Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №414 від 17.09.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Квітень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31
Травень 2025p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Новини Рівне
QRcode

#Лідерство у всьому

Бережіть ліс, і він вам віддячить сторицею

Бережіть ліс, і він вам віддячить сторицею

Напередодні Дня працівника лісу ми вирішили розповісти, як живе найкраще лісогосподарське підприємство Рівненщини. Клеванський лісгосп справляє враження не просто доглянутого і заможного, але й дбайливого підприємства. Воно - найкраще з лісових господарств Рівненської області. Прямим доказом є тричі поспіль завойована “булава” - почесна відзнака обласного управління Держкомлісгоспу України за комплексними оцінками діяльності лісгоспу. Тепер вона навічно залишиться у них. Тут намагаються гармонійно поєднати красиве і корисне, ефективно розводять лісові культури, створюють місця відпочинку для своїх працівників, а в дворі облаштовують альпійські гірки і насаджують квіти.

Догляд за лісом - складна і кропітка праця, з цим погодиться кожен. Лише завдяки працьовитості та відданості своїй роботі можна зберегти чаруючу красу лісу. Лісокультурне виробництво є пріоритетним завданням, адже якісно проведені роботи по лісовідтворенню є запорукою формування високопродуктивних лісових насаджень.

Створення лісових культур, як правило, проводиться у стислі строки та вимагає від лісівників чіткої відповідальності. Це потребує значних трудових та матеріальних затрат. Але працівникам Клеванського господарства все під силу.

Лісівниками належно проводяться роботи по посадці лісових культур. Найбільші об’єми відтворення проведено на площі 302 гектари. Крім того, площа лісгоспу збільшилася за рахунок земель, прийнятих від колишніх колгоспів та селищних рад на 1000 гектарів.

Для створення майбутнього насадження необхідно мати високоякісне насіння з хорошими спадковими ознаками. З цією метою створюють лісонасінні ділянки - розсадники. Таким чином, з метою забезпечення лісокультурних кампаній наступних років власним садівним матеріалом, підприємство провело посів лісового насіння на дев’яти гектарах власних постійних лісових розсадників та на 2,1 гектара тимчасових розсадників. Отже, ДП “Клеванський лісгосп” забезпечує власну потребу в посадковому матеріалі лісових порід.

Збір лісового насіння протягом року - не менш важливе і цінне завдання працівників Клеванського лісгоспу. Цьогоріч вони задоволені збором насіння жолудів. Також проводять масову заготівлю шишок сосни звичайної, ялини, модрини та інших порід. На майбутнє Клеванський лісгосп планує створити для власного користування шишкосушарню - для обробки шишок.

Суворий контроль за належним та якісним виконанням лісокультурних робіт здійснюється інженерно-технічними працівниками на чолі з головним лісничим. Активно координує роботи з лісовідновлення та лісорозведення інженер лісових культур Петро ДРОЗДІК. “Протягом року ми, не покладаючи рук, працюємо задля збереження, відтворення, підтримки та благоустрою державного лісового фонду краю. Показники продуктивності свідчать лише про найкращі результати”, - зауважує Петро Іванович.

Відновлення лісів здійснюється шляхом створення нових лісових культур та шляхом природного зарощування. Також щорічно працівниками підприємств створюються захисні насадження на непридатних для сільгоспвикористання землях.

Зрозуміло, що все не може бути ідеальним. Інколи найголовнішим завданням для лісників є забезпечення надійної охорони лісових насаджень від браконьєрів, догляд за молодими насадженнями. Бо, як часто буває, трапляються охочі на дармову деревину. “Кожне лісництво поділене на лісові обходи. Таким чином ми маємо 55 майстрів лісу, які займаються його охороною. Не лише захищаємо ліс від самовільних рубок, а й пильнуємо, щоб не було пожеж”, - зазначає пан Петро. Основною причиною лісових пожеж є, як правило, людський фактор. Непогашене багаття після відпочинку у лісі, кинутий недопалок - з цього й починається вогняна трагедія для лісу. Але, як зазначали лісники, цьогоріч обійшлося без серйозних пожеж, були легкі загорання, проте збитків вони не завдали.

Працею своїх колег задоволений і директор ДП “Клеванський лісгосп” Ігор ФІЗИК (на фото): “Важливо, що на підприємстві панує стабільність і згуртованість колективу. А ще є чіткий орієнтир та найголовніше завдання - берегти зелене багатство нашої землі, і це у нас виходить дуже добре. Всі погодяться зі мною, що ліс слід виростити для нащадків, плекати й відновлювати його”.

На високому рівні проходить співпраця ДП “Клеванський лісгосп” з іноземними фірмами. Так, словацька фірма “Уніліс” закуповує у підприємства пиловник хвойних порід. Ця продукція користується широким попитом і у турецьких фірм “GrupAgac” та “Erdem”. Не лише із закордонними фірмами працює лісгосп, а постачає свою продукцію, фактично, в усі області України. Та все-таки пріоритетний орієнтир підприємство спрямовує на підтримку місцевих споживачів.

У 2009 році вперше на Україні на базі ДП “Клеванський лісгосп” проводять базове лісовпорядкування за Чеською методикою із завтосуванням новітньої техніки і технологій із залученням іноземних спеціалістів.

Разом із науковцями НЛТУ України, спеціалісти лісгоспу виїжджали до колег-лісівників Німеччини, де обмінювалися досвідом у свері вирощування високопродуктивних насаджень.

Незважаючи на фінансові негаразди та багато інших проблем, лісівниками краю буде вчасно, якісно та на належному рівні виконано роботи з лісовідновлення відповідно до планових завдань. Таке став-лення до відтворення лісу є і повинно бути надалі їхнім золотим правилом, адже для цього багато праці, уміння та знань докладаються працівниками галузі. Їхніми руками викохуються тисячі дерев, оберігаються від шкідників та хвороб, доглядаються, ніби маленькі діти. І якби дерева могли говорити, то про них вони розповіли б більше, ніж вони самі.

Провідний інженер з лісокористування Володимир МОКЛЯК розповідає, що найбільшим багатством їхнього лісгоспу є все-таки колектив. Тут зібралися згуртовані та висококваліфіковані працівники, наче одна велика родина. Жодний день народження у них не обходиться без авторського вірша Петра Дроздіка. Усіх привітає пан Петро, нікого не обділить своєю увагою.

Зрозуміло, що відзначення професійного свята - Дня працівника лісу - подія неабияка, тим паче, що незабаром наближається ювілейна дата: 65-а річниця заснування Клеванського лісгоспу. Тому в усіх лісництвах, цехах та дільницях лісгоспу вже традиційно будуть проведені урочисті збори, у яких візьмуть участь сім’ї лісівників, а також ветерани галузі. Адже тих, хто складає шану працівникам лісгоспу за їх нелегку і важливу працю, досить багато. Та й ми не хочемо стояти осторонь і приєднуємося до найкращих у цей день побажань, які лунатимуть на Вашу адресу.

Щоб умілі руки й щира душа лісівників і надалі прикрашали українську землю, дарували радість і здоров’я людям, плекали храм безцінного лісового багатства нашого краю.

17.09.2009Алла БІДЮК


Переглядів: 1245

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1216 від 07.05.2025p.
¤ 
Кличко обговорив з представниками дипмісій 38 держав подальшу допомогу Україні та реалізацію міжнародних проєктів

Кличко обговорив з представниками дипмісій 38 держав подальшу допомогу Україні та реалізацію міжнародних проєктів

Мер Києва Віталій Кличко провів зустріч з представниками дипломатичних місій 38 країн світу

Йшлося про подальшу допомогу Україні та участь іноземних інвесторів у реалізації великих проєктів. Про це Кличко повідомив у своєму Telegram-каналі...

¤ 
Віталій Кличко від громади столиці передав понад тисячу дронів 27 бригаді НГУ

Віталій Кличко від громади столиці передав понад тисячу дронів 27 бригаді НГУ

Столична громада передала чергову велику партію дронів 27 бригаді НГУ. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко

«Від громади столиці бійцям на фронт вирушила чергова партія вкрай необхідної допомоги. 27-й окремій Печерській бригаді Нацгвардії України передав 1100 мультироторних систем. Це FPV-дрони різних типів — і нічні, і 8 та 10 дюймів», - повідомив Віталій Кличко...

¤ 
Морозиво 2025: нові смаки, текстури та культурні відтінки

Морозиво 2025: нові смаки, текстури та культурні відтінки

Морозиво вже давно стало не просто десертом – це справжня культура.

У 2025 році виробники вражають не лише креативом, а й увагою до локальних смаків, екотрендів та мультисенсорного досвіду....





Найпопулярніші статті:

• Розшифровка аналізу крові: [841] (23117)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (19047)
• Допомога під час карантину [967] (16171)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (15980)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (15675)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (15585)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (15524)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (15468)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (15455)
• Живи до ста! [965] (15393)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (15321)
• Бюджет і ми… [965] (15275)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (15179)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (15169)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (15001)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (14940)
• «Перевірка» на коронавірус коштувала пенсіонерам понад 10 тисяч гривень [964] (14773)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (14643)

ТОП-15 свіжого номера:

• Кличко обговорив з представниками дипмісій 38 держав подальшу допомогу Україні та реалізацію міжнародних проєктів (818)
• Кличко бере участь у Конгресі Європейської народної партії: «Голос України має звучати нині на всіх міжнародних платформах» (750)
• Морозиво 2025: нові смаки, текстури та культурні відтінки (653)
• Кличко відвідав 7 бригад на Донбасі та Харківщині та передав допомогу від громади Києва (573)
• Віталій Кличко передав від громади Києва 72 бригаді 900 дронів, модифікованих під потреби підрозділу (450)
• Віталій Кличко від громади столиці передав понад тисячу дронів 27 бригаді НГУ (336)
• Чи буде вода в кранах у рівнян? (200)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2025 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"