За їхніми словами, надмірне споживання в їжу щавлю, буряка, шпинату, ревеню, грибів, суниці, груш, аґрусу, квасолі за рахунок оксалатів, які містяться в них, може призводити до розвитку сечокам’яної хвороби.
Соєві боби, продукти з сої, журавлина і брусниця можуть бути причиною формування в нирках уратних каменів. «Ранні» кавуни, парникові овочі, наприклад, помідори і огірки, можуть містити хімікати, що допомагають їх ранньому дозріванню, часте вживання яких також може нашкодити, – пояснили фахівці.
Крім того, надмірне надходження в їжу кухонної солі в складі «домашньої» їжі і в заводських консервованих продуктах значно погіршує роботу нирок і може стати причиною гіпертонічної хвороби. Те ж можна сказати про зловживання алкоголем, газованою водою, кавою і продуктами «фаст-фуду», які шкодять всьому організму в цілому.
Для збереження здоров’я нирок необхідно утриматися від вживання однозначно шкідливих продуктів, таких як алкоголь, а також не варто харчуватися виключно «корисними» рослинними продуктами – харчування має бути різноманітним і збалансованим, – підсумували медики.