№309 від 13.09.2007p. | |
Передплатний індекс: 23429 Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477 |
Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"
Новини Рівне |
#15 вересня - День працівника лісу Про що вдячно шумить зеленими шатами ліс?Про дбайливе ставлення рівненських лісівників до природи та їх турботу про примноження її багатств“Ліс - це унікальне середовище багатогранного використання природних ресурсів в економічному, соціальному та екологічному плані. Там, де росте ліс, живуть і працюють люди. Їх добробут і настрій безпосередньо залежить від ефективного господарювання підприємств лісової галузі”, - вважає начальник Рівненського обласного управління лісового та мисливського господарства Володимир ГРИЦАЙЧУК (на фото). Лісозаготівлі збільшаться майже в півтора рази У цілому лісистість Рівненщини складає 36,6 відсотків від загальної площі. Загальний запас деревини в області на лісових площах Держкомлісгоспу України - більше 116 мільйонів кубометрів, приріст на один гектар - 3,6 гектара, а вирубується 1,3 кубометри з гектара. - Таким чином, - констатує Володимир Пилипович, - ми на сьогоднішній день використовуємо тільки 51 відсоток приросту. Це - досить низький показник, пов’язаний з тим, що в роки післявоєнної відбудови держави значні обсяги лісозаготівель перевищували розрахункову лісосіку, внаслідок чого був суттєво знижений вік лісів України. Зараз він відновлюється. Тож у поточному десятилітті рівень лісозаготівель у цілому має збільшитися майже в півтора рази. Сьогодні ми використовуємо ті лісові ресурси, які були створені нашими прадідами і дідами. Відповідно, ті насадження, які ми сьогодні плекаємо, використають наші нащадки - навіть не діти, а внуки і правнуки.
80 років, якщо взяти сосну, - вік стиглості Важливим є питання заліснення земель, непридатних для сільськогосподарського використання. З часів проголошення незалежності України в бюджеті не було коштів на фінансування заліснення непридатних земель. - Практично ми вперше почали вирішувати цю проблему в минулому році, заліснивши 1129 гектарів, - зазначив Володимир Грицайчук. - Навесні поточного року було заліснено 1250 гектарів, восени плануємо ще 250. Даний півторатисячний рубіж ми намагаємося витримати, він повинен стати, так би мовити, константою. Адже на Поліссі це найбільш ефективне використання малопродуктивних земель. Через п’ять років, коли пройде переведення в покриту лісом площу, з’явиться гриб маслюк, через десять - ягода чорниця. А через 80 років, якщо взяти сосну, будемо мати потужний сировинний матеріал для деревообробної промисловості - це буде вік стиглості тих насаджень, які створені зараз.
Колишні колгоспні ліси: без охорони і догляду Так склалося, що в державі, коли йшло реформування села, не було впорядковано ведення лісового господарства в колишніх колгоспних лісах. Хоча було багато різних пропозицій та можливостей - від створення міжколгоспних господарських держлісгоспів до організації кооперативів. - Сьогодні в області є 35 тисяч гектарів лісів, що знаходяться на землях запасу сільських рад, - розповідає головний лісівник Рівненщини Володимир Грицайчук. - Вони фактично не охороняються і господарство в них не ведеться. Крім того, майже 130 тисяч гектарів колишніх колгоспних лісів перейшли до держспецлісгоспів, підпорядкованих Міністерству агропромислової політики. На жаль, ці лісомасиви стали основним сировинним ресурсом для нелегальної роботи в області майже тисячі підпільних лісопильних рам. Принцип “Усе колгоспне - все моє!” спрацював декілька років тому, коли ми відчули вичерпування ресурсів колишніх колгоспних лісів. Тому сьогодні питання їх охорони і захисту від самовільних вирубок набуло особливої актуальності.
Сповна використати рекреаційні можливості лісу Для того, щоб професійно розвивати зелений туризм, необхідно, по-перше, створити правове поле для цього виду діяльності. По-друге, потрібні кошти. Звичайно, їх немає в бюджеті, де передбачено лише п’ять відсотків на ведення потреб лісового господарства. - Їх недостатньо навіть на зарплату лісової охорони і проведення першочергових робіт, - запевняє пан Грицайчук. - Тим не менше, в поточному році ми розпочали комплекс робіт по наданню юридичного статусу діяльності у сфері зеленого туризму. Зараз іде підготовча робота по визначенню нормативної бази і нормативних зборів для того, щоб можна було сповна використати рекреаційні можливості наших лісових масивів, особливо доріг. Там, де є поєднання лісу, штучних або природних водоймищ, можна було б організувати відпочинок, який би мав виховне і пізнавальне значення. Звичайно, це вимагає створення відповідної інфраструктури, будівництва готелів і кемпінгів, закріплення за ними кількох гектарів лісу, облаштованих їх господарями для комфортного відпочинку туристів.
Нехай ліс завжди приносить радість усім людям! - У переддень професійного свята, - вдячно відгукнувся на пропозицію кореспондента улюбленої газети Володимир Грицайчук, - щиро вітаю через “Рівне-Ракурс”, насамперед, всіх тих, хто присвятив себе роботі в лісовій галузі, хто щоденно створює і плекає лісові насадження та бачить у цьому сенс свого життя. Хотілося, щоб мої колеги-лісівники отримували достойну винагороду за роботу, яку вони виконують для людей, для держави. Нехай ліс завжди приносить радість не тільки його творцям, а й усім людям, що так чи інакше стикаються з лісом, збираючи гриби або відпочиваючи під зеленими кронами. Ми все робимо для того, щоб підняти імідж лісової галузі через впровадження прогресивних технологій та нової техніки, через високий рівень заробітної плати і соціальну захищеність наших працівників. Щастя і здоров’я Вам, шановні друзі, і Вашим родинам. Оптимізму, злагоди і достатку!
Цифри і факти Рівненське обласне управління лісового та мисливського господарства У дзеркалі статистики • На виконання основних лісівничих завдань за вісім місяців 2007 року спрямовано 67,3 мільйона гривень, з яких бюджетне фінансування складає 5,9 відсотка.
• За поточний рік, при стабільному об’ємі лісозаготівель, обсяг реалізації товарної продукції, в порівнянні з відповідним періодом минулого року, зріс на 22,5 відсотка і становить 209,9 мільйона гривень, що на 38,5 мільйона гривень більше рівня аналогічного періоду минулого року.
• За підсумками восьми місяців 2007 року, сплачено 32,3 мільйона податків до бюджетів усіх рівнів проти 27,9 мільйона гривень у минулому році.
• До Пенсійного фонду України перераховано 28,9 мільйона гривень при сплаті 21,7 мільйона гривень у відповідному періоді минулого року (приріст склав 7,2 мільйона гривень).
• До інших соціальних фондів (фонду безробіття, фонду соціального страхування) сплачено 4,3 мільйона гривень проти 3,1 мільйона гривень у відповідному періоді минулого року.
Коментарі (0):
|
© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено. |
тел.(098)0565477, (096)3950057 Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється Наші сайти: |