Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №216 від 01.12.2005p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30
Квітень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс освіти

»Україна» - єдиний ВНЗ рівних можливостей

Запроваджена в університеті дистанційна форма навчання дозволяє здобути вищу освіту людям з особливими потребами

Звичайно, Рівненський інститут Відкритого міжнародного університету розвитку людини «Україна» не може похвалитися такою багатою історією, як, зокрема, державні вузи регіону. Проте він має чим пишатися, оскільки є структурним підрозділом єдиного в державі вищого навчального закладу інтегрованого типу, котрий взяв на себе місію навчати на рівних зі здоровими людей з особливими потребами. Про цю сферу діяльності інституту розмова кореспондента «РР» з його ректором Віталієм ПРОЦЮКОМ.

- Віталію Кононовичу, будь-якому почину передує ідея. Кому, власне, належить задум створити умови для навчання людей з певними фізичними вадами?

- Запровадження дистанційної форми навчання, котра, зокрема, передбачена для людей з особливими потребами, розпочалося з ініціативи першого міністра освіти за часів незалежності України Петра Таланчука. Саме він привернув увагу громадськості до проблеми, котра зводиться до того, що численна категорія молодих соціально незахищених людей є за межами освітніх послуг держави. До того ж, з кожним роком в Україні зростає кількість молоді з певними вадами розвитку. Так, у державі нараховується майже три мільйони інвалідів, з яких понад сім тисяч проживає в Рівненській області (серед них - понад 3,5 тисячі віком від 16 до 30 років). Не маючи професії, вони залишаються абсолютно неконкурентоздатними на ринку праці, а, отримавши підготовку чи в дистанційному центрі, чи в університеті, мають можливість працевлаштуватися. Ця ідея організації дистанційного навчання втілилася в створення університету «Україна», соціально спрямованого на навчання студентів-інвалідів. Спочатку, щоправда, освітні технології базувалися на загальноприйнятих державних стандартах. А далі, після підписання Академією наук України і Міністерством освіти меморандуму про запровадження дистанційної форми навчання, спектр послуг почав суттєво розширюватися.

- У чому полягає відмінність дистанційної форми навчання від стандартних?

- Насамперед, у тому, що молода людина з особливими потребами має можливість навчатися за місцем проживання. Тобто це не спонукає її їхати у великі міста, що ускладнює ситуацію через фізичні вади. Студент отримує завдання на паперових чи електронних носіях й аналогічним способом звітується перед викладачами-методистами про їх виконання. Таким чином підтверджує свій освітній рівень. До речі, нині ця форма, належно оцінена молодими людьми з особливими потребами, набуває дедалі більшого розповсюдження. Після вдало проведеного на базі університету «Україна», експеримент підхопили й інші навчальні заклади держави. Щоправда, далеко не кожен студент-інвалід може дозволити собі комп'ютер, за допомогою якого підключитися до мережі Інтернет, щоб спілкуватися з центром дистанційного навчання (а при інституті, крім базового, створено ще 16 локальних в районах області) й одержувати завдання й аналогічним чином відправляти їх. Тому існує альтернатива - паперові носії, тобто людина користується послугами пошти. Разом з тим, єдине, що залишилося традиційним і стандартним, - складання державних іспитів, на які студент змушений приїхати особисто.

- Які саме спеціальності здобувають у вашому навчальному закладі студенти з особливими потребами на дистанційній формі?

- В університеті «Україна» нині здобувають вищу освіту в цілому понад 30 тисяч студентів за 58 професіями. Якщо говорити про Рівненський інститут, ми готуємо фахівців за 8 спеціальностями: психологія, соціальна робота, медична психологія, менеджмент, облік та аудит, правознавство, фінанси та комп'ютерний екологічний моніторинг. Щодо дистанційної форми навчання, то нею, зокрема, охоплено 765 студентів. Проте це далеко не весь контингент людей з особливими потребами, який здобуває освіту в нашому ВНЗ. Для тих, хто навчається на стаціонарі чи заочно, для успішної їх адаптації до нових умов при Рівненському інституті ВМУРоЛ «Україна» створено центр професійної, соціально-психологічної та фізичної реабілітації молоді з особливими потребами. Нами на 48 тисяч гривень придбано апаратури та техніки для реабілітації і підтримки фізичного здоров'я студентів, де під керівництвом досвідчених медиків і викладачів фізкультури займаються студенти, в тому числі з особливими потребами.

- За яких умов ваш ВНЗ приймає на навчання людей з особливими потребами?

- На навчання молодь з особливими потребами приймаємо за реабілітаційними картами. Якщо молода людина-інвалід перебуває на спостереженні в медичній установі, на неї заводиться реабілітаційна карта. Медик дає рекомендації, чи зможе вона займатися і що їй протипоказано. В цій реабілітаційні карті зазначено, що за професійним спрямуванням молода людина може навчатися певній професії. І вже, виходячи з цих рекомендацій, пропонуємо спеціальності, за якими готуємо фахівців. Сьогодні, якщо взяти в розрізі аналізу студентів, які в нас навчаються, це, в основному люди, з вадами зору, слуху, загальних захворювань (інваліди дитинства), є також з порушенням з опорно-рухового апарату. На жаль, не приймаємо інвалідів першої групи, оскільки наразі не можемо забезпечити для них належні умови навчання. Сподіваємося, що з часом держава допоможе в цьому плані, тоді створимо можливість здобувати вищу освіту й для цієї категорії людей з особливими потребами.

- А чи існують якісь пільги для таких студентів?

- Безумовно. Частина студентів з особливими потребами в нас навчається за рахунок відділення фонду «Соціального захисту інвалідів», інші самостійно знайшли собі спонсорів. Решта, якщо бачимо, що молода людина-інвалід - обдарована, особливо з сільської місцевості, допомагаємо шукати меценатів, залучаємо комерційні структури до оплати навчання. До того ж, незважаючи на те, що Рівненський інститут університету «Україна» лише на стадії розвитку, тільки в минулому році надав пільг на навчання незахищеним категоріям студентів на 46 тисяч гривень. До цієї категорії, до речі, окрім інвалідів, належать сироти і напівсироти, студенти з багатодітних сімей. Разом з тим, маємо неабияку надію, що за підтримки держави та небайдужих людей спільно надамо можливість на рівних здобувати вищу освіту всім людям, незалежно від їхнього стану здоров'я.

01.12.2005Спілкувався Василь ГЕРУС


Переглядів: 981

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1165 від 17.04.2024p.
¤ 
Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

Побив в парку чоловіка телескопічною палицею

П’ятого квітня близько 18 год до поліції повідомив 34-річний житель села Зірне, що в дендрологічному парку міста Березне, невідомий чоловік раптово почав нецензурно висловлюватися в його адресу, а потім – побив металевою палицею та втік....

¤ 
Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід

КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» РОР та релокований ДЗ «Луганський державний медичний університет» уклали тристоронній договір про співпрацю із Литовським університетом медичних наук....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21172)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17326)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14555)
• Допомога під час карантину [967] (14479)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14313)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14127)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14001)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13974)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13963)
• Живи до ста! [965] (13948)
• Бюджет і ми… [965] (13884)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13878)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13751)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13660)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13655)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13601)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13213)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13185)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному вперше люди з інвалідністю отримають безкоштовне оздоровлення (370)
• Які шкідливі речовини можуть містити вологі серветки? (66)
• Госпіталь та медуніверситет Рівненщини перейматимуть литовський досвід (64)
• Тонкощі заварювання кави (61)
• Побив в парку чоловіка телескопічною палицею (60)
• Небезпека вологих серветок (58)
• Пиріг «Чорний ліс» (58)
• Рідні брат та сестра з бабусею загинули у ДТП (57)
• Часникові стрілки корисніші за часник (53)
• Особливості вживання видів води (53)
• Чому варто їсти кабачки, особливо жінкам? (51)
• А ваш шампунь безпечний? (49)
• Про стан печінки «розповість» ваш вказівний палець (47)
• Нецукровий діабет (45)
• Водій напідпитку пропонував хабар поліцейським (37)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"