Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №221 від 05.01.2006p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Продовження теми

Я там, де є благословіння...

Я там, де є благословіння...

Рівненський поет Олександр Смик: твір на тему «Як я прожив рік 2005-й»

Цікаво, як відомий поет-пісняр, композитор, громадський діяч, - в яких тільки іпостасях не виявляє себе пан Олександр! - пережив непростий 2005-й рік. Що нового в його творчості, у житті?..

- Минулий рік, за східним гороскопом, був роком Півня. Це був МІЙ рік, - у прямому і в переносному значенні, - говорить Олександр Іванович. - По-перше, цей рік подарував мені найвище щастя, яке може бути, - онука Дмитра. Значить, мій рід продовжується!.. По-друге, на початку року я отримав несподіваний сюрприз у вигляді запрошення до Словаччини, де видали друком, у перекладі на словацьку, мою книгу «Два тіла, дві душі». Ти пам'ятаєш: учительку, що вигравала гами на гілці, що щойно затверділа. Ми з видавцем, Ярославом Джоганеном, читали її разом, кожен своєю мовою: мелодика, ритм співпали бездоганно!.. Це дійсно була значна подія: у презентації брали участь мер міста, який власноруч освятив книгу (така в них традиція), представники українського посольства, літератори, громадські діячі...

- Кажуть, Олександре, що тебе єдиного від нашої Рівненщини та від Тернопілля, де ти також нині мешкаєш, запросили до участі на Євробаченні. Але ж ти співак швидше камерного типу!..

- Я й сам був шокований цим, адже в нас є досить справді вагомих співаків. Але факт є факт. Така подія, скажу тобі, буває раз у житті. Уяви: на одній сцені виступають справжні українські зірки: Тарас Петриненко, Богдан Бенюк, Ольга Сумська та інші. І я.

То було справжнє шоу, найвищого гатунку. А невдовзі після того мені випало щастя виступати у Львівській опері, на концерті, присвяченому 50-му дню народження мого великого друга, якого, на превеликий жаль, уже немає серед нас, - Ігоря Білозіра. Ми з ним працювали разом, писали пісні... Тоді ж ми разом із Михайлом Ковальчиком розпочали роботу над фільмом про Білозіра.

До речі, зараз я працюю над фільмом про Тернопільщину. Я щасливий, що вдалося здійснити мій задум про створення в мальовничому Кременці будинку творчості. Минулого року там відбувся перший пленер скульпторів. Скульптори, сама розумієш, то люди вартісні, і якщо до мене погодилися приїхати зірки такої величини, як, скажімо, наш Володимир Шолудько (автор пам'ятників Уласу Самчуку в Рівному, Тарасові Шевченку в Ковелі), професор Національної академії мистецтв з Києва Володимир Онищенко (він прославив Україну скульптурою Трипільської культури), Василь Корчовий, Микола Король, то цим можна пишатися. А працювали як натхненно, злагоджено! І тепер у Кременці є свій Сад скульптур.

- Олександре, ти ж, насамперед, поет, літератор. Що нового у твоїй власній творчості?

- Я оце брав участь у славетному книжковому ярмарку у Львові, де представляв свій творчий доробок. Маю вже п'ятнадцять книжок. І одну видав саме в 2005 році. Називається «Я там, де є благословіння (вірші кременецького періоду)». Я процитую один із них, коротенький, під назвою «Відлуння»:

Ми незалежні

лежні, лежні,

Ми вже свобідні,

бідні, бідні,

Димляться знову

винокурні

П'ємо... бо дурні.

- Такий погляд справді вражає. Але ж так і є, маєш рацію!.. Ми, українці, готові на подвиг (той же Майдан згадаймо), але неспроможні чесно, день у день, працювати на благо своєї держави.

...»Гору взяли ми разом над брехнею,

Та від брехні божеволію я...»

Втім, давай краще про рік, що минув. Я певен, якби кожна людина намагалася кожен свій день прожити ось так, щоб запам'ятався, то в світі було б значно більше гармонії та ладу. У 2005-му мене прийняли в Національну Спілку кобзарів України. Я хоч і не бандурист, але написав цілий репертуар до бандури. Провів минулого ж таки року традиційний фестиваль «Кобзарські сезони» на Волині, за власний кошт встановив на фронтоні Рівненського музучилища меморіальну дошку батькові всіх кобзарів Анатолію Грицаю, якого я дуже шанував. Це, я вважаю, нормальний вчинок нормальної людини. У Кременці встанов скульптуру засновнику місцевого Ботанічного саду Віллібальду Бессеру, завдяки якому згодом з'явився знаменитий київський Ботанічний сад. А ще я створив там картинну галерею, - вимріяну впродовж багатьох років.

- До речі, скільки тобі років, Олександре?

- Скоро п'ятдесят. Пережив, як ти знаєш, важку хворобу і щасливий, що Бог дає силу і натхнення жити і творити далі. Зараз, скажімо, я працюю над фотоальбомом «Волинь очима світових художників». Матеріал знайшов просто-таки вражаючий!.. У Кременці стали популярними пленери художників, фотохудожників, на які з'їжджаються люди з Божою іскрою зі всієї України, - як маститі, відомі світові, так і молоді, в яких все тільки розпочинається. До речі, наступний пленер має відбутися вже цього місяця. Я йому дав умовну назву «Кременець. Зима». А скільки чудових відкриттів я для себе зробив минулого року!.. Так, відкрив дуже цікавого фотохудожника Германовича. Він є справді європейським митцем.... Я, зізнаюся тобі, мрію стати справжнім меценатом. І, сподіваюся, стану ним колись.

- Ми ще не говорили про музику, яка в твоєму житті теж багато значить.

- Я випустив диск «Зцілення коханням». Назва глибоко символічна, бо тільки кохання може зцілити зранену душу. Ти знаєш, я віднайшов у собі здатність знову і знову закохуватися... в ту людину, яка біля мене. Я відкриваю в ній усе нові й нові риси. Я дивуюся, як благотворно впливають на мене і мою творчість навіть наші нечисленні суперечки. Будучи у всьому моєю порадницею, помічницею, вона не компаньйон, а просто моя половина. Втім, раз уже зайшла мова про родину... Вже випустила свій перший диск моя дочка Олена - студентка Острозької академії. «Промінчик світла» - так він називається. А ще вона чудово пише, до того ж, не тільки українською, але й англійською. Побувала в Канаді, і я щасливий, що повернулася звідти без отого почуття меншовартості, що, не секрет, притаманне українцям. Самореалізація, переконаний, і в нашій країні можлива. І тут справа далеко не в грошах, як усі нарікають.

- Олександре, є речі, які ти взагалі не сприймаєш?

- Я раніше був набагато терпиміший. Всім прощав. А тепер я не хочу прощати людської підлості. Я вважаю, що найбільше зло, - це зазирати в чужі вікна. Подивіться, люди, краще, що у вашій хаті, не судіть, і не судимі будете. Ми всі, кожен із нас, дуже багато хочемо від своєї держави. А коли хто останній раз працював на неї хоча б щодня по вісім годин?!. Ти знаєш, чого я хочу: щоби росіяни дотримали свого слова і відключили нам газ. А українці - свого, випровадивши російський флот із Севастополя. Тому що ми, врешті-решт, повинні зрозуміти: нам ніхто не допоможе, окрім нас самих. Йдеться і про сім'ю, і про село, де живеш, місто, і про всю державу. Нам треба пройти шлях від самостійності до самодостатності. Це непросто, це для багатьох - як операція для смертельно хворого, але інакше, без оперативного втручання, здоровим не станеш!.. А щодо газу... Не вимерзнемо! Он після Великої Вітчизняної люди країну за три роки відбудували. А ми вже п'ятнадцять возимося, і що?..

- І на завершення нашої розмови. Маєш якийсь прогноз на рік, що прийшов? Що нас усіх чекає?

- Це буде рік Собаки. Я, до речі, тримаю двох собак: кокер-спаніель Дуся і німецька вівчарка Бона. Які ж то віддані, щирі створіння!.. Маємо пам'ятати: собака ніколи не вкусить, якщо їй не зробиш зла. Будьмо ми всі такими ж чесними один із одним, творімо добро, даруймо його людям, і воно повернеться для нас та для країни, в якій живемо, сторицею.

05.01.2006Розмовляла Катерина КОНЄВА


Переглядів: 1239

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 24.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22517)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18451)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15482)
• Допомога під час карантину [967] (15456)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15198)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15065)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15001)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14950)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14926)
• Живи до ста! [965] (14866)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14827)
• Бюджет і ми… [965] (14803)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14680)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14652)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14529)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14470)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14124)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14088)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (716)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (96)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (93)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (84)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (84)
• Чи можна нагрівати мед? (73)
• Проблеми з пам’яттю: (73)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (72)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (71)
• Фундучна картопля (70)
• Рецепт домашніх патчів (70)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (70)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (69)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (68)
• Загинула внаслідок наїзду потяга (67)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"