Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №907 від 04.04.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Весняна сила бруньки

Весняна сила бруньки

Проходячи навесні повз дерева та чагарники, які ще не розпустилися, більшість людей навіть не підозрює, що саме зараз бруньки мають феноменальний цілющий заряд і їхній оздоровчий ефект у кілька разів вищий, ніж у молодого листя. Але цей період – цілющої дії бруньки - триває всього кілька днів. тому важливо встигнути скористатися цим часом, аби поповнити свою домашню аптечку маленькими «живчиками», які містять у собі весь потенціал сили дерева.

Наприклад, подрібнені свіжі бруньки липи застосовують зовнішньо як болезаспокійливий, протизапальний і пом’якшувальний засіб у разі опіків, фурункулів, наривів, виразок на шкірі. Крім того, їх маринують і готують із них салати. Бруньки осики помічні за лихоманки, проносів, ревматизму, подагри, інфекційних захворювань. Для цього з них готують такий відвар: 1 ст. л. бруньок залити 1 склянкою окропу, кип’ятити протягом години, відстояти, переціди й пити по 1-2 ст. л. тричі на день. З осикових бруньок готують також мазь, якою змащують опіки й геморойні шишки. Для приготування мазі 1 ст. л. висушених і розтертих на порошок бруньок просіяти через дрібне сито й змішати зі 100 мл соняшникової олії.

Відвар бруньок сосни використовують як відхаркувальний, жовчогінний, сечогінний засіб, а також для поліпшення крові, за бронхітів, ревматизму та водянки.

Чудовим очисним засобом є бруньки червоної та чорної смородини. Вони сприяють потовиділенню, мають сечогінні та жовчогінні властивості. З бруньок чорної смородини готують вітамінний чай, який заварюють із розрахунку: 1 ч. л. висушеної сировини на 1 склянку окропу, настоювати 20 хв, перецідити. Для отримання оздоровчого ефекту бажано пити такий чай по 1 склянці 2-3 рази на день.

Тополині бруньки мають яскраво виражену бактерицидну, жарознижувальну та заспокійливу дію. Настоянку бруньок чорної тополі (осокора) п’ють у разі болю в шлунку, ревматизму. Для її приготування потрібно 1 ст. л. сировини залити 100 мл спирту, настояти 8-10 діб у теплому місці, перецідити. Приймати по 15-20 крапель тричі на день.

Березова брунькотерапія

Особливо широко в народній медицині застосовують березові бруньки, з яких готують відвари, настої, настоянки, мазі. Їх заготовляють ранньої весни залежно від погоди та території проживання, тому це може бути й на початку, і в кінці березня, коли бруньки вже набрякли, але ще не розпустилися. Зараз саме час до них придивитися. Занадто ранній збір нераціональний, оскільки в бруньках ще не встигло накопичитися достатньої кількості смолистих та ароматичних речовин. Зазвичай великі бруньки зрізують із гілок гострим ножем, а дрібні - разом із гілками. Гілки підсушують, обмолочують і тільки після цього обривають з них бруньки, надягнувши при цьому рукавички. Для сушіння сировину розкладають тонким шаром у добре провітрюваних приміщеннях. Температура не повинна перевищувати 28 С, щоб максимально зменшити випаровування ефірних олій. Ліпше (хоча й довше) сушити за температури 10-12° С. Під час сушіння сировину слід часто перемішувати. Залежно від температури тривалість цього процесу може бути від одного до трьох тижнів. Зберігають сировину в полотняних торбинках, або паперових пакетах, чи в скляних банках. Тривалість зберігання 2 роки. Виразка шлунка. 50 г березових бруньок залити 0,5 л 70% спирту або горілки. Настояти в темному прохолодному місці 3 тижні, періодично струшуючи вміст, перецідити, залишок відтиснути. Приймати по 20-30 крапель (1 ст. л.) тричі на день за 15-20 хв до їди. Спиртова настоянка березових бруньок є чудовим ранозагоювальним засобом. Нею протирають шкіру за гнійних ран, пролежнів, різних форм екземи, невралгічного болю, міозитів, артритів, подагри, ревматизму - робити компреси на суглоби.

Кашель. Змішати 3 ст. л. потовчених березових бруньок зі 100 г несолоного масла, поставити на вогонь, довести до кипіння й поставити мліти на дуже слабкому вогні 1 годину. Перецідити, відтиснути, додати 200 мл меду, усе добре перемішати. Приймати 4 рази на день до їди.

Артрит, біль у суглобах, ревматизм. Укласти шарами (1 - 1,5 см) в глиняний посуд 800 г свіжого несолоного масла й 400 г свіжих березових бруньок (перший та останній шари –масло), накрити, обмастити кришку тістом і поставити в духовку на 2-3 години, температура в духовці має бути 100 С. Потім відтиснути, додати порошок камфори – 7 г, скласти в посудину, щільно закоркувати, зберігати в холодильнику.

Герпес. Залити 1 ст. л. березових бруньок 1 склянкою окропу й кип’ятити 15-20 хв. Настояти до охолодження, перецідити. Протирати цим настоєм уражені ділянки.

Застуда, грип. Залити 5 ст. л. розім’ятих березових бруньок 2 склянками горілки, настоювати в темному місці за кімнатної температури 40 днів, періодично струшуючи. Потім перецідити, додати 2 ст. л. меду, добре розмішати. Приймати по 1 ст. л. кілька разів на день за 30 хв до їди. Настій березових бруньок: 10 г (0,5 ст. л.) сировини покласти в емальований посуд, залити 200 мл гарячої води, закрити кришкою й нагрівати на водяній бані 15 хв. Витримати 45 хв за кімнатної температури, перецідити, відтиснути. Об’єм отриманого настою довести перевареною водою до початкового. Зберігати в прохолодному місці не більше 2 діб. Приймати теплим по 1/3-1/2 склянки 2-3 рази на день за 10-15 хв до їди як сечогінний засіб у разі набряків серцевого походження та жовчогінний - у разі захворювань печінки й жовчних шляхів. Або ще такий рецепт: 1 ст. л. бруньок залити 0,5 л окропу, додати 0,5 ч. л. соди, укутати й поставте в тепле місце на 1 годину настоюватися. Перецідити й приймати по 0,5 склянки перед їдою.

Проблемна шкіра: подразнення, прищі. Залити 1 ст. л. бруньок 1 склянкою гарячої води, варити на слабкому вогні 15 хв. Настояти 3 години, перецідити. Робити примочки та протирати шкіру обличчя.

Ожиріння. Змішати в скляному посуді по 1 ч. л. сухих березових бруньок, сухої трави звіробою, безсмертнику, квіток ромашки. Подрібнити сировину дерев’яним товкачиком до порошку, 1 ч. л. суміші залити 1 склянкою окропу, накрити кришкою й залишити настоюватися до охолодження. Приймати вранці натще по 1 склянці протягом 1 місяця.

Для тонусу. Два дні сушити березові бруньки на сонці, потім залити їх спиртом (1:4), закупорити в скляній пляшці й залишити на 2 місяці в теплому, сонячному місці настоюватися. Потім перецідити через кілька шарів марлі й приймати по 1-2 ч. л. на чверть склянки води двічі на день за 30 хв до їди.

ПРОТИПОКАЗАННЯ. Березові бруньки слід вживати з обережністю, оскільки смолисті речовини подразнюють ниркову паренхіму. Не рекомендується їх використовувати й під час вагітності. Шановні читачі! Перед застосовуванням рецептів народної медицини слід переконатися у відсутності у вас протипоказань, а також порадитися зі своїм лікарем.

04.04.2019


Переглядів: 2662

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 24.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22509)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18449)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15481)
• Допомога під час карантину [967] (15454)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15193)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15063)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14999)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14946)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14923)
• Живи до ста! [965] (14864)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14826)
• Бюджет і ми… [965] (14802)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14678)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14648)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14527)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14466)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14121)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14085)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (605)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (80)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (73)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (72)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (69)
• Проблеми з пам’яттю: (69)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (69)
• Чи можна нагрівати мед? (68)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (66)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (66)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (66)
• Рецепт домашніх патчів (65)
• Фундучна картопля (64)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (63)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (63)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"