Були намічені плани щодо розширення доступу до якісних послуг з психосоціальної допомоги у наступному році.
Також у Рівненській ОВА відкрили куточок ментального здоров’я. Його облаштували літературою та іншим інформаційним матеріалом, підготовленим в межах всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?». Скористатися локацією зможуть як працівники адміністрації, так і відвідувачі. Окрім того, там можна буде отримати консультації від координаторки програми в області Олени Бобровської.
¤ Тарас Сень: «З 2000 року працюю для дітей…»Початок літа вже традиційно є «дитячим». Це не дивно, оскільки закінчується навчальний рік у школах і починаються літні канікули.Найкращого часу для дитячих розваг важко знайти. На жаль, саме дитячих літніх заходів в нас проводиться, на думку автора, замало, і це погано. Діти найбільше потребують позитивних емоцій, особливо в такий важкий час. Але є люди, які постійно працюють для того, аби малечі та підліткам влаштовувати святковий настрій. І роблять вони це дуже вдало....
| | ¤ Літо, сонце і гори: тридцять восьма поїздка церкви «Христос є відповідь» у КарпатиДіяльність церкви «Христос є відповідь» настільки різнопланова, що писати про неї можна дуже і дуже багато. Але є напрямок, який сам по собі є унікальним. Це кількаденні поїздки в Карпати, які дають можливість їх учасникам не просто відпочити в горах, що саме по собі є задоволенням та користю, а й отримати новий стимул для життя.Ініціатор та організатор поїздок пастор Тарас Сень дуже гарно та змістовно описує ці поїздки. Цього літа, з 16 по 20 червня, відбувся перший літній виїзд до Карпат, організований церквою «Христос є відповідь». Про те, як він пройшов, автор попросив розповісти Тараса Сеня....
|
¤ У двох медичних закладах Рівненщини діє електронна черга на безоплатну заміну суглобівНа Рівненщині діє електронна черга на безоплатне ендопротезування – хірургічну заміну пошкодженого суглоба (здебільшого кульшового або колінного) штучним імплантом.Ця послуга доступна у межах програми медичних гарантій у закладах, які мають договір з Національною службою здоров’я України....
| | |