Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №933 від 03.10.2019p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Листопад 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
    1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Грудень 2024p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Новини Рівне
QRcode

#Ракурс здоров'я

Як зайві кілограми шкодять здоров’ю дитини

Як зайві кілограми шкодять здоров’ю дитини

Кожна мама хоче, щоб її дитина була здоровою. Багатьох хвилює, коли малюк погано їсть. А от на надмірний апетит і зайві кілограми у дитини батьки звертають увагу надто рідко. А дарма! Надлишкова вага у дітей різного віку веде до діабету 2 типу та багатьох інших захворювань. Чому небезпечно бути пухкеньким у дитинстві, і як з’ясувати, чи вага вашої дитини у нормі, розповідає дитячий ендокринолог Ольга КУДРИК.

Ожиріння – це захворювання, патологія, яка сьогодні у світі вважається надзвичайно серйозною проблемою. Поширеність ожиріння в Україні у 2015 році становила 13,5 на 1000 дітей (або 1,3 %). Цей показник значно нижчий, ніж у більшості країн Європи, де частота ожиріння серед дітей коливається в межах 10–15 %. Частіше надмірна вага спостерігається серед підлітків, і щороку цей показник зростає.

Чому діти гладшають

Ожиріння – це хронічне рецидивуюче захворювання, що проявляється надлишковим накопиченням жирової тканини і є наслідком дисбалансу споживання та витрати енергії. Найчастіше ожиріння розвивається внаслідок переїдання. При переїданні центр насичення поступово адаптується до вищих рівнів глюкози, інсуліну, лептину. У результаті знижується його чутливість і як наслідок при прийомі їжі у великих кількостях відбувається недостатнє гальмування центру голоду.

Чим небезпечні зайві кілограми

Крім дискомфорту, зниження імунної відповіді, ожиріння – це ще й крок назустріч 2-му типу цукрового діабету у дорослому віці. В Україні поширеність цукрового діабету серед дітей невпинно зростає, особливо швидкими темпами – у дітей віком до 6 років.

Пацієнти з ожирінням, зокрема морбідним (індекс маси тіла (ІМТ) більше 35 кг/м?), частіше мають захворювання серцево-судинної системи, патології опорно-рухового апарата, порушення функції печінки та жовчовивідної системи, у тому числі жовчнокам’яну та сечокам’яну хвороби, частковий дефіцит вітамінів (D, B6, C, E). У таких хворих артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця та атеросклероз (який робить судини вразливими) зустрічається у 2 рази частіше, аніж у людей без ожиріння.

Яка вага у вашої дитини: нормальна чи надмірна

З’ясувати, чи має дитина надлишкову вагу, можна, вирахувавши індекс маси тіла (ІМТ) згідно з віком і статтю дитини: ІМТ= вага (в кілограмах) / зріст (у метрах)?. Якщо показник знаходиться між 25 та 85 – вага дитини в нормі, притримуйтесь попереднього раціону. Показник вищий 85 – вага надлишкова, варто переглянути раціон і достатність фізичних навантажень, звернутися до лікаря. Показник переважає 97 – це ожиріння і звертатися до лікаря обов’язково.

Існують фізіологічні періоди «круглішання», приміром у період статевого дозрівання у дівчаток. Крім того, за однакової тілобудови у високорослих пацієнтів ІМТ нижчий, а у низькорослих – вищий. Тобто ІМТ – інструмент скринінгу (початкового обстеження), а не діагностики, оскільки нормальний показник ІМТ не завжди виключає наявність асоційованих з ожирінням захворювань. Візит до ендокринолога, навіть профілактичний, допоможе розібратися та знайти відповідь.

Не сплутайте симптоми бронхіту та інфаркту

Інфаркт давно перестав бути недугою людей старшого віку. Серед пацієнтів кардіологічного відділення дедалі більше молоді. Дуже багато людей віком навіть до сорока років «швидка» привозить у лікарню просто з офісу. Молодь не вірить, що може хворіти, тому не квапиться контролювати тиск і рівень холестерину, а періодичний дискомфорт у грудині зазвичай ігнорує. Люди інколи забувають про елементарну профілактику – активний спосіб життя, відмова від куріння, збалансоване харчування. Куріння та стрес – цього для інфаркту достатньо. Проявитися він може не тільки болем у ділянці серця, а й іншими, подекуди несподіваними симптомами.

Інфаркт міокарда дуже часто, особливо у молодих людей, може виникати без жодних передвісників. Раптове виникнення симптомів, невідомих до того, часто збиває з пантелику. Іноді симптоми інфаркту пацієнти сприймають як захворювання легенів чи бронхів і застосовують вичікувальну тактику, мовляв, скоро минеться. Це помилковий підхід, що ускладнює лікувальний процес і призводить до подовження реабілітаційного періоду.

Найчастіший прояв інфаркту міокарда – це біль у грудях: розлитий (не у певних місцях), переважно в ділянці грудини (не в лівій половині). Біль має нестерпний інтенсивний характер. Він пекучий, тиснучий, розпираючий (не колючий). Віддає в ліву руку або в обидві руки, між лопатки, у шию та нижню щелепу. Біль часто супроводжується пітливістю, наростаючою загальною слабкістю, відчуттям браку повітря. Виникнення болю зазвичай пов’язане з фізичним навантаженням або емоційним, які супроводжуються підвищенням артеріального тиску, частоти серцевих скорочень. Тривалість болю – більш як 20 хв. При застосуванні нітрогліцерину можливе деяке полегшення стану.

Рідше бувають атипові прояви інфаркту міокарда. Наприклад, легенева форма (серцева астма, набряк легенів) характеризується задишкою, яка виникає раптово, має наростаючий характер, супроводжується появою так званого клекочучого дихання, яке чути на відстані («булькотіння»). При цьому хворий намагається вимушено сісти. Буває безболісна форма інфаркту, здебільшого у хворих на цукровий діабет. З’являється виражена загальна слабкість, пітливість, зниження толерантності до фізичних навантажень. Абдомінальна форма міокарда супроводжується болем або дискомфортом у верхніх відділах живота, нудотою, блюванням. Доволі нечасто, переважно у людей похилого віку, буває церебральна форма інфаркту. Вона виявляється головним болем, запамороченнями, головокружінням, що з’являються раптово.

Дуже важливо вчасно та правильно зреагувати на перші прояви недуги. Якщо у вас виник раптовий інтенсивний розлитий (розповсюджений) загрудинний біль або симптоми, що описані вище, негайно телефонуйте 103. Навіть коли ви лише запідозрили будь-який із можливих проявів серцевого нападу, потрібно негайно звернутися до лікаря. Пам’ятайте: найоптимальнійший час від перших симптомів, протягом якого втручання лікарів матиме найкращий ефект, це 1–6 годин.

03.10.2019


Переглядів: 1881

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1199 від 24.12.2024p.
¤ 
Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові

Пропустивши два швидких м’ячі і ще в першому таймі залишившись у чисельній меншості, «Верес» поступився «Карпатам» у Львові і перервав свою десятиматчеву безпрограшну серію. Ця поразка стала найбільшою за часів відродженого народного клубу і третьою найбільшою для «Вереса» в елітному дивізіоні чемпіонату України....

¤ 
Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Cкільки потрібно мити волосся шампунем?

Двічі милити голову шампунем – необхідність чи маркетинговий хід? Як насправді правильно мити голову, розповідають експерти....

¤ 
Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики?

Перед тим як у молодому віці почати ін’єкції ботоксу, варто врахувати всі плюси та мінуси і порадитися з лікарем. Бо є нюанси....

¤ 
Проблеми з пам’яттю:

Проблеми з пам’яттю:

втома, перевантаження чи щось серйозніше?

На забудькуватість скаржаться багато: від молодих до людей похилого віку. Спочатку це проявляється начебто в дрібницях, але часто з віком проблема посилюється, і у якусь мить ми розуміємо, що нам важко на себе покластися, так багато витікає, не утримується, розчиняється ніби в повітрі. І тут ми починаємо замислюватися: це просто накопичилася втома і потрібно з’їздити у відпустку, попити вітамінки, чи справа в чомусь суттєвішому? А раптом провали у пам’яті – ознака захворювання? Давайте проаналізуємо, чому пам’ять може нас підводити і що з цим робити....

¤ 
На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки

Інцидент стався 7 грудня близько 20:40 на залізничній станції Верба, що на Дубенщині....

¤ 
У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту

Можна сміливо говорити про те, що з 1 грудня у Рівному почала працювати нова модель громадського транспорту. Так, на вулиці міста виїхали нові автобуси, які курсують за маршрутом 47А. А загалом для зменшення заторів у місті значно зменшилася кількість маршруток малої місткості....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (22509)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (18449)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15480)
• Допомога під час карантину [967] (15453)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15192)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15062)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (14998)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (14946)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (14921)
• Живи до ста! [965] (14864)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (14826)
• Бюджет і ми… [965] (14802)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (14676)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (14646)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (14527)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14466)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14119)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14085)

ТОП-15 свіжого номера:

• У Рівному запрацювала нова модель громадського транспорту (576)
• Різниця між пральним порошком і капсулами (78)
• Енергетична безпека: на Рівненщині розвиваються альтернативні джерела енергії (72)
• На потягу вдарило струмом: двоє неповнолітніх отримали термічні опіки (70)
• Проблеми з пам’яттю: (68)
• Безпрограшна серія «Вереса» завершилася розгромною поразкою у Львові (68)
• Чи можна нагрівати мед? (67)
• Анастасія Либак провела розминку з учнями Жобринського ліцею (65)
• Ботокс для профілактики зморшок: що про це думають медики? (65)
• Cкільки потрібно мити волосся шампунем? (65)
• Як позбутися неприємного запаху цибулі на руках після готування? (64)
• Рецепт домашніх патчів (64)
• Фундучна картопля (63)
• Сушарки проти паперових рушників: що безпечніше для здоров’я? (63)
• Чи нешкідливо вмиватися мінеральною водою? (62)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2024 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"