Piвнe-Paкуpc - просто ЦIКАВА газета №416 від 01.10.2009p.
Передплатний індекс:
23429
Тел. +38(0362) 623131, (098)0565477
Додати у "Закладки"

Головна (Просто цікава газета) "Рівне-Ракурс"


  Реклама в газеті "Рівне-Ракурс"

  ¤ Ракурс подій

  ¤ Ракурс політики

  ¤ Ракурс економiки

  ¤ Ракурс здоров'я

  ¤ Ракурс культури і освіти

  ¤ Ракурс спорту

  ¤ Ракурс кримінальний

  ¤ Ракурс житейський

  ¤ Ракурс інтимний

  ¤ Ракурс мандрівника

  ¤ Ракурс незвичайного

  ¤ Ракурс добрих порад

  ¤ Ракурс розваг


Пошук

RSS
Архів «РР»:
Березень 2026p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30
Квітень 2026p.
ПнВтСрЧтПтСбНд
  1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Новини Рівне
QRcode

#Роздуми

Тельа-Львів і тельа-вівці

Львів - єдине місто в Україні, в якому до втручання у виборчий процес ужгородського мера Сергія Ратушняка перший рейтинг серед кандидатів у президенти мав Яценюк. Випередив трішки Юлію Тимошенко і дуже сильно, у два рази, Віктора Ющенка.

Ратушняк ситуацію підкорегував, і Тимошенко, як і по всій західній і центральній Україні, - у Львові тепер також лідирує.

Але чому так сталося, що був момент, коли “фронтовик Сєня” раптом вискочив аж понад Високий Замок?

Як так могло скоїтися у славнозвісному “п’ємонті”, посеред аж ніяк не “вівців”, а ультра-патріотів, які вчать усіх інших українців, як любити Україну. А самі взяли і полюбили “кролика”.

Цим ребусом львівського менталітету я поділився з одним корінним львів’яком, який бачив тут ще польські вибори до Сойму у міжвоєннім міжчасі.

Ховаючи хитру посмішку у сиві вуса, цей родовитий шляхтич вийняв з-за столу етнографічну карту Галичини 30-х років минулого століття. Було це зовсім недавно, як для історичного процесу - якраз напередодні “перших совітів” - у 1939-му. Тоді українці становили абсолютну меншість, а от євреї мали аж 40 відсотків у міській громаді. Практично не відстаючи від поляків.

- І ви гадаєте, що куди то все мало дітися, - ділиться самокритичний львівський патріот. - Мусило залишитися у крові родовитих львів’яків. Ото воно й вилізло.

Важко було погодитися у тому, що Львів і Тель-Авів - майже близнюки, яких єднає любов до українця єврейського походження і єврея українського походження Яценюка.

Однак, уже без історичної етнографічної карти варто, як кажуть тут греко-католицькі отці, призадуматися над крученим і верченим львівським характером і над його такою славною патріотичністю.

Згадайте, як тут на руках носили Чорновола. Дисидент, в’язень сумління, революціонер, перший український губернатор після кількох імперій.

Носили, носили й опустили. Відтак раптом почали з нього кров точити. Просто розпинали на радість юрби у “незалежній” пресі. Коли треба було йти на мажоритарні вибори, мусив В’ячеслав Максимович, ховаючи глибоко у душі невимовні жалі, перебиратися в іншу, Тернопільську область.

Відтак горді сини та дочки міста Лева закохалися по вуха у Леоніда Даниловича. У 1998-му за нього проголосували на президентських виборах 95 відсотків львів’ян.

Та не довго музика грала. Ці ж виборці Кучми у 2004-му лягли на грудневий асфальт, бо їм уже втретє явилася любов - Ющенко. Як несамовито вони скандували йому, а відтак занесли на руках на трон. А нині хіба якась пришелепувата цьоця, що проспала чотири роки на клумбі, може молитися на “месію”.

А славне львівське панство зачудовано вглядається в обриси нового героя із фізіономією початкуючого равина. Нехрещеного внука самого Леоніда Даниловича, який разом із зятем-мільярдером сиплють багатомільйонним дощем на хиткі голови такого мінливого і продажного галичанства.

Колись на з’їзді Комінтерну Володимир Ілліч Ленін написав одному львівському комуністу незабутній рядок у записник “Привет галицийским коммунистам”.

Потім цей немеркнучий рядок входив у всі зібрання творів вождя. Львівські комунари цим дуже гордилися, бо якось в інший спосіб Ілліч Галичину не згадував.

Цікаво, як про неї напише у своїх творах новий кумир галіцийської шляхти “фронтовик Сєня”.

01.10.2009Василь ТЕРНИНСЬКИЙ


Переглядів: 1376

Версія для друку

Коментарі (0):


Система Orphus

Додайте коментар:

защитный код

Анонсовані статті свіжого № 1226 від 11.04.2026p.
¤ 
Перший ювілей пастора з Рівного

Перший ювілей пастора з Рівного

Пастор церкви "Христос є відповідь" Тарас Сень розповідає про свою місіонерську діяльність, який виповнилося п'ять років:

...

¤ 
1553 працює цілодобово: Рівне переходить на новий рівень комунікації з мешканцями

1553 працює цілодобово: Рівне переходить на новий рівень комунікації з мешканцями

У Рівному презентували роботу оновленої «Гарячої лінії Рівненської громади – 1553», яка покликана забезпечити оперативну, прозору та зручну взаємодію жителів із міською владою.

...

¤ 
Мобільні бригади обласної інфекційної лікарні надають допомогу важкохворим удома

Мобільні бригади обласної інфекційної лікарні надають допомогу важкохворим удома

У Рівненській обласній інфекційній лікарні РОР працюють дві спеціалізовані мобільні мультидисциплінарні паліативні команди (МДК), які надають комплексну допомогу пацієнтам із невиліковними захворюваннями безпосередньо за місцем їхнього перебування.

Йдеться про паліативну допомогу — лікування, що не спрямоване на одужання, а має на меті полегшення стану людини та покращення якості її життя. Таку підтримку можуть отримати пацієнти з онкологічними захворюваннями, після інсультів, із хронічною серцевою недостатністю, цукровим діабетом, деменцією, хворобою Альцгеймера та іншими важкими станами....

¤ 
СБУ закликає громадян бути пильними та дотримуватися правил безпеки під час Великодня

СБУ закликає громадян бути пильними та дотримуватися правил безпеки під час Великодня

Служба безпеки фіксує регулярні спроби ворога дестабілізувати ситуацію всередині України, зокрема напередодні та під час великих релігійних свят, таких як Великдень. Попри заяви країни-агресора про так зване «перемир’я», ворожі спецслужби не відмовляються від своїх планів, продовжують працювати проти України та вдаватися до інформаційно-психологічних спецоперацій, провокацій, терактів та диверсій.

...





Найпопулярніші статті:

• Рiвне-Ракурс Популярна громадсько-політична обласна газета. Тираж 16 000 екз. на тиждень Передплатний індекс 23429 [0] (29377)
• Розшифровка аналізу крові: [841] (24721)
• Чому не варто кип’ятити воду двічі [964] (24061)
• Щоб овочі в холодильнику були тривалий час свіжими, помістіть туди звичайну губку [964] (23399)
• Масштабна спецоперація на Рівненщині: викрили мережу «реабілітаційних центрів» [965] (23394)
• Рівнян запрошують на дитячий кінофестиваль «Children Kinofest» онлайн [965] (23238)
• Коли відкриються рівненські садочки? [965] (23204)
• У Сергія Притули вкрали взуття в поїзді: як викручувався ведучий [964] (23005)
• Живи до ста! [965] (22889)
• Про здобутки Рівненщини - у річницю президенства Володимира Зеленського [965] (22536)
• ЗНО під час карантину: як складати? [964] (22187)
• Як позбутися шпори на п’яті [850] (20503)
• Допомога під час карантину [967] (17479)
• 4 способи, як перевірити масло на натуральність [964] (17007)
• У Здолбунові підпалили авто підприємця [965] (16755)
• Що робити, якщо дитину покусали комарі [965] (16453)
• Бюджет і ми… [965] (16434)
• Аудитори Рівненщини з початку року попередили порушень за процедурою закупівель на понад 72 млн грн [965] (16190)

ТОП-15 свіжого номера:

• «Українська команда» передала бійцям спецпідрозділу ГУР «Артан» чергову партію FPV-дронів (1851)
• Перший ювілей пастора з Рівного (1607)
• Хто і на яких умовах може пролікуватися в Корецькій водолікарні (1459)
• Розвідники ГУР МО отримали потужні зарядні станції від волонтерів «Української команди» (1017)
• Яблучні млинці (833)
• Мобільні бригади обласної інфекційної лікарні надають допомогу важкохворим удома (732)
• «Українська команда» передала партію зарядних станцій батальйону «Волинь» Української добровольчої армії (630)
• «Українська команда» продовжує допомагати нашим захисникам (582)
• Як безпечно користуватися газовою поверхнею (533)
• 20-й армійський корпус отримав машину «швидкої допомоги» від «Української команди» (522)
• «Українська команда» передала партію дронів батальйону «Свобода» на один з найгарячіших напрямків (454)
• «Українська команда» передала партію потужних зарядних станцій батальйону безпілотних систем «Хорт» (416)
• 1553 працює цілодобово: Рівне переходить на новий рівень комунікації з мешканцями (413)
• Як вибрати вбудовану мікрохвильовку (410)
• «Сердечні» булочки (369)


 Партнери 
 
Перший інформаційний канал Інтерес .
 Газета 
 

Реклама в газеті | Лист редакторові | RSS | Передплата газети

Про нас | Відгуки | Розсилка | Реклама на сайті| Реклама в газеті

© 2001-2026 Iнформацiйно-рекламне агентство "Ракурс" тел.: +38(098)0565477. Всi права збережено.


 Інформація 
 
Головний редактор - Конєв В.Л.,
тел.(098)0565477, (096)3950057

Використовувати матеріали газети "Рівне-Ракурс" можна лише пославшись на "Рівне-Ракурс" (для інтернет-виданнь - зробивши гіперпосилання). Будь-яке копіювання, публікація, чи передрук наступне поширення інформації, що не має посилання на "IРА "Ракурс" суворо забороняється

Наші сайти:
Pika.rv.ua
АІ "Ракурс"