Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №329 від 31.01.2008p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Життєвий досвід

Володимир Гоголь: “Одна з причин переходу на зовнішнє тестування - боротьба з корупцією.

Володимир Гоголь: “Одна з причин переходу на зовнішнє тестування - боротьба з корупцією.

Але доцільність цієї системи до кінця не мотивована”

Викладач фізики НВК №12 “Школа-ліцей” м.Рівного Володимир Гоголь нещодавно став лауреатом щорічної премії Верховної Ради України, до того ж він отримав грошову винагороду. Цю відзнаку Володимир Гоголь дійсно заслужив сорокавосьмирічним досвідом практики викладання фізики. Він - знаменитий учитель не тільки на Рівненщині, а й в усій Україні, є співавтором підручника з фізики для учнів 9 класів і одним із розробників інноваційних комп’ютерних програм з того ж предмету. Ними сьогодні користуються навіть у столичних школах.

- Пане Володимире, розкажіть, будь ласка, детальніше про ті інновації, над якими зараз працюєте. На чому акцентуєте увагу?

Головна наша мета - це спростити і вдосконалити систему викладання фізики (у плані створення новітньої програми Володимир Гоголь вже чотири роки співпрацює з фірмою “Контур Плюс” - Авт.). Адже це один із найскладніших предметів, який потребує не тільки знання математики, а й логічного мислення. А світ не стоїть на місці: обладнання у сучасних школах - тридцятилітньої давності, а суспільство перейшло на електронні носії інформації. Способи засвоєння матеріалів та інформації потребують нового переосмислення. Тому ми вже розробили електронний навчальний посібник та віртуальні лабораторні роботи з фізики для сьомого класу (зараз працюємо над такими для восьмикласників), які Міністерство освіти вже погодило і, я думаю, з наступного навчального року запустить в користування по всіх школах України.

- Володимире Васильовичу, сьогодні шкільні програми буквально по всіх предметах просто перенасичені інформацією. Діти до вечора перебувають у школах на заняттях. До того ж, тепер учні ще до закінчення навчання в школі повинні визначитись із профілем майбутньої освіти. Чи не зарано ставити дитину перед таким вибором?

- Так, дійсно, мене самого іноді вражає перевантаженість дітей в сучасних школах. Скільки часу витрачається на речі, які повинні вивчатися за межами школи! Наведу такий приклад. Колись і до сьогодні представниками найосвіченіших осіб були греки. У Давній Греції тоді вивчалося лише п’ять предметів: філософія, риторика, математика, образотворче мистецтво та фізична культура. Ніякої зайвої інформації.

А у нас... Ось, до прикладу, в Львівській області хочуть ввести експериментальний курс “Корупція і боротьба з нею”. Якщо він дасть позитивні результати, то його викладатимуть по всій Україні. Але до чого це дітям? Хіба такий предмет потрібен в системі загальноосвітніх знань? Чому не зробити його у лекційній формі і тільки для бажаючих, без оцінювання?

Чи той же предмет “Безпека життєдіяльності”. Навіщо дітям повторювати одне й те саме? Чи вони гинуть на дорогах від того, що не знають, де світлофор? Ні, швидше, від того, що не дотримуються правил. Оце днями спостерігав таку картину: собака стоїть біля переходу і чекає, доки зелене світло для пішоходів з’явиться! Ось вам знання правил дорожнього руху.

А щодо ранньої профільної орієнтації, скажу, що це вимога часу. Звісно, тут є й плюси і мінуси. Але у сучасному розвитку треба чим раніш визначатися зі своїм майбутнім. Хоча це ж не означає, що, якщо ти обрав гуманітарні науки, не треба вчити математику.

- У цьому році зовнішнє тестування введено зі всіх предметів, в тому числі і з фізики. На Вашу думку, чи виправдовує себе такий спосіб оцінювання?

- Справа в тому, що одна з причин переходу на зовнішнє тестування - боротьба з корупцією. Але, відверто кажучи, до кінця доцільність цієї системи не мотивована. Це проблема не тільки України, а й всього світу, де ця система загальновживана.

За допомогою тестів можна визначити, наскільки дитина розуміється на тому чи іншому предметі. Але глибоких знань вони не відображають.

- Володимире Васильовичу, за стільки років праці у школі Ви, певне, навчили тисячі учнів. Керуючись досвідом, охарактеризуйте сучасну дитину.

- Люди, які хочуть вчитися, були і є. Так як і ліниві неуки. Так само і у ВУЗах. У нас просто викривлена логіка: американець платить за навчання - значить повинен вчитися, українець платить - будь-яка забаганка за ваші гроші.

Також діти сьогодні занадто залежні від машин. Вони менш практичні, ніж колись.

Я завжди звертаюсь до учнів на уроках: “Якщо ви на калькуляторі будете рахувати швидше, ніж я - усно, то я піду на пенсію”. Досі не вийшов. (Посміхається - Авт.)

І це реальна проблема, тому що діти відірвані від спілкування. Тепер їх розвиток більше віртуальний і вони не відчувають нагальної потреби в знаннях. Правильно, чому ж дитина піде грати в футбол, якщо можна це зробити за комп’ютером?

- Чого ж чекати нового в системі освіти найближчого майбутнього?

- Поживемо - побачимо. Головне - це вивести технічні науки зі стану занепаду. Адже держава гостро відчуває дефіцит інженерних кадрів. Інженерів з новим мисленням. Тепер маємо нового міністра освіти. Це людина ділова, абсолютно практична. Сам за спеціальністю фізик. Тому все залежить від того, як він побудує свою роботу.

31.01.2008Юліана ТЕТ


Переглядів: 1108

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 24.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22511)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18449)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15481)
• Допомога під час карантину [967] (15454)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15193)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15063)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15000)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14946)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14923)
• Живи до ста! [965] (14865)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14826)
• Бюджет і ми… [965] (14802)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14678)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14649)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14527)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14467)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14121)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14085)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (613)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (80)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (74)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (73)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (71)
• Проблеми з пам’яттю: (69)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (69)
• Чи можна нагрівати мед? (68)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (66)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (66)
• Рецепт домашніх патчів (66)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (66)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (65)
• Фундучна картопля (64)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (63)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"