Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №382 від 05.02.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Лютий 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31
Березень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Консультація

У гніві розсіється пара...

У гніві розсіється пара...

Узимку організмові особливо бракує сил, гарний настрій відсутній, дається взнаки імунодефіцит. Як цьому зарадити? Виявляється, регулярні відвідання сауни або лазні оберігають від інфекцій і застуди, регулюють циркуляцію крові, очищують шкіру та поліпшують настрій. Уже після першого візиту до сауни можна відчути себе наче заново народженим на світ. Виходиш з неї повністю відпочилим, позаяк під впливом гарячої пари розслаблюються м’язи та заспокоюються нерви. Разом із потом з організму виводяться токсини, а шкіра стає гладенькою і трішки рум’яною. Організм втрачає велику кількість води. Відповідно, кров стає густішою й починає інтенсивніше виробляти захисні тіла, які знищують віруси та бактерії. А ще любителі попаритися рятуються від початкової стадії грипу або застуди саме в сауні. На жаль, не всі хвороби так легко вилікувати, тому у разі іншої недуги слід проконсультуватися з лікарем щодо відвідин парної. Про інші плюси та мінуси перебування в лазні розповідає лікар-дерматовенеролог Рівненського обласного шкірвендиспансеру Алла ШУСТИК (на фото):

- Під впливом високої температури організм відпочиває швидше і глибше, відтак легені починають очищатися. Швидше циркулює кров, клітини отримують більше кисню та поживних речовин. Разом з потом організм покидають зайві продукти обміну, які в ньому накопичилися. За час, проведений у сауні, наша шкіра втрачає їх стільки, скільки виводять наші нирки упродовж доби. Сауна також допомагає при ревматичних недугах. А під впливом тепла відпочивають і напружені м’язи. Релаксацію матимуть у сауні й ті, хто працює в стресових умовах.

- Уточніть, будь ласка, різницю між сауною та парною з віником.

- Існує три види саун. Суха, так звана шведська, є найгарячішою. Температура тут 90-1100С, а максимальна вологість повітря - 10 відсотків. Шкіра швидко висихає, а потім починає сильно потіти. Рекомендується особам з жирною шкірою, адже розблоковує пори. Найхолоднішою є сауна з температурою 45-650С та вологістю 40-60 відсотків. Це сауна з травами, після неї інгаляції не потрібні. Замість трав можна використовувати ароматичну олію. Нею можуть скористатися ті, кому протипоказані високі температури. Найпопулярнішою є парова, мокра сауна – фінська, з температурою 70-900С. У ній треба поливати гаряче каміння водою, завдяки чому вологість підвищується до 35 відсотків. Фінська сауна здавна відома своїм позитивним впливом на здоров’я. Зараз фінська сауна - популярний сучасний засіб профілактики й лікування багатьох хвороб. Вона успішно використовується для зняття втоми і відновлення працездатності.

Банна процедура - це ціла наука зі своїми правилами та законами. І лише неухильно дотримуючись цих правил, ви отримаєте справді задоволення та користь.

Банні правила

Найперше правило - у сауні має бути спокійно. Наприклад, для фінів сауна - поняття священне, це місце, де панує спокій, тут не можна сваритися і з’ясовувати стосунки. Кажуть, у гніві розсіюється пара. Тому якщо не встановити в сауні атмосфери неквапливості, повного розслаблення, то нервова система не відпочине і бажаного ефекту від відвідин не буде. Правило друге: не рекомендується паритися відразу після їжі, потрібно почекати хоча б годину. Найкраще за дві години до сауни перекусити овочевим салатом, бананом та молочним коктейлем. Не слід пити багато рідини і у жодному разі не можна вживати алкогольні напої. Щоправда, не варто йти в сауну й голодним. Після важких і тривалих фізичних навантажень потрібно спочатку відпочити. Найкраще йти до лазні після напруженої розумової роботи.

Правило третє: перед тим, як зайти в парну, рекомендується прийняти душ, але без мила, яке змиває жирову плівку, що захищає шкіру від пересихання. У жодному разі не можна мочити голову, щоб не викликати її перегріву. Після душу необхідно насухо обтерти тіло. І обов’язково надягніть на голову рушник або спеціальну шапочку - щоб запобігти можливому тепловому удару.

Правило четверте: не слід починати паритися при високій температурі. У будь-якій сауні нагрів можна регулювати, тому паритись рекомендується починати з температури близько 60°С. Потім банщик або ви самі поступово підвищує температуру. Зайшовши в парну, не рекомендується відразу сідати на верхню полицю, оскільки до температури необхідно звикати поступово. Краще горизонтально полежати внизу, максимально розслабивши м’язи. Причому ноги повинні знаходитися трохи вище за голову. Після парної найкраще прийняти теплий душ, а після другого заходу можна зануритися в басейн з холодною водою. Перед заходами робіть перерву 10-15 хвилин. А перед завершенням - відпочинок повинен бути тривалішим.

- Жінки ходять паритися ще й заради схуднення.

- Якщо ви хочете скинути зайву вагу, то після лазні варто утриматися від вживання рідини протягом двох годин, а якщо цього зробити не вдається, то у жодному разі не вживайте газовані напої, найкраще пити трав’яний чай.

Віник в лазні всім начальник, віник

в лазні пан

Віник поліпшує обмін речовин, очищає пори. Після такого масажу виводяться з організму шлаки. Фітонциди, які містяться в листі віника і в травах, нейтралізують хвороботворні мікроби. Шкіра стає гладкою та еластичною. При використанні віника (березового чи дубового) його обов’язково треба намочити в теплій воді. Сеанс парки з віником полягає не в тому, щоб відшмагати один одного що є сили. Ним нагнітають жар, масажують шкіру. Тому рухи банщика повинні бути м’якими, віником треба лише злегка торкатися тіла. Якщо в парній дуже гаряче, махайте віником обережніше. Пара може сильно обпалити шкіру.

Любителі лазні вважають березовий віник найкращим. Він дуже гнучкий і досить міцний. Поверхня березового листа - пориста і шорстка, завдяки чому він добре прилягає до шкіри, і чудово вбирає піт. До того ж береза має цілий ряд лікувальних властивостей, сприятливо впливає на шкіру.

Віник дубовий ні в чому не поступається березовому. Хоча дубове листя дещо гірше вбирає піт, зате дубовий віник міцніший від березового і може розтягнути задоволення від відвідин парної лазні на кілька разів. Позаяк дубове листя велике, широке, щільне, воно добре нагнітає пару, розпарений віник подібний до віяла, легкий та міцний. Таким віником зазвичай користуються ті, хто любить гарненько погрітися. І ще одне. Потрібно завжди пам’ятати про дозованість процедури. Не можна проводити в сауні більше 2,5-3 годин. До цього проміжку часу повинні увійти всі етапи процедури: підготовка до парної, парна процедура, відпочинок.

Про те, як у сауні почувається наше серце та те, як правильно вийти з сауни - у наступному числі Ракурсу Здоров’я.

05.02.2009Ольга ЯРОШ


Переглядів: 971

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1162 від 28.03.2024p.
¤ 
Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

Всюдихід, мотопомпи та бурштин:

під час незаконного промислу викрили старателів

Факти видобутку «сонячного» каміння задокументували співробітники поліції на Рокитнівщині та Дубровиччині: тривають досудові розслідування за ч.1 ст. 240-1 КК України....

¤ 
13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес

Завершила навчання перша група учасниць проєкту «Empowering women in the Rivne region», у результаті чого 13 жінок отримають фінансування у розмірі до 1500 доларів на реалізацію своєї бізнес-ідеї....

¤ 
Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини

Два нові шкільні автобуси передали для Здовбицької та Соснівської громад. Транспорт придбаний за кошти чеського уряду. 152 тисячі євро виділили із Програми допомоги України. Ще 280 тисяч грн зібрали громади....

¤ 
Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення

На Рівненщині продовжують відшкодувати відсотки за кредитами, залученими на енергозберігаючі заходи в житловому секторі. Це передбачено Комплексною програмою енергоефективності Рівненської області на 2018-2025 роки....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (21072)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (17214)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (14468)
• Допомога під час карантину [967] (14386)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (14228)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (14036)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (13910)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (13884)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (13863)
• Живи до ста! [965] (13856)
• Бюджет і ми… [965] (13790)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (13783)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (13659)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (13570)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (13567)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (13511)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (13119)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (13104)

ТОП-15 свіжого номера:

• Для 9 ОСББ Рівненщини відшкодували один мільйон за утеплення (937)
• Всюдихід, мотопомпи та бурштин: (91)
• Чехія виділила кошти на закупівлю двох шкільних автобусів для Рівненщини (83)
• 13 жінок Рівненщини отримають по 1,5 тис. доларів на свій бізнес (83)
• Найкращий спосіб пророщування насіння томатів, щоб отримати багатий врожай (82)
• Скільки яблук на день принесуть користь здоров’ю? (81)
• Симптомом яких захворювань може бути набряк щиколоток? (80)
• Посадка петунії на розсаду: коли та як правильно сіяти? (80)
• Ванільна панакота з вишневим конфі (80)
• Рівненська ОДА ініціює створення обласної інфекційної лікарні (79)
• Як вивести плями з меблів домашніми засобами? (79)
• Як не розпестити дитину: прості поради психолога для батьків (78)
• Незвичайні способи використання звичайних речей (78)
• Незвичайні застосування дитячої присипки в б’юті-рутині (74)
• Як можна використовувати сіль у побуті? (73)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2022 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"