Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №715 від 14.07.2015p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Січень 2026p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29
Лютий 2026p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29

Новини Рівне
QRcode

#Невигадана історія

Пряничний будиночок

Пряничний будиночок

Хата була стара, бабусина. Вона колись її називала “пряничний будиночок”. Така вона була маленька і затишна.

Марія стала на порозі, вдихнула рідний, аж сльози запросилися, запах. Навпомацки могла знайти бабусину скриню, знала, де стара німецька машинка “Singer”(з якогось дива закортіло сісти та й построчити так, щоб од душі).

Раптом дитинство завизирало з кожного кутка і сльози, що так вперто тамувала, покотилися рясно, закапали на шалик.

Якось так дивно було у 54 роки залишитись самою. Мати дім, родину, двійнят, за якими не можна було встигнути нічогісінько, але якось воно все встигалося.

І аж раптом все минуло, мов сон. Йшли свята, діти були далеко. Та найдалі од усіх був Марко. Хоча жив у місті через два квартали від її будинку. Від того дня, як вона безапеляційно виставила його речі, він ніколи її не турбував.

Часто снився. Але вона була горда. Навіть у снах примудрялася тисячний раз зачинити двері перед його розгубленим лицем. Діти намагалися часом дзвонити і питати, чи не передумала, бува, зійтися з татом.

Вона відмовчувалася. Кілька разів намагалася влаштувати особисте життя — а воно вперто не влаштовувалося. Всі були якісь мілкі, дрібні й нецікаві. Вони не були її Марком.

Чорнооким і довгобровим. Який міг кумедно закочувати очі і обожнював порпатись отут, в бабусиній хаті. Вони ж разом і доглянули їхню Мотрунку до старості. Проводжали в останню дорогу, а потім, обійнявшись, плакали в осиротілій хаті.

...Ступила ще пару кроків по долівці. Здивувалася, що в хаті, де мав би стояти холод — вона ж була тут востаннє на початку жовтня, а зараз уже грудень, - тепло.

“Мабуть, із двору так здається”, - зажурилася чогось. Увімкнула світло, почала гримати посудом, ставити чайник, шукати чай.

Перед очима поставала, як завжди, коли зоставалась сама, сцена їхнього із Марком прощання. Вона кидала йому у вічі образливі слова, він мовчки дивився на неї і не виправдовувався.

- Я бачила, як ти її підвозив, я бачила, як вона тебе поцілувала! - лементувала тоді вона.

- Вона... із вдячності... я врятував.... її, - спершу намагався було боронитись.

Але вона була непохитна. “Як дурепа”, - додала мовчки.

Люди часом доносили до її вух, що жив він самотою. Що та, яка його вдячно цілувала, була дружиною якогось місцевого багатія, а він врятував, власне, його від смерті.

Та що то все було, супроти ураженого вщент самолюбства?

Щось шелеснуло за спиною. Стала, як укопана, з чашкою в руці. Поволі озирнулась. На неї дивилась прегарна руда кицечка. Чогось Марія й не сумнівалась, що це — неодмінно вона.

І раптом... раптом відбулось щось надзвичайне: рипнули двері — на порозі з’явився розчервонілий з морозу Марко. За ним — веселою ватагою діти та внуки.

Хтось розв’язував торби, чоловік (колишній... гм) цьомкнув у щоку і привітав із Днем народження.

Онуки вже шарпали кицечку. Діти напинали на плечі шалика....

Вона вдихала знайомі й рідні запахи. Паморочилося в голові.

Ожив... Її пряничний будиночок ожив....

Значить, все буде добре.

14.07.2015Ната ТОРСЬКА


Переглядів: 1569

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1226 від 03.02.2026p.
¤ 
Перший ювілей пастора з Рівного

Перший ювілей пастора з Рівного

Пастор церкви "Христос є відповідь" Тарас Сень розповідає про свою місіонерську діяльність, який виповнилося п'ять років:

...





Найпопулярніші статті:

• Рiвне-Ракурс Популярна громадсько-політична обласна газета. Тираж 16 000 екз. на тиждень Передплатний індекс 23429 [0] (27364)
• Розшифровка аналізу крові: [841] (24264)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (21940)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (21312)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (21274)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (21102)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (21039)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (20813)
• Живи до ста! [965] (20789)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (20418)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (20166)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (20064)
• Допомога під час карантину [967] (17201)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (16657)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (16516)
• Бюджет і ми… [965] (16206)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (16163)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (15941)

ТОП-15 свіжого номера:

• Перший ювілей пастора з Рівного (996)
• Хто і на яких умовах може пролікуватися в Корецькій водолікарні (684)
• Розвідники ГУР МО отримали потужні зарядні станції від волонтерів «Української команди» (679)
• «Українська команда» продовжує допомагати нашим захисникам (176)
• 20-й армійський корпус отримав машину «швидкої допомоги» від «Української команди» (167)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2026 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"